Campbell był w Polsce tylko jeden raz! Wizyta w klinice VIMED

Campbell był w Polsce tylko jeden raz! Wizyta w klinice VIMED – wspomnienia!

To był ogromny zaszczyt gościć światowej sławy biochemika, autora wielu przełomowych publikacji i największego w historii nauki badania wpływu żywienia na zdrowie. Kilka dni temu minęły cztery lata od tego niezwykłego spotkania! Przypomnijmy sobie ten szczególny dzień!

27.05.2016 r. naszą klinikę w Warszawie, w towarzystwie swojej uroczej żony, odwiedził Profesor Colin Campbell

– światowej sławy biochemik, autor największych na świecie badań dotyczących wpływu odżywiania na zdrowie. Słynny amerykański profesor w ramach europejskiego tournée promującego jego nową książkę, po raz pierwszy gościł w Polsce i odwiedził naszą klinikę, która jako pierwsza w Polsce, z wielkim powodzeniem wykorzystywała jego odkrycia w swojej codziennej praktyce klinicznej.

Od ponad 40 lat Profesor Colin Thomas Campbell jest liderem badań nad żywnością. Jego dziedzictwo “Projekt chiński” jest najbardziej obszernym badaniem na temat zdrowia i żywienia, jakie zostało przeprowadzone. Obecnie jest emerytowanym wykładowcą Uniwersytetu Cornell i autorem światowego bestsellera “The China Study” (“Nowoczesne zasady odżywiania”), którą napisał razem ze swoim synem, Thomasem Campbellem. Jest też autorem ponad 300 publikacji. Był członkiem wielu komisji eksperckich tworzących politykę zdrowia i żywienia w USA. Oprócz tego Campbell zaprezentował swoje pomysły w kilku filmach dokumentalnych poświęconych zdrowiu i odżywianiu. Jest on również założycielem Centrum Badań nad Żywieniem.

Colin Campbell swój pobyt w rozpoczął od wizyty w naszym Centrum Medycznym VIMED,

które jako pierwsze w Polsce 15 lat temu wdrożyło metodę leczenia chorób przewlekłych i związanych z nimi dolegliwości właśnie m.in. o badania profesora, tworząc autorskie metody terapeutyczne, takie jak np. Terapia Fenotypowa, Terapia Metaboliczna, Terapia Ketogeniczna czy Terapia Immun Boost. Tak powstawały zalążki medycyny stylu życia i nowoczesnej medycyny żywienia w Polsce. “Medycyna stylu życia” tym różni się od “Zdrowego stylu życia”, że skutecznie leczy choroby, stosując czynniki stylu życia, a Zdrowy Styl Życia im jedynie zapobiega.

– Kiedy wdrażaliśmy tę metodologię w Polsce spotykaliśmy się z niezrozumieniem w środowisku lekarzy. To, co robimy, było absolutnie niezgodne z teorią, która była lansowana przez establishment medyczny. Ale to i tak nic w porównaniu z tym, co przeszedł profesor Campbell, który nie tylko miał odwagę przeprowadzić swoje badania, ale także je opublikować na przekór potężnym lobbies przemysłowym i naukowym

– mówił witając profesora Campbella w Warszawie prezes Centrum Medycznego VIMED Sylwiusz Trawiński.

Prof. Colin Campbell po wizycie w klinice VIMED przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem naszej placówki. Po powrocie do domu Profesor napisał:

“Odwiedziłem w Stanach Zjednoczonych i innych krajach wiele klinik, które wykorzystują zalecenia poruszone w mojej książce “Nowoczesne Zasady Odżywiania”. Żadna z nich nie odnosi jednak takich sukcesów jak VIMED! Szczególnie podoba mi się holistyczne podejście kliniki VIMED w stosowanych terapiach Medycyny Stylu Życia”.

To jedna z najbardziej wartościowych rekomendacji, jakie otrzymaliśmy, bo pochodzi od jednego z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych ekspertów na świecie.

W ramach europejskiego tournée Colin Campbell, po wizycie w naszej klinice, która czerpie z jego badań wziął udział w seminarium w Poznaniu. Zaraz potem wyruszył do Brukseli, by spotkać się z przedstawicielami Komisji Europejskiej, gdzie promował nową wiedzę o zdrowiu i żywieniu.

Zwracał uwagę na nowoczesne wzorce i sposoby żywienia, nastawionego na wspomaganie polityki zdrowotnej, z naciskiem na nieprzetworzoną żywność pochodzenia roślinnego.

Wykład profesora Campbella znajdziecie tu: https://nutritionstudies.org/sustainable-food-system-t-colin-campbell-european-parliment/

Colin Campbell od lat ostrzega przed nadmiernym spożywaniem produktów odzwierzęcych. Według jego teorii przyczyną większości chorób cywilizacyjnych: nowotworów, cukrzycy, chorób serca czy otyłości jest właśnie dieta bogata w mięso i nabiał. Nie dziwi więc duże zainteresowanie dziennikarzy konferencją prasową, w której udział wzięli prof. Colin Campbell, dietetyk kliniczny Lidia Trawińska (recenzująca książki profesora w Polsce) i Sylwiusz Trawiński – założyciele Centrum Medycznego VIMED Health & Beauty.

Jeśli chcecie poznać zalecenia Prof. Campbella dotyczące odżywiania koniecznie umówcie się na wizytę z naszym specjalistą!

Najbardziej doświadczony ekspert medycyny funkcjonalnej, założycielka Centrum Medycznego VIMED, Lidia Trawińska przekaże Wam solidną porcję informacji o tym, jak może poprawić swoje zdrowie i zadbać o drugą, czy trzecią część życia, bez trosk związanych ze zdrowiem.

Chcielibyśmy też szczególnie podkreślić wkład Wydawnictwa Galaktyka w popularyzację najnowszej wiedzy w Polsce. To właśnie to wydawnictwo wydało wspaniałą książkę profesora w języku Polskim już w ciągu 4 lat od amerykańskiego debiutu i wraz z czasopismem Twoja Harmonia zorganizowało wizytę Profesora Campbella w Polsce. Restauracja Ambasada, która przygotowała znakomity obiad dla gości, który smakował zarówno profesorowi, jak i jego wspaniałej żonie. Nakarmić Colina Campbella to naprawdę coś.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego spotkania. Jesteśmy dumni i jeszcze raz dziękujemy za błogosławieństwo dla naszej działalności! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego wrażeń wydarzenia 🙂

Dowiedz się więcej:

Jak zacząć leczenie?
Terapia IMMUN BOOST
Filozofia naszej kliniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *