Terapia poprawiająca jakość życia wyróżniona w Monako

Najlepsza terapia medycyny integracyjnej, poprawiająca jakość życia wyróżniona w konkursie AMWC Awards 2023 w Monako

Wyróżnienie dla terapii realizowanej w Polskiej klinice

Terapia realizowana w Polskiej Klinice wśród finalistów konkursu, nominowana do nagrody AMWC Awards 2023 w Monako

Prestiżowy kongres medycyny estetycznej i anti-aging

Prestiżowy kongres medycyny estetycznej i anti-aging

AMWC (Aesthetic Multispecialty Society) to światowy kongres medycyny estetycznej i anti-aging, który odbywa się w Monte Carlo. Jest to prestiżowa konferencja naukowa, gromadząca specjalistów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej z całego świata.

Odbywa się ona już od 21 lat i ma na celu promowanie edukacji, wymiany doświadczeń i idei w środowisku naukowym i praktyków medycyny przeciwstarzeniowej.

W ramach kongresu przeprowadzany jest również konkurs pod nazwą AMWC Awards, który ma na celu wyłonienie najlepszych osiągnięć z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging.

Wyróżnienie dla terapii realizowanej w Polskiej klinice

W konkursie “Best Clinical Cases”, prezentowane są największe osiągnięcia specjalistów z całego świata w 12 kategoriach. Celem jest wyłonienie najlepszych, najbardziej innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych procedur mających na celu poprawę kondycji, wyglądu, jakości życia i rewitalizację organizmu.

W tym roku, do finału konkursu AMWC Awards 2023, spośród 12 kategorii, wybrane zostały aż dwa przypadki zgłoszone przez Julię Trawińską z CM VIMED. Są to jedyne przypadki z Polski, które znalazły się w finale konkursu.

Obydwa przypadki pacjentów poddanych terapii w klinice VIMED zgłoszone do konkursu znalazły się w gronie finalistów.

Wyróżnienie dla terapii realizowanej w Polskiej klinice
Rozpoznanie i leczenie nieswoistego zapalenia jelit

W kategorii 12 – Najlepsze efekty medycyny integracyjnej, poprawiające jakość życia – pacjentka cierpiąca od wielu lat na problemy związane z chorobami zapalnymi jelit, które uniemożliwiały jej normalne funkcjonowanie.

Dzięki terapii odzyskała zdrowie, pozbyła się chorób przewlekłych i związanych z nimi dolegliwości, odmłodniała i zaczęła nowe życia.

Dlaczego otrzymaliśmy to wyróżnienie?

Pani Joanna

Przewlekłe zapalne choroby jelit to zmora cywilizacji

Pani Joanna zgłosiła się do naszej kliniki 17 września 2021 roku z powodu przewlekłych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Na twarzy widoczny jest ból i zmęczenie.

Cera szara, ziemista, lekko anemiczna. Cienie i zagłębienia pod oczami. Pogłębione fałdy nosowo-wargowe. Suche, łamliwe włosy. Zmiany skórne nad górną wargą – opryszczka. Widoczne zmarszczki – kurze łapki.

Pacjentka od wielu lat była bezskutecznie leczona przez lekarzy specjalistów. Skarżyła się na ciągłe problemy zdrowotne i obniżoną jakość życia. Pracuje jako architekt. Choroba nie pozwalała jej osiągnąć celów zawodowych.

Przyczynowe leczenie przewlekłych chorób przewodu pokarmowego

Całkowicie rozregulowany układ pokarmowy sprawiał, że pacjentka z roku na rok czuła się coraz gorzej. Zaburzenia wchłaniania, SIBO, objawy zapalenia jelita cienkiego i okrężnicy, anemia, problemy z wchłanianiem żelaza, wysoki poziom UIBC, TIBC.

Pierwsze objawy ukazały się w 2012 roku, po urodzeniu pierwszej córki. Lekarz rodzinny zastosował leczenie objawowe. Po urodzeniu młodszej córki – 2018 r. objawy się nasiliły, a w kwietniu 2019 roku pacjentka zauważyła przewlekły śluz w stolcu.

Joanna nieustannie zmagała się z osłabieniem, które utrudniało jej codzienne funkcjonowanie, a w maju 2020 roku pojawiła się krew w stolcu. Cały czas cierpiała na nawracające bóle brzucha i biegunki. Poziomu kalprotektyny wynosił aż 1298 ug/g.

Pani Joanna jest osobą bardzo świadomą i zawsze dbała o zdrowe odżywianie, unikając fast foodów i śmieciowego jedzenia. Pomimo tego jej życie stało się udręką. Dyskomfort spowodowany koniecznością częstych wypróżnień, strach przed przebywaniem w miejscach publicznych, z dala od toalety.

Stosowane latami leczenie nie przynosiło efektów

Pomimo wielu prób, żadna z zastosowanych przez lekarzy terapii nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Zanim trafiła do naszej kliniki, pani Joanna „próbowała już wszystkiego”: zgodnie z zaleceniami lekarzy stosowała antybiotyki i sterydoterapię.

Wobec braku postępów w leczeniu próbowała różnych metod medycyny alternatywnej i naturalnej. Przeszła akupunkturę i elektroterapię. Również kuracja pijawkami, różnymi preparatami ziołowymi czy intensywna terapia suplementami diety nie przyniosła poprawy.

Po tym, jak w lipcu 2020 gastroenterolog zdiagnozował chorobę Leśniowskiego-Crohna, wykonano kilka rezonansów magnetycznych, gastroskopię i kolonoskopię w celu potwierdzenia diagnozy.

Pacjentka ponownie była wielokrotnie poddawana leczeniu antybiotykami. Następnie leczono ją Clostridium difficile przez 10 dni. Niestety poprawy nie było. Po celowanej antybiotykoterapii lekarze wykryli kolejną bakterię i wdrożono kolejny antybiotyk. Potem inny lekarz po kolonoskopii przepisał Mesalazynę i Calcium. Wysłano ją na diagnostykę pasożytów – wynik negatywny. Nic nie pomogło.

Jak leczyć choroby przewodu pokarmowego

Zaczęła szybko chudnąć. Jej skóra zrobiła się szara. Czuła się okropnie. Ze względu na objawy anemii suplementowała różne formy żelaza. Pojawiły się poważne zaburzenia snu. Dodatkowo biegunka budziła ją około 4-5 rano i trzymała w łazience do około 7 rano. Pojawiło się także przewlekłe zapalenie zatok, a następnie infekcja Covid o ciężkim przebiegu, jednak bez konieczności hospitalizacji.

Co zrobiliśmy?

Spersonalizowana terapia żywieniowa

Choroby jelit, w których obserwujemy zwiększoną przepuszczalność bariery jelitowej, dzielimy na dwie główne grupy: nieswoiste stany zapalne, NZJ (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego) oraz zaburzenia czynnościowe jelit (np. zespół jelita drażliwego lub IBS).

U pani Joanny rozwinęło się pełne spektrum objawów przewlekłego stanu zapalnego, charakterystycznego dla choroby Leśniowskiego-Crohna.

Nasza klinika od 16 lat stosuje spersonalizowaną terapię żywieniową w leczeniu szerokiego zakresu przewlekłych niezakaźnych chorób zapalnych. Celem tego leczenia jest wykluczenie pokarmowych źródeł stanu zapalnego w jelitach.

Leczenie nieswoistego zapalenia jelit

Nasza kompleksowa terapia pozwoliła na wyciszenie przewlekłego stanu zapalnego i odbudowę prawidłowych funkcji. To z kolei przełożyło się na poprawę funkcjonowania wszystkich narządów.

Przywróciliśmy pacjentce zdolność do normalnego funkcjonowania. Pozbyła się bólu brzucha i ciągłych biegunek. Nie musi już planować dnia wokół toalet. Joanna odzyskała zdolność koncentracji na pracy.

Znów, po wielu latach cierpienia, może cieszyć się przyjemnościami życia. Potrafi spożywać posiłki z przyjemnością, bez obaw o konsekwencje w postaci bólu i dyskomfortu. Zmieniliśmy nie tylko zdrowie Joanny, ale także relacje w jej rodzinie.

Obiektywne badania naukowe

Innowacyjna i skuteczna terapia – Terapia Fenotypowa

Analizując objawy choroby, odkrywamy przyczyny problemu.

Unikalność metody zastosowanej w klinice VIMED polega na tym, że adresujemy przyczyny choroby, a nie jej objawy, które znikają samoistnie, jak tylko usunięte zostaną prawdziwe przyczyny problemu.

W tym celu opieramy się na unikalnych badaniach diagnostycznych i zabiegach wspomagających naturalne procesy komórkowe.

Terapia Fenotypowa – jest autorską metodą terapii funkcjonalnej opracowaną w naszej klinice. Najczęściej stosowana jest u pacjentów cierpiących z powodu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym, lub u osób zdrowych, które pragną zregenerować organizm.

Istotą Terapii Fenotypowej jest połączenie spersonalizowanego postępowania żywieniowego z równoległym wdrożeniem odpowiednio dobranych zabiegów wspomagających naturalne procesy metaboliczne.

Tak kompleksowa, wieloczynnikowa terapia redukuje przewlekłe stany zapalne i uwalnia naturalne siły samoleczenia organizmu.

Na podstawie wyników badań i wywiadu opracowaliśmy spersonalizowany program żywieniowy. Wprowadziliśmy dietę eliminacyjno-rotacyjną opartą na wynikach Testu Niepożądanych Reakcji Pokarmowych – Kod Metaboliczny, który wyklucza wszystkie produkty powodujące niepożądane reakcje pokarmowe.

Co wybierasz - leczenie objawowe, czy całkowite wyleczenie nietolerancji pokarmowej?

W ciągu 4 miesięcy zniknęły problemy, które latami rujnowały życie pacjentki

W przypadku pani Joanny należało wykluczyć wszelkie przetworzone produkty zawierające fruktozę oraz słodkie warzywa i owoce, a także ryż, mąkę i rośliny strączkowe. Pierwsze 3 miesiące były naprawdę intensywne.

Na początku pacjentka odwiedzała klinikę co kilka tygodni, aby omówić postępy terapii i korygować zalecenia. Później wizyty odbywały się już rzadziej – co kilkanaście tygodni.

Tlenoterapia hiperbaryczna to skuteczna metoda wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości

W trakcie realizacji terapii żywieniowej wdrożyliśmy również serię zabiegów w komorze hiperbarycznej HBOT. W pierwszym etapie leczenia, który trwał 4 miesiące, wykorzystaliśmy serię 10 sesji 1-godzinnej kuracji w komorze hiperbarycznej stosując ciśnienie 2,0 ATA.

Tlenoterapia hiperbaryczna pozwoliła na zmniejszenie stanu zapalnego w jelitach w wyniku zwiększonej podaży tlenu i poprawy metabolizmu komórek jelitowych. Terapia tlenem hiperbarycznym pozytywnie wpływa również na strukturę mikrobiomu, pomagając obniżyć poziom bakterii beztlenowych.

Po 4-miesięcznej terapii w dniu 2022-03-09 wykonana została kontrolna gastroskopia i kolonoskopia, które wykazały, że fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego mają prawidłową architekturę, bez cech skrócenia kosmków.

Nie stwierdza się wzmożonej limfocytozy śródnabłonkowej ani ziarniniaków sarkoidalnych. Obraz histologiczny w granicach normy. Fragmenty błony śluzowej jelita grubego o prawidłowej architekturze, bez cech stanu zapalnego.

Metody leczenia Nieswoistego Zapalenia Jelit

Po uzyskaniu kolejnych, rewelacyjnych wyników kalprotektyny i innych badań, wydłużyliśmy przerwę między spotkaniami z pacjentką, aby powoli „wróciła” do normalnego odżywiania. Pacjentka zmieniła jednak styl życia. Pozostaje ze mną w kontakcie i co pół roku powtarza serie badań, aby kontrolować efekty terapii przez co najmniej 2 lata.

Przewlekły stan zapalny

Przewlekły stan zapalny to prawdziwa przyczyna większości chorób przewlekłych

Celem leczenia w naszej klinice jest wykluczenie pokarmowych źródeł zapalenia, które przyczyniają się do zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego. Ciągłe dostarczanie do przewodu pokarmowego składników pożywienia, które wywołują niepożądaną reakcję powoduje, że choroba nie może zostać wyleczona żadnymi lekami.

Zaczyna się od zaburzeń czynnościowych jelit, a następnie dochodzi do mikrouszkodzeń błony śluzowej jelit i rozwija się tzw. zespół złego wchłaniania lub zespół nieszczelnego jelita.

Jeśli stan jelit utrzymuje się przez długi czas, nieuchronnie prowadzi do niedożywienia i dysfunkcji innych narządów, takich jak wątroba, trzustka, naczynia krwionośne, serce, układ nerwowy, a także skóra i płuca.

Prowadzi to do podstępnego rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych i przyspieszonego procesu starzenia się wszystkich komórek organizmu.

Taki łagodny, ale przewlekły stan zapalny, który utrzymuje się latami, prowadzi do rozwoju nie tylko chorób jelit, ale także wielu innych schorzeń. Należą do nich w szczególności choroby układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca), choroby przewodu pokarmowego, cukrzyca, insulinooporność.

Na ich podstawie rozwijają się choroby skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry), alergie i nietolerancje, choroby zapalne kości i stawów, choroby układu nerwowego, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy (Hashimoto), bezpłodność i wiele innych. Coraz więcej badań wskazuje także na przewlekłe podłoże zapalne wielu nowotworów.

Przewlekły stan zapalny powoduje dolegliwości bólowe

Dlaczego ta metoda leczenia jest tak skuteczna?

Leczenie zespołu jelita drażliwego IBS

Usunąć przyczynę – ugasić pożar w jelitach!

Fenotypowa Terapia pozwala przywrócić równowagę mikrobiologiczną jelit, co zapewnia optymalne odżywienie, dotlenienie i regenerację organizmu. Likwidacja przewlekłych stanów zapalnych wzmacnia układ odpornościowy, zapewnia równowagę hormonalną, kontrolę wagi oraz usprawnia procesy metaboliczne.

Stosując to podejście u dziesiątek tysięcy pacjentów zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie. Skuteczność naszej przyczynowej, wieloczynnikowej terapii wynika z personalizacji żywienia i leczenia oraz efektu synergii uzyskanego w wyniku interdyscyplinarnego podejścia.

Odmładzanie organizmu od wewnątrz to podstawa skutecznego leczenia i medycyny przeciwstarzeniowej, ponieważ wątroba, serce i inne narządy, których nie widzimy starzeją się nie mniej niż skóra, którą obserwujemy na co dzień.

Takie podejście pozwala nam spowolnić proces starzenia i wyleczyć wiele ciężkich chorób przewlekłych. To oczywiście przekłada się na dużą poprawę jakości życia pacjentów. Od prawidłowego odżywiania zależy napięcie i zdrowy wygląd skóry, co jest warunkiem długotrwałych efektów także w leczeniu chorób przewlekłych.

Personalizowane Terapie VIMED

Zastosować personalizowane podejście i wykorzystać efekt synergii

Każdy człowiek jest inny. Wydaje się, że jest to banalne stwierdzenie, jednak w codziennej praktyce milionów lekarzy na całym świecie nie bierze się tego pod uwagę. W leczeniu chorób lekarze posługują się wytycznymi „populacyjnymi” – wszystkich leczy się tak samo.

W naszej klinice wdrożyliśmy odmienne podejście. Ponieważ odmienność każdego człowieka uwarunkowana genetycznie i środowiskowo ma decydujący wpływ na sposób, w jaki metabolizuje on składniki pożywienia oraz leki.

Poza tym w sytuacji, kiedy narządy wewnętrzne uległy już uszkodzeniu w wyniku długotrwałego oddziaływania stanu zapalnego, nie wystarczy eliminacja składników pożywienia odpowiedzialnych za przewlekły stan zapalny.

Musimy wdrożyć procedury, które ułatwią, a czasem wręcz umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Chodzi zwłaszcza o błony śluzowe przewodu pokarmowego oraz śródbłonek naczyń krwionośnych.

Niezbędna jest także odbudowa zachwianej równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym. Mikrobiom odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu wielu procesów metabolicznych, w produkcji hormonów i enzymów.

To dlatego nasza klinika uzyskuje efekty trudne, lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu innego podejścia.

VIMED Warszawa

Najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta

Nie istnieje praktycznie żadne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, ponieważ:

  • Terapia Fenotypowa polega na całkowitym wyeliminowaniu lub znacznej redukcji stosowanych środków farmakologicznych.
  • Nie wymaga również stosowania żadnych inwazyjnych metod diagnostycznych ani terapeutycznych.
  • Pacjent jest kwalifikowany do terapii na podstawie szczegółowych badań diagnostycznych i wywiadu lekarskiego.
  • W trakcie terapii pacjent jest pod ciągłą opieką zespołu specjalistów, którzy monitorują postępy leczenia.

Najwyższe kwalifikacje naszych specjalistów pozwalają nam osiągać doskonałe efekty przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów.

Skuteczność terapii wynosi ponad 98%, mimo że osiągnięte efekty zależą w dużej mierze od współpracy, zaangażowania i współpracy pacjenta. Pacjenci poddani terapii już po kilku dniach odczuwają poprawę, więc bez problemu stosują się do naszych zaleceń.

Czy obiektywne badania potwierdzają ten sukces?

Tak, w naszej klinice posługujemy się najnowocześniejszymi urządzeniami do diagnostyki, dzięki czemu możemy w sposób obiektywny monitorować postępy leczenia.

Jak zlikwidować cellulit - bardzo ważne jest oczyszczanie organizmu

Parametry określające stopień zapalenia unormowały się, a kalprotektyna obniżyła się z 1298 ug/g do 66,87 ug/g w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Po 1,5 roku kalprotektyna zniknęła – test wykazał poziom 1 ug/g.

OB zmniejszono z 27 mm do 7.
UIBC obniżony z 440,1 ug/dl do 319,2
TIBC obniżony z 483,5 ug/dl do 417,2
Wzrost żelaza z 8,3 umol/l do 17,1.

Stolec się unormował, nie ma śluzu ani krwi. Zniknęły również objawy takie jak nieprzyjemne gazy, bóle mięśni, bóle rąk i ramion, poranna bezsenność.

Oczywiście kluczowe znaczenie mają subiektywne odczucia pacjentki.

Pacjentka podczas wizyty kontrolnej po 8 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Bez makijażu, wygląda zdrowo i promiennie, o kilka lat młodziej. Skóra jest nawilżona, odżywiona i pełna blasku, zniknęły zmiany skórne o podłożu zapalnym. Nie ma obrzęków i sińców pod oczami. Zmarszczki wygładzone, oczy odzyskały blask. Zdrowe, lśniące włosy już się nie łamią.

Pani Joanna

Przywróciliśmy pani Joannie zdolność do normalnego funkcjonowania. Pozbyła się bólu brzucha i ciągłych biegunek. Nie musi już planować dnia wokół toalet, odzyskała zdolność koncentracji na pracy.

Znów, po wielu latach cierpienia, może cieszyć się przyjemnościami życia codziennego. Potrafi spożywać posiłki z przyjemnością, bez obaw o konsekwencje w postaci bólu i dyskomfortu. Zmieniliśmy nie tylko zdrowie pani Joanny, ale także relacje w jej rodzinie.

Nadal utrzymuję kontakt z panią Joanną. Bardzo się ucieszyła, gdy powiedziałem jej, że chcę przedstawić jej historię na konferencji w Monako.

Powiedziała mi, że powrót do zdrowia otworzył przed nią nowe możliwości. Kiedy poczuła się pewniej i odzyskała energię, zauważyli to także partnerzy biznesowi.

Teraz nie tylko prowadzi znane w Polsce biuro architektoniczne, ale również otrzymała propozycję współpracy przy dużym międzynarodowym projekcie, gdzie jak sama mówi: jej życie znów zmieni się o 180 stopni.

Wszystko dzięki temu, że wróciła do zdrowia i nic jej nie ogranicza.

Niechirurgiczne modelowanie sylwetki

Podziękowania dla bohaterki

Pani Joanna powiedziała, że jest nam niezmiernie wdzięczna za możliwość powrotu do normalnego zycia. Z kolei my jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Joannie za możliwość zaprezentowania jej historii na konferencji w Monte Carlo.

Pani Joanna wyraziła zgodę na wykorzystanie jej historii oraz udostępnienie jej wizerunku, bo chciałaby przekazać wszystkim osobom, które cierpią z powodu przewlekłych chorób zapalnych jelit, że w klinice VIMED w Warszawie można pozbyć się problemu w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Oczywiście nie możemy zagwarantować każdemu pacjentowi takich efektów, bez wykonania badań diagnostycznych, jednak z naszego doświadczenia wynika, że w 98 procetach przypadków możemy pomóc.

Wszyscy cierpiący z powodu dolegliwości związanych z chorobami zapalnymi przewodu pokarmowego powinni wiedzieć, że dzięki innowacyjnej terapii opracowanej w Centrum Medycznym VIMED przez panią Julię Trawińska, można cofnąć wiek biologiczny, odzyskać zdrowie i wrócić do normalnego życia.

Bardzo dziękujemy Panie Joanno. Życzymy zdrowia i dużo szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *