Kobido Japoński masaż twarzy zwany „nie chirurgicznym liftingiem twarzy”

Kobido Japoński masaż twarzy zwany „nie chirurgicznym liftingiem twarzy”

Kobido Japoński masaż twarzy

KOBIDO Japoński masaż twarzy to kolejna metoda nieinwazyjnego a bardzo skutecznego odmładzania w klinice VIMED.

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.  W przeciwieństwie do innych zabiegów medycyny estetycznej możesz zachować piękną, młodą twarz bez bólu i ryzyka związanego z naruszaniem struktur skóry.

Z tego powodu masaż KOBIDO warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zabiegi laserowe, czy niektóre inne zabiegi medycyny estetycznej.

Dzięki wykorzystaniu specjalnych, rozwijanych przez setki lat technik manualnych, ten spektakularny masaż twarzy działa na głębokie struktury skóry. Podsumowując, masaż Kobido likwiduje przyczyny, a nie tylko objawy starzejącej się skóry twarzy.

Zarówno panie, jak i panowie mogą znowu czuć się atrakcyjni. Pozbycie się lub zmniejszenie głębokości zmarszczek daje trwały efekt wizualny. Po serii zabiegów twarz i dekolt wyglądają młodziej i zdrowiej.

Wprawdzie już po pierwszym zabiegu czujemy się znacznie lepiej, jednak na prawdziwe efekty trzeba poczekać kilka tygodni.

KOBIDO japoński masaż twarzy. Przez swoją złożoność i intensywność działania na głębszych warstwach skóry i mięśni znakomicie poprawia odżywienie i dotlenienie komórek skóry. Przede wszystkim działa także na tkanki podskórne oraz mięśni twarzy i głowy. Jednocześnie usprawnieniu ulegają procesy odprowadzania toksyn – toksycznych metabolitów komórkowych.

KOBIDO japoński masaż twarzy – perfekcja budowana od wieków

Masaż KOBIDO to niemal perfekcyjna forma sztuki masażu, rytuał bazujący na tradycji medycyny chińskiej, udoskonalony w Japonii. To kombinacja tradycyjnych chińskich i japońskich koncepcji medycznych oraz kształtowanych przez stulecia zaawansowanych technik manualnych.

Dzięki temu masaż KOBIDO dociera w głąb skóry i oddziałuje nie tylko na wszystkie warstwy skóry, ale także na mięśnie, włókna nerwowe i naczynia krwionośne.

Masaż KOBIDO do jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest właściwe tempo, siła i precyzja.

Dobrze przemyślane ruchy rąk mają za zadanie także zrelaksować i odprężyć osobę, poddawaną  masażowi. Natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie, mają pobudzić krążenie, poprawić odżywienie i dotlenienie tkanek, a w efekcie promować wytwarzanie składników niezbędnych do regeneracji i uzyskania efektu liftingu.

W wyniku masażu Kobido uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, naczyń krwionośnych, komórek skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting. Masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą u wrażliwych osób wywoływać odczucia na granicy bólu. Po masażu czujemy się odprężeni.

Wzmocnienie mięśni twarzoczaszki powala lepiej przeciwdziałać siłom grawitacji, które powodują zmianę owalu twarzy – obwisłe policzki, broda, fałdy skóry na szyi.

Wskazania do wykonania masażu twarzy KOBIDO

Leczenie

Kobido – japoński masaż twarzy stosuje się w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, leczeniu blizn, w redukcji zmarszczek oraz po zabiegach operacyjnych lub medycyny estetycznej. W każdej z tych sytuacji masaż Kobido może pomóc w leczeniu problemu i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Regeneracja

Masaż twarzy Kobido uelastycznia i wzmacnia skórę. Pobudzając mikrokrążenie skórne i naturalne procesy regeneracyjne wpływa na zwiększenie wytwarzania w komórkach kolagenu i elastyny – dwóch białek odpowiadających za młody wygląd skóry, których produkcja zwalnia wraz z wiekiem. Pozwala uzyskać widoczny efekt liftingujący.

Odmładzanie

Japoński masaż twarzy Kobido, który zazwyczaj trwa około godziny, wykonuje się także przez nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej, takim jak np. mezoterapia, czy mezoterapia wieloigłowa. Poprzedzenie tych zabiegów masażem Kobido poprawia i przyspiesza efekty właściwego zabiegu odmładzającego.

Wskazania do wykonania masażu twarzy KOBIDO
Jak często stosować masaż twarzy KOBIDO?

Czas trwania masażu twarzy KOBIDO

Masaż twarzy KOBIDO to cały rytuał, który trwa 60 minut.

Jak często stosować masaż twarzy KOBIDO?

Już po pierwszym zabiegu odczujesz pozytywne efekty, jednak widoczne, wręcz spektakularne zmiany dostrzegalne są po serii 12 zabiegów wykonanych w ciągu około 6 tygodni. Pamiętaj, że zabiegi warto powtarzać co tydzień lub w seriach po 6 zabiegów dwa razy w roku.

Niektóre osoby, którym bardzo zależy na młodym wyglądzie, umawiają się na masaż twarzy KOBIDO raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, aby utrzymać młody wygląd twarzy.

Regularnie wykonywany japoński masaż twarzy KOBIDO pozwala zachować młodzieńczy kształt i wygląd twarzy przez wiele lat. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na tę naturalną metodę pielęgnacji twarzy i dekoltu, zanim skóra stanie się cienka, wiotka i pomarszczona.

Jak się przygotować do masażu twarzy KOBIDO

Masaż twarzy nie wymaga specjalnego przygotowania, choć warto zrobić peeling twarzy.

W wyniku masażu Kobido uzyskujemy efekty zarówno wizualne jak i zdrowotne.

Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto  zaplanować 12 sesji masażu. Najlepiej umawiać się dwa razy w tygodniu, co dwa – trzy dni. Po takiej serii, dla podtrzymania długotrwałego efektu młodej, zdrowej twarzy należy wykonywać masaż w serii 6 zabiegów raz w roku.

Kupując zabiegi w pakietach oszczędzasz –  zobacz więcej w cenniku.

Efekty masażu Kobido

Efekty masażu KOBIDO (po serii zabiegów):

zniwelowanie napięcia mięśniowego, które powoduje głębokie zmarszczki mimiczne

poprawa owalu twarzy w wyniku zwiększenia siły mięśni podtrzymujących skórę

utrzymanie młodego wyglądu poprzez spowalnianie procesów starzenia się skóry

odzyskanie młodej twarzy w wyniku pracę na głębokich strukturach mięśni

szybsza regeneracja skóry w wyniku stymulacji metabolizmu komórkowego i wzmożonej produkcji kolagenu

naturalny blask skóry - odmładzający efekt usunięcia toksyn, zanieczyszczeń i martwego naskórka

zniwelowanie nadmiernych napięć mięśni w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy

zwiększenie napięcia skóry poprzez stymulację produkcji składników skóry – kolagenu i elastyny

redukcja stresu w wyniku relaksującego i odprężającego masażu twarzy, szyi i głowy

Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?:

Czy wiesz, że japoński masaż twarzy Kobido może być wykonany niemal w każdej sytuacji? Ponieważ jednak są sytuacje, w których nie można go wykonać, przeczytaj, jakie są przeciwwskazania do masażu twarzy Kobido:

gorączka

zbyt słabe naczynia krwionosne - cera naczynkowa

trądzik różowaty w fazie zaostrzenia

stany zapalne skóry

nieuregulowane nadciśnienie tętnicze

niezagojone zranienia

po ekstrakcji zęba, stany ropne okołozębowe

Zwróć uwagę, że po inwazyjnych zabiegach na twarz należy zachować odpowiedni odstęp przed zabiegiem KOBIDO. Na przykład po zabiegu wstrzykiwania botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.