Sprawdzone sposoby zapobiegające "syndromowi dnia poprzedniego" | VIMED

Sprawdzone sposoby zapobiegające “syndromowi dnia poprzedniego”

Mamy styczeń, więc i karnawał w pełni. By doskonała zabawa mogła pozostać w naszej pamięci na długo, poniżej prezentujemy kilka rad jak uniknąć, a na pewno- jak zniwelować kaca po szalonej karnawałowej nocy.
[clearboth]

Jak nie dopuścić do kaca?

[divider_padding]
[dropcap4]1[/dropcap4]Zanim pojawimy się na imprezie warto zjeść treściwy, w miarę energetyczny posiłek. Picie alkoholu na pusty żołądek to podstawowy błąd skacowanych imprezowiczów.
[clearboth]
[dropcap4]2[/dropcap4]Ważny będzie też skład odżywczy przed imprezowej diety, obecność witamin z grupy B, witaminy C, magnezu oraz potasu. Wzmocnią one odporność organizmu i pomogą przygotować się na zmiany w organizmie w trakcie zabawy.
[clearboth]
[dropcap4]3[/dropcap4]W trakcie samej imprezy starajmy się podjadać często małe zdrowe przekąski zawierające tłuszcz roślinny, który spowalnia wchłanianie alkoholu, np. orzeszki.
[clearboth]
[dropcap4]4[/dropcap4]Należy przyjmować dużo płynów w trakcie zabawy, najlepiej pić wodę i napoje niezawierające cukru. Pod żadnym pozorem nie mieszajmy alkoholi różnych gatunków, tym bardziej wysokoprocentowych. Pijmy napoje bezalkoholowe na zmianę z mocniejszymi, tym sposobem wypijemy mniej alkoholu i nie dopuścimy do odwodnienia organizmu.
[clearboth]
[dropcap4]5[/dropcap4]Przyjmując dużo płynów przed snem, szczególnie wody, możemy uniknąć złego samopoczucia rano. Alkohol jest moczopędny i odwadnia organizm. Dlatego gdy zawczasu uzupełnimy płyny, kac nie powinien być tak uciążliwy.
[clearboth]
[dropcap4]6[/dropcap4]Następnego dnia, by zniwelować złe samopoczucie, proponujemy wypić sok pomidorowy, który uzupełni poziom potasu wypłukanego z organizmu przez alkohol.
[clearboth]
[dropcap4]7[/dropcap4]Nie bierz aspiryny na pusty żołądek, zwłaszcza po całonocnym piciu alkoholu. Może to doprowadzić do wrzodów żołądka, ponieważ kwas acetylosalicylowy atakuje błonę śluzową, rani ją i powoduje powstawanie nadżerek.
[clearboth]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *