Także w Polsce w czasach komunizmu, kiedy dostęp do wielu produktów był bardzo ograniczony i na stołach rzadko pojawiało się mięso i jego przetwory, słodycze i słodkie napoje, a spożywano najbardziej dostępne ziemniaki czy kapustę, znacznie mniejsza liczba dzieci cierpiała na alergie, a dzięki połączeniu diety roślinnej z większą aktywnością fizyczną ludzie nie musieli tak bardzo jak dziś martwić się przyrostem zbędnej masy tłuszczowej.
Jeżeli nie chcesz narażać siebie i swojej rodziny na problemy zdrowotne, zacznij zmiany już dziś!
Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmienić nawyki żywieniowe swoje i swoich bliskich:
Eksperymentuj z różnymi produktami i sposobami ich łączenia, bazując na kilku ulubionych rodzinnych przepisach. Może się okazać, że ulubione, tradycyjne dania przeżyją swój renesans, kiedy przygotujesz je w inny, równie pyszny, zdrowszy sposób. To, że nie znasz danego produktu i nigdy dotąd nie gościł on w Twojej kuchni, nie oznacza, że jest niesmaczny.
Zadbaj o to, by na stole zawsze stała miska owoców, bakalii czy świeżych warzyw do chrupania. Niech będą dostępne dla wszystkich domowników.
Miej zawsze w pogotowiu pożywną porcję na wypadek nieoczekiwanego ataku głodu. Unikniesz w ten sposób sięgania po to, co jest najłatwiej dostępne – gotowe do spożycia produkty wysoko przetworzone.
Półki księgarń uginają sie od książek, dzięki którym zdobędziesz potrzebną wiedzę z zakresu dietetyki. Do pomocy masz także Internet z niezliczoną liczbą stron zawierających rady i przepisy kulinarne. Dobrym pomysłem byłaby też wizyta u specjalisty dietetyka, który pomoże Tobie i Twojej rodzinie przejść bezstresowo pierwsze etapy wielkiej fito(r)ewolucji.