Jaka matka, taka córka – relacja ze spotkania Lady Business Club | VIMED

Jaka matka, taka córka – relacja ze spotkania Lady Business Club

mam-klase-new

13 maja 2013 r. w klubie Endorfina w byłym Pałacu Zamojskich odbyło się kolejne spotkanie członkiń i sympatyków Lady Business Club; tym razem tematem przewodnim było niezwykle ważne pytanie: „Jaka matka, taka córka – jakie wzorce przekazują rodzice?”. Odpowiedzi na nie poszukiwały m.in. panie zaproszone w charakterze gości specjalnych – dietetyk z CM VIMED Lidia Trawińska oraz dziennikarka i prezenterka sportowa Karolina Szostak.

Pani Lidia wytłumaczyła zebranym, jak ważną rolę odgrywa przykład dorosłych w kształtowaniu przyszłego stylu życia dzieci. Zwróciła uwagę, że o dobre nawyki żywieniowe należy dbać już od najmłodszych lat, później bowiem bardzo trudno będzie walczyć ze zgubnymi przyzwyczajeniami. Mówiąc o najczęściej popełnianych błędach żywieniowych, na jakie pozwalamy najmłodszym, pani dietetyk podkreśliła, że im szybciej nasze pociechy nauczą się sięgać po zdrowe pokarmy, tym chętniej będą je jadać w dorosłym życiu. Troska o dietę malucha to inwestycja w ich zdrowie i przyszłość.

Spotkanie było również doskonałą okazją do interaktywnej dyskusji na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz jego zbawiennym wpływem na zdrowie, samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk odpowiadała na liczne pytania słuchaczek dotyczące nietolerancji pokarmowych i problematyki odchudzania. Przekazała uczestniczkom praktyczne wskazówki dotyczące gotowania i codziennych zakupów spożywczych.

Chcąc, by spotkanie na długo pozostało w pamięci zgromadzonych na nim pań i przyniosło im konkretne owoce – pani dietetyk wręczyła każdej z nich „10 zasad zdrowego odżywiania”. Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją do zmian w diecie i stylu życia.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

    fot. Paweł Jagiełło

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *