Gwiazdy światowego sportu i zdrowie: Agnieszka i Urszula Radwańska

Jak gwiazdy światowego sportu dbają o zdrowie? Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska w CM VIMED!

Agnieszka Radwańskia i Urszula Radwańska
Urszula Radwańska oraz Agnieszka Radwańska wraz z rodziną korzystają z VIMED

Agnieszka Radwańska, wiceliderka światowego rankingu WTA, legenda Wimbledonu oraz jej młodsza siostra Urszula Radwańska, trzecia polka na liście WTA, od lat korzystają z możliwości, jakie przed pacjentami otwiera Centrum Medyczne VIMED.

Teraz, kiedy Agnieszka i Urszula zakończyły już swoje światowe kariery, ich miejsce na szczycie listy najlepszych tenisistek świata zajęła rewelacyjna Iga Świątek.

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska od lat korzystają z naszych terapii. Są wspaniałymi ambasadorkami Centrum Medycznego VIMED i popularyzują nasze innowacyjne, nieinwazyjne i jednocześnie niezwykle skuteczne podejście do dbania o zdrowie.

W ciągu tych lat Agnieszka i Urszula przetestowały nasze terapie na sobie, a także na członkach swojej rodziny.

Te doświadczenia pozwalają im z czystym sumieniem rekomendować zarówno procedury diagnostyczne, jak i terapeutyczne stosowane w naszej klinice. Ich skuteczność została potwierdzona wielokrotnie podczas przygotowań do wydarzeń sportowych, jak i ważnych momentów w życiu rodzinnym.

Agnieszka Radwańska po urodzeniu dziecka nadal jest aktywna sportowo.

Aby zachować świetną formę, regularnie korzysta z kompleksowej, spersonalizowanej terapii, która pozwala jej zachować zachwycająca formę i uzyskiwać doskonałe wyniki sportowe. Podstawą terapii jest perfekcyjne dostosowanie diety do specyficznego fenotypu. Podobnie jak Urszula, regularnie powtarza badania diagnostyczne, wśród których kluczowe miejsce zajmuje  badanie Kod Metaboliczny 200.

Obie panie badają się regularnie, aby dostosować swój sposób odżywiania do zmieniającego się układu odpornościowego i całego organizmu, którego fizjologia zmienia się na kolejnych etapach życia każdego człowieka.

Radwańska terapie VIMED

Czego potrzeba, by zostać gwiazdą tenisa?

Nie wystarczy talent i ciężka praca. Okazuje się, że liczą się także predyspozycje genetyczne. To geny mogą zdecydować o tym, czy będziemy na przykład mistrzami sportów siłowych, czy szybkościowych.

Potwierdziło się to także w przypadku sióstr Agnieszki i Urszuli Radwańskich. Obie piękne i utalentowane siostry, wykonały w naszej klinice badanie genetyczne. Wieloletnie sportowe doświadczenia sióstr potwierdziły, że wyniki badania nie kłamią. Podczas analizy wyników badań Urszula stwierdziła:

„teraz już wiem, dlaczego Agnieszce sukcesy przychodziły łatwiej, bo miała lepsze predyspozycje genetyczne, a ja zawsze musiałam ciężej pracować.”

Radwańska badania DNA

Analiza genetyczna dostarczyła wielu bezcennych informacji, które pomagają uzyskiwać sukcesy w sporcie.

Co pokazuje badanie genetyczne dla sportowców (DNA Sport Master)?

  • Nasza sprawność, samopoczucie i wydolność organizmu podczas uprawiania aktywności fizycznej zależą nie tylko od tego, co jemy, ale przede wszystkim od tego, co i jak efektywnie nasz organizm przyswaja z pożywienia.
  • Nawet zdrowa i prawidłowo zbilansowana dieta może się okazać dla nas nieodpowiednia, jeżeli nie jest dopasowana do naszego genotypu.
  • Jeżeli Twoja dieta nie działa, a wyniki Cię nie zadowalają, możesz mieć problem z metabolizowaniem tłuszczów, węglowodanów czy białek. Twoje mięśnie będą funkcjonować na deficycie.
  • Aby osiągnąć doskonałe wyniki sportowe, perfekcyjną budowę ciała i maksymalną wydolność organizmu, należy wyeliminować wszystko, co może zaburzać Twoje procesy metaboliczne, aby Twoje treningi i wysiłki były efektywne.

Czy któraś z sióstr Radwańskich miała łatwiej?

Która musiała włożyć więcej pracy w sukces? Jak wyniki badania genetycznego pomogły w karierze sióstr Radwańskich? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym filmiku. Obejrzyj:

Co jedzą gwiazdy światowego sportu?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty w sporcie, trzeba maksymalnie wykorzystać możliwości organizmu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie optymalnych przebiegów procesów metabolicznych. Obie, najwybitniejsze polskie tenisistki, dzięki informacjom z testu Kod Metaboliczny 200 wiedzą, jak najlepiej dobrać składniki odżywcze dla siebie, by uzyskać najlepszą sprawność.

 Kod Metaboliczny 200  jest podstawowym testem, który pozwala zidentyfikować i wyeliminować z diety te produkty, które wywołują niepożądaną reakcję na pokarm. Ta łagodna, ale przewlekła reakcja zapalna może zniweczyć efekty najbardziej morderczych treningów. Korzystając z wyników badania specjaliści z CM VIMED co jakiś czas opracowują spersonalizowaną, optymalną dietę.

Najważniejsze, by nie dopuścić do powstawania i utrzymywania się stanów zapalnych.

Specjaliści wiedzą, że przewlekłe, choć łagodne stany zapalne na tle pokarmowym mogą zrujnować zdrowie i każdą karierę sportową.

Agnieszka Radwańska optymalnie wykorzystuje zawarte w pożywieniu składniki odżywcze, minerały i witaminy – to klucz do sukcesu. Także mąż Agnieszki, Dawid Celt, który towarzyszy jej w życiu sportowym, dołączył do grona pacjentów CM VIMED. Odżywia się w sposób zgodny ze swoim fenotypem, korzystając z diet opracowywanych na podstawie badania Kod Metaboliczny 200.

Dawid Celt VIMED

Jak najlepsze tenisistki świata wzmacniają organizm przed ważnymi turniejami sportowymi?

Agnieszka i Urszula Radwańskie to światowej klasy, profesjonalne zawodniczki, które doskonale wiedzą, jak ważna jest właściwa regeneracja organizmu. Jednym z kluczowych czynników usprawniających metabolizm jest zapewnienie tkankom odpowiedniej ilości tlenu. Niezmiernie ważne jest również usprawnienie ewakuacji produktów komórkowej przemiany materii, które są toksyczne.

Agnieszka Radwańska VacuIono

Aby wesprzeć te procesy, wykorzystywaliśmy zabiegi VACUIONO

To unikalny zabieg opracowany przez niemieckich i amerykańskich naukowców dla kosmonautów. Mechanizm zabiegu został wymyślony, by uchronić ich przed skutkami długiego przebywania w przestrzeni kosmicznej. W warunkach braku grawitacji, przy ograniczonej możliwości poruszania się kosmonautom groziły poważne problemy zdrowotne. Zastój limfatyczny i zaburzenia w dowozie tlenu do komórek w warunkach, kiedy nie pracuje tak zwana pompa mięśniowa, prowadzić mógł do poważnych powikłań.

W wyniku szeregu badań i prac eksperymentalnych powstało urządzenie o niezwykłych właściwościach. Specjalnie skonstruowana komora wykorzystuje podciśnienie do wspomagania mięśniowej pompy limfatycznej.

W wyniku serii zabiegów wspomagamy procesy oczyszczania, oddychania, odżywiania i regeneracji komórek.

Usprawnione krążenie krwi i limfy ma kluczowe znaczenie dla naprawiania mikrouszkodzeń mięśni i funkcjonowania wszystkich narządów! Te zabiegi są przydatne także w leczeniu wielu chorób, u których podłoża jest zaburzony przepływ limfy lub dysfunkcja naczyń włosowatych.

Coraz trudniej zaopatrywać się w pełnowartościowe składniki pożywienia, kiedy żyje się w pośpiechu a do tego w podróży.

Często w takich sytuacjach niezbędne okazuje się podawanie niektórych pierwiastków w formie dożylnych wlewów witaminowych i minerałowych.

Podanie dożylnie niektórych niezbędnych składników odżywczych zapewnia ich doskonałą wchłanialność.

Indywidualnie skomponowane kroplówki witaminowo – minerałowe pomagają wzmocnić organizm. Agnieszka i Urszula Radwańskie regularnie odwiedzają CM VIMED i korzystają z ich dobroczynnego wpływu.

Radwanska dożylne wlewy witaminowe i minerałoww

Czy po zakończeniu sezonu wybitny sportowiec odpoczywa?

Koniec każdego sezonu sportowego to jednocześnie początek przygotowań do kolejnego okresu w życiu zawodniczki. Obie wybitne tenisistki dość regularnie starają się korzystać z unikalnego zabiegu medycyny fizykalnej, jakim jest Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT.

Serie tych zabiegów stosujemy zazwyczaj po okresie ciężkich treningów, po zakończeniu sezonów turniejowych. Tlenoterapia hiperbaryczna jest idealnym rozwiązaniem dla sportowców, ponieważ działa niezwykle pozytywnie na wielu obszarach. Usprawnia procesy naprawcze mikrouszkodzeń tkanek, których nie da się uniknąć podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Radwańska komora hiperbaryczna HBOT

Legalny doping?

Dzięki dostarczeniu większej ilości tlenu w hemoglobinie i rozpuszczonego w osoczu możliwa jest mobilizacja i zwiększona produkcja komórek macierzystych (Stem Cells).

Seria zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT) wspomaga wytwarzanie i odbudowę kolagenu w tkankach – działając odmładzająco. Dzięki przemianom gazowym, jakie zachodzą w organizmie podczas zabiegu, usprawniona jest ewakuacja dwutlenku węgla, sprzyjając redukcji stanów zapalnych i przywróceniu właściwego pH płynów ustrojowych.

Ponieważ zabiegi dostarczają energii, zwiększają wydolność, działają odmładzająco i regenerująco, można postrzegać je jako dozwoloną, nieinwazyjną formę dopingu.

„Warto dbać o siebie od samego początku. Jeżeli jest taka możliwość, zbadania się całkiem, od stóp do głów, to warto takie badania zrobić. Wiadomo, że zupełnie inaczej to wyglądało 10 czy 20 lat temu, kiedy my byłyśmy dziećmi, ale teraz to faktycznie warto robić, bo można już o sobie wiedzieć od samego początku.”

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska w ciąży

Rodzina – nowy etap w życiu Agnieszki Radwańskiej

Sukcesy sportowe to jednak nie wszystko. Kiedy Agnieszka wraz z mężem zapragnęli powiększyć rodzinę, wiedzieli, że aby mieć zdrową ciążę i zdrowe dzieci, warto się odpowiednio przygotować. Specjaliści z CM VIMED wdrożyli odpowiedni program dla młodej mamy i młodego taty, aby zapewnić zdrowy rozwój dziecka w łonie matki i przebieg ciąży bez powikłań.

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy, ale tak naprawdę najważniejsze jest to, co z pokarmu przyswaja nasz organizm. Dotyczy to również dziecka, które ma przyjść na świat i to na długo przed jego poczęciem.

Odpowiednio dobrany sposób odżywiania mamy i taty, w połączeniu z odpowiednio dobranymi zabiegami medycyny fizykalnej pozwoliły stworzyć idealne warunki do poczęcia i rozwoju dziecka. Trzy lata po ślubie nasza wybitna tenisistka i jej mąż powitali na świecie ślicznego, zdrowego malucha – Jakuba. Mama i tata też czuli się znakomicie.

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska w CM VIMED

Dbałość o zdrowie to sport na całe życie

Cieszymy się, że Urszula Radwańska oraz Agnieszka Radwańska wraz z rodziną regularnie korzystają z opieki CM VIMED. Nasze spersonalizowane, wieloczynnikowe terapie znajdują zastosowanie nie tylko w profilaktyce zdrowia, czy regeneracji sportowców. Są one niezwykle skuteczne także w leczeniu i profilaktyce wielu chorób przewlekłych, przynosząc fantastyczne rezultaty.

Bez względu na to, czy jesteś w świetnej formie, czy też zmagasz się z przewlekłymi dolegliwościami, warto zainteresować się tą innowacyjną technologią medyczną, która została sprawdzona już przez dziesiątki tysięcy pacjentów.

Wśród ponad 40000 osób, które przetestowały naszą terapię i potwierdzają jej skuteczność są także najwybitniejsi sportowcy świata.

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska w CM VIMED

Nie musisz być pierwszą, czy drugą rakietą na świecie, by zawsze mieć doskonałą formę, zadbać o swoje ciało i umysł

Kiedy wzmocnisz i zregenerujesz swój organizm możesz osiągnąć wszystko. Ciesz się zdrowiem i kondycją całej rodziny przez wiele, wiele lat.

Konsultacja Wstępna
Jak zacząć leczenie? Zarezerwuj termin konsultacji
Personalizowane Terapie Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia
Leczenie łuszczycy u dziedi
Ciąża i macierzyństwo Klinika Mądrych Rodziców
Medycyna sportowa Personalizowane programy dla sportowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *