Michał Karmowski - tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców

Pan Michał Karmowski – Trener Trenerów w CM VIMED – Medyczna tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców!

Michał Karmowski w CM VIMED
Michał Karmowski w CM VIMED

Pana Michał Karmowski – Trener Trenerów korzysta z tlenoterapii hiperbarycznej  CM VIMED

Tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców, stosowana jest w klinice VIMED już od wielu lat, Najwybitniejsi sportowcy skracają czas regeneracji po wysiłku sportowym, dzięki czemu mogą więcej trenować.

Pan Michał Karmowski jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych ekspertów w zakresie budowania mięśni i treningów siłowych. Na przestrzeni lat przeszkolił setki trenerów personalnych i trenerów fitnessu.

Kiedy dostrzegł, że jego organizm nie jest już tak sprawny jak kiedyś, niezwłocznie skontaktował się z naszą kliniką. Po przeprowadzeniu wstępnej kwalifikacji zarezerwował sobie serię zabiegów w komorze hiperbarycznej.

Aktywna praca i mnóstwo obowiązków u wielu osób jest przyczyną odkładania troski o własne zdrowie na później. Sytuacji nie ułatwiał też fakt, że Pan Michał na zabiegi musiał przyjeżdżać do nas aż z Trójmiasta.

Człowiek, który zdaje sobie sprawę z tego, że jego ciało to bezcenny skarb, powinien poświęcić trzy minuty, by dowiedzieć się, dlaczego Pan Michał aż 10 razy przyjeżdżał z tak daleka do Warszawy!

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) – co to jest i jak działa?

Hyperbaric Oxygen Therapy (HBOT), czyli Tlenoterapia Hiperbaryczna, to jeden z najciekawszych zabiegów wykorzystywanych do leczenia przewlekłych stanów zapalnych i regeneracji organizmu.

Warto zaznaczyć, że ten unikalny w Europie zabieg, do niedawna wykorzystywany był głównie w leczeniu ciężkich przypadków. Tlenoterapię hiperbaryczną stosuje się w dużych placówkach szpitalnych w komorach wieloosobowych.

Najczęściej w leczeniu ciężkich oparzeń, zatrucia tlenkiem węgla, chorób zapalnych kości oraz kilkunastu innych ciężkich stanów klinicznych.

Terapia odmładzająca w klinice VIMED w Warszawie

Medyczna tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) w jednoosobowych komorach hiperbarycznych.

Jako jedna z pierwszych klinik w Europie CM VIMED udostępniło jednoosobowe medyczne komory hiperbaryczne.

Pacjent jest zamykany w specjalnej, całkowicie przezroczystej komorze, wypełnionej czystym tlenem lub powietrzem. Organizm się regeneruje dzięki zwiększonemu ciśnieniu gazów w komorze, zazwyczaj powyżej 2 ATA.

Zgodnie z prawem Boyle’a Mariotte’a w odpowiednio podwyższonym ciśnieniu tlen dociera do tkanek i narządów za pośrednictwem płynów ustrojowych. Natomiast w normalnym ciśnieniu, tylko drogą cienkich naczyń krwionośnych, które często są uszkodzone przez zmiany miażdżycowe. Im wyższe ciśnienie, tym wyższa perfuzja, czyli wysycenie płynów ustrojowych tlenem.

Gdzie wykorzystywane są zabiegi Tlenoterapii Hiperbarycznej?

W wyniku serii 20 zabiegów w ciśnieniu powyżej 2 ATA, aż ośmiokrotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych (Stem Cell), krążących w krwiobiegu. Wiadomo, że wspierają one leczenie niemal 70 różnych schorzeń!

Dzięki Tlenoterapii Hiperbarycznej nie musimy już poddawać się ryzykownym, kosztownym i czasem wątpliwym etycznie zabiegom pobierania, zagęszczania i wstrzykiwania komórek macierzystych.

Organizm pacjenta sam je namnaża i transportuje w te miejsca, gdzie są najbardziej potrzebne.

Tlenoterapia hiperbaryczna w medycynie Anti-Aging

Medyczna tlenoterapia hiperbaryczna w medycynie Anti-Aging

Dzięki temu możliwy jest proces leczenia mikrouszkodzeń wywołanych przez stany zapalne, czy w wyniku intensywnego treningu sportowego. Regeneracji poddawane są wszystkie mięśnie, włącznie z tym najważniejszym – mięśniem sercowym!

Dlatego Tlenoterapia Hiperbaryczna została określona przez specjalistów na Światowym Kongresie Długowieczności Longevity Fest 2022 w Las Vegas, jako jedna z najbardziej obiecujących terapii odmładzających – spowalniających proces starzenia się.

Tlenoterapia hiperbaryczna uruchamia wiele procesów, które odmładzają wszystkie narządy. Nie tylko skórę, co widać gołym okiem, ale przede wszystkim narządy wewnętrzne.

Żadne, nawet najlepsze zabiegi medycyny estetycznej, nie odmłodzą serca, wątroby, jelit, naczyń krwionośnych, mózgu i włókien nerwowych.

Teraz, dzięki wieloczynnikowym terapiom z wykorzystaniem tlenoterapii hiperbarycznej, naprawdę możemy odmładzać całe ciało.

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu chorób przewlekłych

Medyczna tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu chorób przewlekłych

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) w medycznych komorach hiperbarycznych już od roku 2012 stosowana jest w klinice VIMED. Najczęściej jako zabieg wspomagający leczenie wielu różnych schorzeń. Do najczęstszych należą takich jak:

  • Choroby układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca, niewydolność serca).
  • Przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca, Atopowe Zapalenie Skóry (AZS).
  • Choroby przewodu pokarmowego i jelit, jak zapalenie jelit, IBS, SIBO.
  • Zwyrodnieniowe choroby stawów oraz Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS).
  • Choroby układu nerwowego – Ch. Alzheimera, Demencja, Depresja, migrenowe bóle głowy,
  • oraz wiele innych.

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na tlenoterapię hiperbaryczną ze względu na jej pozytywne efekty. Nie tylko pacjenci z chorobami, które mają trudności z ukrwieniem tkanek, ale także sportowcy i osoby prowadzące aktywny tryb życia, chcą przyspieszyć proces regeneracji organizmu.

Tlenoterapia hiperbaryczna w regeneracji po wysiłku sportowym

Medyczna tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców w regeneracji po wysiłku sportowym

Do wielu sportowców, korzystających regularnie z zabiegów w komorze hiperbarycznej, w tym światowej klasy mistrzów, takich jak Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska, dołączył także Pan Michał Karmowski – Trener Trenerów personalnych.

Po przejściu 10 sesji tlenoterapii hiperbarycznej w Komorze Hiperbarycznej Pan Michał zauważył wiele pozytywnych efektów. Już od trzeciego zabiegu zaobserwował przyspieszenie tempa regeneracji po wysiłku, zwiększenie wydolności sercowo-naczyniowej oraz poprawę funkcji kognitywnych mózgu.

Dodatkowo odnotował także znacznie głębszy sen, co miało pozytywny wpływ na jego samopoczucie i codzienną energię.

Bóle mięśni po treningu, czy po zawodach? Znają to  nie tylko sportowcy, ale wszystkie osoby uprawiające tak zwaną aktywność fizyczną. Zakwasy, które powodują, że nawet najprostsze czynności sprawiają ból uniemożliwiając efektywny trening.

Masażyści czasem robią cuda, ale komora hiperbaryczna jest niezastąpiona bezpośrednio po treningu, czy wyczerpujących zawodach.

Tlenoterapia hiperbaryczna to skuteczna metoda wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości

Tlenoterapia hiperbaryczna to skuteczna metoda wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości

Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT jest skuteczną metodą wspomagania leczenia wielu przewlekłych chorób i dolegliwości. Centrum Medyczne VIMED – Health & Beauty w Warszawie to pierwsza w Polsce klinika, która już w roku 2009 stworzyła Centrum Spersonalizowanej Hiperbarii. Najpierw zainstalowaliśmy mocno promowane w USA komory miękkie. Niestety okazało się jednak, że nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

Zainstalowane w roku 2012 dwie nowoczesne komory hiperbaryczne marki SECHRIST przeniosły zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej w zupełnie nowy wymiar. Pod względem skuteczności, bezpieczeństwa i komfortu nie mają sobie równych. Jest tylko kilka firm na świecie, które produkują komory hiperbaryczne o podobnym standardzie.

Tutaj pacjenci mogą liczyć na najnowocześniejsze urządzenia oraz profesjonalny, doświadczony personel. Warto również pamiętać, że tlenoterapia hiperbaryczna jedynie wspomaga postępowanie terapeutyczne, jednak go nie zastępuje.

Decydując się na tlenoterapię hiperbaryczną, warto wybrać klinikę, która dysponuje odpowiednimi urządzeniami. Tylko doświadczeni specjaliści zaproponują kompleksowe, skuteczne i bezpieczne postępowanie.

Tylko wtedy można uzyskać znakomite rezultaty w wyniku efektu synergii. To ważne, by nie ryzykować utraty zdrowia, czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *