Terapie spersonalizowane - skuteczna terapia dla skór problematycznych

Art of Beauty – Terapie spersonalizowane – skuteczna terapia dla skór problematycznych

Art of Beauty - Terapie spersonalizowane - skuteczna terapia dla skór problematycznych
Art of Beauty - Terapie spersonalizowane - skuteczna terapia dla skór problematycznych

Nie od dziś wiadomo, że kondycja skóry, włosów i paznokci odzwierciedla stan zdrowia człowieka. Tak zwana skóra problematyczna, czy wypadające włosy niemal zawsze są związane z zaburzeniami funkcji układu pokarmowego.

Skuteczne leczenie problemów skórnych musi zacząć się od zlikwidowania prawdziwego źródła problemu, czyli przewlekłych stanów zapalnych.

Więcej o nowoczesnej terapii skóry problematycznej można przeczytać w wywiadzie Julii Trawińskiej na łamach marcowego wydania Art of Beauty.

Magazyn o kosmetyce, medycynie estetycznej i zdrowiu. Prezentuje kompleksowe i holistyczne podejście do pielęgnacji urody. Stanowi inspirację w podnoszeniu jakości życia, dobrego samopoczucia i pięknego, zdrowego wyglądu. Edukuje i podnosi świadomość w zakresie jakości oferowanych przez salony usług, a także informuje o trendach, które w istotny sposób będą zmieniać oblicze rynku. Na jego łamach znajdziemy opinie lekarzy, psychologów, kosmetologów i dietetyków.

Julia Trawińska – jako Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia popularyzuje innowacyjne podejście do leczenia chorób przewlekłych. Organizuje ogólnopolskie akcje społeczne, propagujące zdrowy styl życia i nowe, spersonalizowane podejście do leczenia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Zorganizowane akcje to „Odchudzajmy Dzieci”, „Profilaktyka Chorób Nowotworowych”, „Profilaktyka raka jelita grubego”, czy „Fundusz Wsparcia Odchudzania”. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA.

Julia Trawińska, członek Aesthetic Multispecialty Society oraz Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, jest ekspertem w zakresie medycyny anti-aging, personalizowanej medycyny funkcjonalnej i żywieniowego leczenia chorób przewlekłych.

Magister prawa i żywienia klinicznego. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Unicusano we Włoszech ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego, które ukończyła z wyróżnieniem.

Dyrektor Kliniki Długowieczności VIMED, która jest pionierem nieinwazyjnej, spersonalizowanej, funkcjonalnej, lifestylowej i integracyjnej medycyny. Kieruje również Centrum Diagnostyki Immunologicznej i Genetycznej GENELAB w Warszawie.

Jako specjalistka w analizie genomiki funkcjonalnej i immunologii żywieniowej oraz w zastosowaniach HBOT osiąga synergiczne sukcesy w leczeniu chorób przewlekłych i przedwczesnego starzenia się. Na co dzień pomaga setkom pacjentów.

Julia Trawińska jest autorką artykułów w prasie i recenzentką publikacji książkowych poświęconych tematyce zdrowego odżywiania. Zapraszana do radia i telewizji, a także na konferencje naukowe i popularnonaukowe. Swoim doświadczeniem i wiedza dzieli się ze specjalistami z całego świata podczas krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *