Masaż antycellulitowy – likwidacja pomarańczowej skórki

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy stosowany jest jako zabieg uzupełniający i wspomagający profesjonalne zabiegi dedykowane do leczenia cellulitu. Stosujemy je w ramach naszej Kompleksowej Terapii Antycellulitowej.

Cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, pojawia się u kobiet w każdym wieku.

Od kilku lat obserwujemy go także u coraz młodszych dziewcząt, nawet u tych, które są szczupłe. Niewątpliwie częściej występuje u osób bardziej puszystych. Charakterystyczne zmiany na udach, pośladkach i brzuchu to nic innego jak rozwijający się w skórze i pod skórą przewlekły stan zapalny.

Jak się pozbyć cellulitu? Odpowiedzią jest kompleksowa terapia antycellulitowa wraz z masażem antycellulitowym

Z naszego doświadczenia wynika, że odpowiednio wcześnie wdrożona kompleksowa terapia antycellulitowa pozwala całkowicie zlikwidować cellulit, zwłaszcza u dziewcząt i młodszych kobiet. Niestety brak odpowiedniego leczenia we właściwym czasie prowadzi do nieodwracalnych zmian, które są źródłem wielu kompleksów.

Masaż antycellulitowy poprawia ukrwienie skóry i tkanki podskórnej i usprawnia metabolizm komórek, usprawniając dowóz tlenu i składników odżywczych. Ułatwia ewakuację nadmiaru wody i depozytów kwasów lipidowych uwięzionych w komórkach skóry i przestrzeni międzykomórkowej.

Dobrze przeprowadzony masaż antycellulitowy pomaga zlikwidować zastoje limfatyczne.

Dlatego poza wspomaganiem likwidacji niekorzystnie wyglądającej skórki pomarańczowej masaż antycellulitowy poprawia napięcie skóry i przywraca jej zdrowy wygląd. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna – odmłodzona. Niewątpliwie masaż antycellulitowy w połączeniu z zabiegami Cell Body Lifting, Vacuiono oraz spersonalizowaną dietą przynosi spektakularne rezultaty.

Skuteczne leczenie cellulitu

Wskazania do masażu antycellulitowego

Masaż antycellulitowy polecany jest osobom, które obserwują u siebie pierwsze symptomy cellulitu, lub profilaktycznie osobom, u których cellulit występuje w rodzinie.

Masaże antycellulitowe polecane są także we wszystkich przypadkach związanych z obrzękami i zatrzymywaniem się wody w organizmie. Także u osób z obrzękiem lipidowym na każdym etapie choroby.

U osób, które mają już bardzo widoczny, zaawansowany cellulit, zabieg może zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby i łagodzić odczucia bólowe.

Czas trwania masażu antycellulitowego

Czas trwania masażu antycellulitowego zależy przede wszystkim od rozmiaru zmian odruchowych tkanek i podatności pacjenta,  jednak na ogół nie przekracza 30 minut na jedną okolicę (uda, pośladki, brzuch).

Jak często stosować masaż antycellulitowy?

Masaż antycellulitowy zawsze wymaga serii powtórzeń w odstępach jedno lub kilku dniowych. Dlatego najczęściej potrzebnych jest kilka serii zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania choroby i reaktywności pacjentki. W uzupełnieniu Kompleksowej Terapii Antycellulitowej zaleca się serię 10 do 20 zabiegów.

Jak się przygotować do masażu antycellulitowego?

Bezpośrednio przed rozpoczęciem masażu warto skorzystać z toalety.

Korzyści masażu antycellulitowego

Masaż antycellulitowy wdrożony w odpowiednim czasie (etapie rozwoju choroby) wraz z kompleksową Terapią Antycellulitową pozwala całkowicie wyleczyć cellulit. W okresie znacznego zaawansowania choroby pozwala zatrzymać dalszy postęp choroby zapalnej, jaką jest cellulit i złagodzić dolegliwości bólowe.

Masaż antycellulitowy – przeciwwskazania:

podwyższona temperatura,

okres menstruacji,

zakrzepica, choroby serca,

zapalenie naczyń i węzłów chłonnych,

nowotwory,

choroby zakaźne,

rozrusznik serca,

hemofilia,

ciąża,

zaburzenia działania układu krążenia,

miażdżyca, nadciśnienie,

cera naczynkowa.

Masaż antycellulitowy

Masaż limfatyczny

Celem masażu limfatycznego jest wspomaganie trwale lub czasowo uszkodzonego układu limfatycznego w usuwaniu toksyn z organizmu oraz jednoczesne usprawnienie dopływu krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze.

Masaż leczniczy twarzy

Kobido Japoński masaż twarzy

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie

Z pewnością bezpieczeństwo i całkowita eliminacja bólu podczas zabiegu depilacji laserowej była najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia Depil EXPERT 2020 – lasera o najkrótszym czasie impulsu dzięki największej mocy.