Dobroczynne właściwości czereśni | VIMED

Dobroczynne właściwości czereśni

Jeżeli uwielbiasz smak świeżych, soczystych, słodkich czereśni, to teraz masz odpowiedni powód, żeby się nimi zajadać. Badania przeprowadzone przez chemików z Agricultural Research Service, potwierdzają że czereśnie mogą pomagać w zwalczaniu stanu zapalnego stawów, chorób serca i nowotworów.

W badaniu wzięło udział 18 zdrowych mężczyzn i kobiet w wieku od 45 do 61 lat. Spożywali oni około 45 sztuk czereśni dziennie przez 28 dni. Próbki krwi wykazały, że poziom trzech wskaźników stanu zapalnego takich jak tlenek azotu, białko C-reaktywne i marker aktywacji limfocytów T spadła o 18-25% od razu po zakończeniu badania. Po 4 tygodniach od zakończenia doświadczenia pobrano ponownie krew i zbadano zawartość markerów stanu zapalnego. Analiza wykazała, że poziom aktywacji limfocytów T nadal utrzymywał się na niskim poziomie, jednak pozostałe markery zaczęły wzrastać.

[notice]Naturalne związki chemiczne czereśni, ograniczają produkcję niektórych związków stanu zapalnego, w związku z czym owoce te należy w miarę możliwości spożywać regularnie, aby zapobiec powstawaniu stanu zapalnego w organizmie, a tym samym wielu schorzeń.[/notice]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *