Historia Tomasza | VIMED

Historia Tomasza

Pan Tomasz o CM Vimed dowiedział się przeglądając fora internetowe poświęcone tematyce zdrowego odżywiania. Zbliżająca się nieuchronnie data jego 40. urodzin skłoniła pana Tomasza do podsumowań własnych osiągnięć, sukcesów i porażek życiowych. Sam dostrzegł iż nigdy nie zastanawiał się nad tym jak się czuje, czy coś go boli ani jak wygląda. Od ponad 20 lat jego życie ciągle wypełniała praca (prowadzenie własnej firmy usługowej) oraz opieka nad rodziną. Będąc ojcem dwóch synów (pięcio i siedmioletni chłopcy) nigdy nie narzekał na nadmiar wolnego czasu. Dopiero magiczna liczba 40 lat spowodowała chęć zadbania o siebie, a tak naprawdę nadrobienie ostatnich 20 lat.

W tym czasie pan Tomasz przy wzroście 172cm dorobił się wagi 142kg. Od ponad 5 lat ubrania kupował tylko w dwóch sklepach oferujących odzież w rozmiarach od XXXL. Nawet nie pamięta od kiedy zaczął cierpieć na liczne problemy gastryczne takie jak zgaga, odbijanie, nieprzyjemny zapach z ust oraz naprzemienne luźne i zwarte wypróżnienie. Ból głowy i wieczne przemęczenie towarzyszyły mu od dłuższego czasu. Przez ostatnie lata nauczył się ignorować swój zły stan zdrowia przyjmując go za naturalną kolej rzeczy starzenia się organizmu. Jednak opinie, z którymi spotkał się na czytając liczne wypowiedzi internautów, pozwoliły mu spojrzeć na swój wiek 40 lat nie jako na schyłek swojego życia, ale jego pełnię.

Po rozmowie z dietetykiem CM Vimed dostrzegł wręcz oczywiste zależności pomiędzy sposobem swojego dotychczasowego odżywiania, a tym jak się czuł i wyglądał. Zrozumiał, iż jeśli nie zadba sam o siebie, nie zadba również o szczęście i byt swojej rodziny. Po rozpoczęciu terapii 100 dni z Vimedem Pan Tomasz był mile zaskoczony, że dieta eliminacyjno- rotacyjna oparta o wyniki Indywidualnego Pokarmowego Profilu Immunologicznego nie łączyła się z restrykcyjnym ograniczeniem spożywanych posiłków. Przy niezmienionym trybie życia i logistycznym wsparciu żony bardzo szybko zaczął zauważać korzyści ze stosowania diety. W przeciągu pierwszych 2 tygodni stracił 5kg. Po włączeniu zabiegów rewitalizujących po pierwszym miesiącu ważył już 131kg.

Dietetyk uwzględniając wynik badania USG jamy brzusznej (cechy stłuszczenia wątroby) oraz podwyższone parametry prób wątrobowych zalecił przeprowadzenie oczyszczania wątroby w celu zregenerowania tego niezwykle ważnego narządu biorącego udział nie tylko w procesie trawienia, ale również oczyszczania organizmu. Pan Tomasz procedurę oczyszczania wątroby przeszedł pięć razy, za każdym razem pozbywając się dużej ilości złogów cholesterolowych. Po 3 miesiącach terapii przy powtórnym badaniu krwi poziom prób wątrobowych powrócił do normy. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym z wykorzystaniem podciśnienia, które pan Tomasz wykonywał od pierwszych tygodni terapii poziom ciśnienia znacznie się obniżył, z poziomu 160/100 do 120/95 Hg/mm. Problemy gastryczne już po pierwszym miesiącu terapii ustąpiły bezpowrotnie. Po 5 miesiącach pan Tomasz utracił 35kg i 25cm w obwodzie brzucha.

Po ponad 5 latach zaczął chodzić razem z żoną na zakupy po sklepach z odzieżą w centrach handlowych, ponieważ dopiero teraz mógł tam kupić coś dla siebie. Uczucie radości z życia i zabaw z synami na które w końcu ma siłę są dla niego korzyściami priorytetowymi. Teraz pan Tomasz wie, iż nie tylko zapewnienie odpowiedniego status finansowego jest ważne w budowaniu poczucia bezpieczeństwa rodzinie, ale równie ważna jest dbałość o własne zdrowie, która pozwoli mu osiągnąć te korzyści finansowe i pozwoli w pełni czerpać radość z bycia ojcem i mężem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *