Papaja zwycięża w walce z rakiem | VIMED

Papaja zwycięża w walce z rakiem

Naukowcy odkryli, że ekstrakt z liści papai ma silne właściwości antynowotworowe. Wyniki tych badań przywracają wiarę w tradycje ludowe.

Badacz z Uniwersytetu na Florydzie, dr Nam Dang oraz jego współpracownicy z Japonii w raporcie opublikowanym w Journal of Ethnopharmacology, udokumentowali pozytywne efekty wykorzystywania naparów z papai w terapii nowotworów macicy, piersi, wątroby, płuc oraz trzustki.
Naukowcy wykorzystali ekstrakt z suszonych liści papai, a efekty były silniejsze, gdy komórki otrzymały większe dawki naparu z liści rośliny. Dr Dang wraz z zespołem wykazał, że wyciąg z liści papai zwiększa produkcję ważnych cząsteczek sygnałowych zwanych cytokinami typu Th1, które wspomagają regulację działania układu immunologicznego.
[clearboth]
Papaja była od wieków stosowana jako środek leczniczy na różne schorzenia w ludowej medycynie w wielu częściach świata, zwłaszcza w Azji. Dr Deng zwrócił uwagę na zbieżność jego wyników z tradycyjnymi metodami leczenia rdzennych mieszkańców Australii czy też jego ojczystego Wietnamu. Naukowcy zauważyli też, że wyciąg z papai nie wykazuje żadnego toksycznego działania na zdrowe komórki, w przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia nowotworów.
Liście papai do sporządzenia naparu w domu możesz kupić w sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Kilogram suszu to koszt ok. 100 zł. Sposób przygotowania jest tak prosty jak zaparzenie zwykłej herbaty. Należy zalać 1 czubatą łyżeczkę suszu 1 szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 5-10 min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *