Lekarstwo czy trucizna? Dowiedz się, co Ci szkodzi!


Wybierz test opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej) i dowiedz się jakich produktów musisz się wystrzegać aby cieszyć się zdrowiem!

Testy nietolerancji pokarmowej

Testy opóźnionej alergii (nietolerancji pokarmowej)

Kod Metaboliczny 200

Cena badania: 1 480 zł

Laboratoryjny test opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej) . Jako jedyny spośród wszystkich dostępnych testów wykrywa wszelkie szkodliwe reakcje, jakie wywołują produkty spożywcze i pozwala na idealne dopasowanie składników pożywienia. W teście badanych jest 201 alergenów.

profil

Profil Metaboliczny 145

Cena badania: 1 200 zł

Laboratoryjny test niepożądanych reakcji pokarmowych. W teście badanych jest aż 145 alergenów.

metabolic

Metabolic Scan 51

Cena badania: 600 zł

Nowoczesny, laboratoryjny test in vitro badający reakcję na aż 51 produktów za cenę porównywalną z badaniami IgG.

chemical

Food Chemical Scan 21

Cena badania: 450 zł

Nowoczesny, laboratoryjny test in vitro badający reakcję organizmu na 21 dodatków do żywności przetworzonej.

Razem Po Zdrowie

Jedyne takie testy opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej) na rynku. Ty też możesz skutecznie leczyć choroby o podłożu alergicznym!

Zobacz, jak wygląda reakcja krwi na kontakt z alergenem pod mikroskopem0-ryz

Brak reakcji na ryż

Na zdjęciu widzimy zdrowe, czerwone komórki krwi. Poruszają się swobodnie w płynnym osoczu. Takie komórki mogą bez problemu przedostać się do naczyń włosowatych, dostarczając tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek ciała, jednocześnie odprowadzając z nich produkty przemiany materii.

4-ryz

Reakcja na ryż

Na zdjęciu widzimy silną reakcję układu białokrwinkowego na pokarm. W reakcji na antygen pokarmowy komórki łączą się w kompleksy. Dlatego nie są zdolne do tego, aby poruszać się wewnątrz naczyń włosowatych, co skutkuje niedotlenieniem wszystkich komórek organizmu i ich intoksykacją.


Lekarstwo czy trucizna? Dowiedz się, co Ci szkodzi! Koniec z zatruwaniem organizmu!


Zadzwoń do nas już teraz!
Infolinia: 22 201 90 71

Zobacz, jak zmieniamy życie innym!


Nawet 90% ludzi cierpi choroby przewlekłe spowodowane przez opóźnione alergie pokarmowe (nietolerancje pokarmowe)!


Według najnowszych badań to opóźniona alergia pokarmowa może odpowiadać za większość chorób przewlekłych związanych z rozwojem cywilizacji, takich jak:


 • nadwaga i otyłość
 • przewlekłe zmęczenie i depresja
 • migreny i przewlekłe bóle głowy
 • przedwczesne starzenie się
 • nowotwory – zwłaszcza piersi, jelita grubego, prostaty
 • choroba wieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze
 • obrzęki lipidowe, cellulit
 • łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema i inne choroby skóry
 • cukrzyca
 • stwardnienie rozsiane i inne choroby układu nerwowego
 • choroby jelit i inne choroby przewodu pokarmowego
 • zaburzenia hormonalne i choroby tarczycy np Hashimoto
 • choroby kości i stawów
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • niepłodność męska i żeńska
 • zaburzenia seksualne, w tym obniżona potencja

Na choroby alergiczne cierpi dziś co drugi mieszkaniec Europy


Alergie, w tym alergie pokarmowe to choroby bardzo silnie wiążące się z rozwojem i postępem cywilizacji, ze zmianami stylu życia. Dlatego w krajach uważanych za bardzo bogate, aż 60% populacji ma alergie. Polska, gdzie w tej chwili 40% populacji to alergicy, wkrótce także znajdzie się w gronie krajów, w których alergicy stanowią większość.

Alergia jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że może trwać całe życie. Podobnie z chorobami z autoagresji. Na szczęście dostępne są już badania krwi pozwalające zdiagnozować alergie i choroby z autoagresji. Takie testy alergiczne z krwi są nieocenionym narzędziem umożliwiającym wczesną interwencję.

Alergia zwykle zaczyna się już w dzieciństwie i jej objawy mogą się utrzymywać aż do śmierci, choć najczęściej zmienia się ich charakter. Taką zmienność objawów nazywa się marszem alergicznym. Ale alergia może dać pierwsze objawy dopiero w wieku dojrzałym – nie ma reguł. Alergia to bardzo skomplikowane zjawisko wywołane przez układ odpornościowy, czyli przede wszystkim specjalne komórki krwi – alergia ma różne oblicza i różny mechanizm działania. Alergia może mieć charakter natychmiastowy i opóźniony – ukryty, dający późne i nieswoiste objawy. Często alergię pokarmową myli się z nietolerancjami pokarmowymi.

Choroby alergiczne, choć mogą mieć uwarunkowania genetyczne, bardzo ściśle wiążą się z środowiskiem, które odgrywa niewątpliwie największą rolę w rozwoju alergii.

Zanieczyszczenie środowiska, masowe stosowanie przetworzonej żywności, naszpikowanej różnymi dodatkami – konserwantami, ulepszaczami, syntetycznymi barwnikami, smakami i aromatami. Wywołane przez te czynniki reakcje nazywane są często uczuleniem. Mówimy wówczas, że mamy uczulenie na pokarm, na pyłki itp.

Jeżeli na organizm zadziałają te wszystkie niekorzystne czynniki, to nawet jeśli nie mamy predyspozycji genetycznych, zachorujemy na alergię


Środowisko i jego zanieczyszczenia determinują wystąpienie alergii, a wszystkie zmiany, które zachodzą wokół nas, idą niestety w takim kierunku. Alergii będzie więc coraz więcej.

Dlatego tak ważne jest wdrożenie nowych metod leczenia. Rozwój leczenia spersonalizowanego, które staje się możliwe dzięki coraz lepszym testom diagnostycznym, to klucz do skutecznego leczenia alergii i innych chorób przewlekłych, jakie rozwijają się na podłożu ukrytego, przewlekłego stanu zapalnego.

Przełomem w leczeniu opóźnionych alergii pokarmowych jest diagnostyka czyli testy na alergię pokarmową nazywane często błędnie testami na nietolerancję pokarmową. Dobra diagnostyka laboratoryjna to przyszłość.

Najlepszym obecnie narzędziem do diagnozowania opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej) jest test o nazwie Kod Metaboliczny 200 stosowany w Centrum Medycznym VIMED już od ponad 10 lat.


Diagnostyka w oparciu o nowoczesne panele diagnostyczne pozwala wybrać panel pokarmowy – na 51 alergenów, 145 alergenów i 201 produktów badanych w jednym teście oraz panel 21 dodatków do żywności, który dostępny jest od niedawna. Dodatki do żywności są dzisiaj w każdym produkcie spożywczym jakie czekają na nas na sklepowych półkach i podstępnie niszczą nasze zdrowie wywołując reakcje o charakterze alergicznym.

Te metody są niestety drogie, na szczęście badania alergii pokarmowych tanieją, stając się bardziej dostępne. Koszt takiego badania to dzisiaj wydatek od 450,- do 1480,- zł za jedno badanie. Wielu Polaków nie stać jeszcze na taki wydatek, dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą MediRaty, która udzielając kredytu pomaga ponieść ten koszt rozkładając w czasie koszty badania i leczenia.

Polscy pacjenci mają dostęp do nowoczesnej diagnostyki alergii pokarmowej


Nasze testy opóżnionej alergii pokarmowej to jedyne na rynku narzędzia o tak wysokiej czułości. Kod Metaboliczny 200 jest najbardziej kompleksowy – pozwala na wykonanie analizy morfologicznej, a nie ilościowej, dzięki czemu bada cały układ białokrwinkowy.

Dlaczego Kod Metaboliczny jest lepszy od popularnych testów IgG?


Kod Metaboliczny wyróżnia się wśród wszystkich znanych i stosowanych na świecie testów opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej):

 • niezwykłą precyzją – ujawnia ukryty i szkodliwy wpływ produktów spożywczych,
 • kompleksowością – pozwala na wykonanie analizy morfologicznej, a nie ilościowej, dzięki czemu bada cały układ białokrwinkowy, nie tylko przeciwciała klasy IgG czy IgE,
 • niespotykaną czułością – wykrywa wszelkie reakcje, jakie wywołuje dany produkt spożywczy,
 • wnikliwością – ocenia siłę reakcji na dane alergeny, a nie tylko stwierdza jej występowanie,
 • zakresem badania – analizuje szerokie spektrum niepożądanych reakcji alergicznych na 200 produktów spożywczych i dodatków chemicznych, podczas gdy większość powszechnie stosowanych testów bada tylko około 60 produktów wyłącznie pod kątem wsytąpienia odpowiadających im przeciwciał klasy IgG,
  efektem terapeutycznym – pozwala wyeliminować przewlekłe stany zapalne (przyczyny chorób przewlekłych) poprzez wskazanie najbardziej odpowiednich dla danej osoby składników pożywienia,
 • skutecznością potwierdzoną w centrach medycznych w Stanach Zjednoczonych, w Europie i Azji.
min_km200

Lekarstwo czy trucizna? Dowiedz się, co Ci szkodzi! Koniec z zatruwaniem organizmu!


Zadzwoń do nas już teraz!
Infolinia: 22 201 90 71


Zacznij już dziś!

Kontakt


Zobacz co mówią w mediach o nietolerancji pokarmowej


Dowiedz się więcej o alergiach (nietolerancjach) pokarmowych