Kiedy i komu potrzebna jest terapia hiperbaryczna? | VIMED

Kiedy i komu potrzebna jest terapia hiperbaryczna?

KOBIETY
Terapia hiperbaryczna powinna być stałym zabiegiem dla Pań dbających o siebie. Lepsze dotlenienie organizmu to znakomita kosmetyka od wewnątrz. Terapia hiperbaryczna znacząco opóźnia procesy starzenia. Powoduje, że skóra staje się zdrowsza, nie widać zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. Od wielu lat z terapii hiperbarycznej na świecie korzystają aktorki, modelki i piosenkarki. Najseksowniejsza babcia Tina Turner choć już dawno przekroczyła 60-tkę, jej wiek tlenowy ocenia się na 30 lat.
[info]
Sposób na przedłużenie młodości jest prosty: więcej tlenu.
[/info]
Terapia hiperbaryczna oprócz poprawy wyglądu wspomaga walkę z nadwagą i otyłością. Odpowiednio dotleniony organizm ma bowiem lepszą przemianę materii, szybciej się regeneruje i aktywniej pracuje.
Ponadto lepsze dotlenienie organizmu przyśpiesza spalanie tkani tłuszczowej i zwiększa tempo metabolizmu. Prowadzi to do szybszej i efektywniejszej utraty nadmiaru masy ciała i do wyszczuplenia sylwetki.

MĘŻCZYŹNI
Narzekają na nadwagę, cholesterol, problemy z erekcją, niewydolność krążenia. Systematycznie stosowana terapia hiperbaryczna i ćwiczenia fizyczne usuwają te dolegliwości.

KAC

Tlenoterapia to również odtruwanie organizmu po papierosach i alkoholu. Po całonocnej imprezie zakrapianej alkoholem poleca się zabieg w komorze hiperbarycznej, która znacząco zredukuje objawy “dnia poprzedniego” oraz sprawi, że znowu poczujesz się jak nowo narodzone dziecko.

POTENCJA

Należy podkreślić rolę terapii hiperbarycznej w likwidacji problemów z potencją. Rozrzedzenie krwi w trakcie terapii przyczynia się do lepszego ukrwienia wszystkich organów i narządów.

LUDZIE BIZNESU
Ludzie biznesu, pracujący często w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, palący dodatkowo papierosy, poddani działaniu stresu, najszybciej ulegają ogólnemu zmęczeniu i wyczerpaniu, co prowadzi do rozwoju licznych chorób przewlekłych.


Aktywni ludzie potrzebują tlenu więcej, niż może im dostarczyć oddech.

Czy to przypadek, że 80% amerykańskich biznesmenów nie dożywa sześćdziesiątki? Niedoboru tlenu w organizmie nie da się łatwo uzupełnić, bo oddychamy byle jak i byle czym.
[success]
Dlatego też rachunek jest prosty: im mniej tlenu dostarczamy komórkom, tym częściej zapadamy na infekcje, schorzenia przewlekłe, depresję.
[/success]
Terapia hiperbaryczna dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, wspomagamy układ odpornościowy i zwiększamy metabolizm komórkowy, dzięki czemu zyskujemy nową energię do życia.

SPORTOWCY
Terapia hiperbaryczna uznawana jest coraz częściej za doskonałą i bezpieczną formę dopingu. Bez użycia chemii można zwiększyć wydolność organizmu wyczynowego sportowca nawet o ok. 10%. Z terapii hiperbarycznej korzystają hokeiści, kolarze, lekkoatleci, żużlowcy oraz piłkarze. Od marca 1997 roku regularnej terapii tlenowej używa np. zespół piłkarzy VFB Stuttgart. Jak twierdzi lekarz drużyny, dr Thomas Frolich, u zawodników korzystających z zabiegów daje się zaobserwować wzmocnienie systemu immunologicznego, obniżenie częstotliwości kontuzji i ich szybsze leczenie. Zawodnicy nie mają zakwaszenia mięśni, szybciej też regeneruje się organizm.

STUDENCI
Jak dowodzą badania przeprowadzone na studentach intensywnie uczących się trudnych partii materiału, przebywanie w dotlenionych pomieszczeniach znacząco zwiększa wydolność umysłową człowieka. Pod wpływem tlenu hiperbarycznego szybciej zapamiętujemy fakty, dłużej potrafimy je przechowywać w mózgu i łatwiej je kojarzymy. Lepsze dotlenienie mózgu to lepsza pamięć, koncentracja oraz większa aktywność.

DZIECI
Terapia hiperbaryczna przeznaczona jest również dla dzieci. Wykazuje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz we wszelkich chorobach spowodowanych niedotlenieniem.

OSOBY STARSZE
Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia procesy starzenia się, a także przedłuża sprawność umysłową i fizyczną na całe lata. W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych, terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej.

Podsumowując:

Dla kogo?
Wszyscy jej potrzebują: dzieci, młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni.

Kiedy?
Jak najczęściej i systematycznie, choć nie należy przekraczać zalecanych dawek, bo tlen hiperbaryczny to lek.
[framed_box bgColor=”#ffffff” rounded=”true”]


[two_third_last]

Dowiedz się więcej o terapii hiperbarycznej na stronie komora-hiperbaryczna.pl

Button
[/two_third_last]
[/framed_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *