Masaż leczniczy twarzy – Regeneracja

Masaż leczniczy twarzy

Zadbaj o swoją skórę!

Czas bezlitośnie odbija się na skórze twarzy, która traci zdolność regeneracji w wyniku zaburzeń metabolicznych skóry i tkanek podskórnych. Także „rusztowanie”, utrzymujące konstrukcję połączeń skórno-naczyniowych robi się coraz słabsze i mniej sprężyste. W konsekwencji skóra traci swoje prawidłowe napięcie. Staje się wiotka, cienka, przesuszona i matowa, pojawia się coraz więcej zmarszczek i przebarwień.

Serią masaży można zmienić rysy twarzy

Z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, ale także wszystkie narządy wewnętrzne. Przede wszystkim naczynia krwionośne, włókna nerwowe, mięśnie, kości i narządy wydzielania wewnętrznego – tarczyca, trzustka, wątroba i niestety wszystko inne. Twarz człowieka to jakby wyświetlacz, na którym możemy obserwować te zmiany w lustrze.  Kompleksowe, wieloczynnikowe terapie obejmujące spersonalizowane odżywianie i odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają spowolnić proces starzenia się. Często potrafią wręcz odwrócić destrukcyjne zmiany, jakie obserwujemy na swoich twarzach.

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym

Niestety, starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym i nie da się go całkowicie zatrzymać. Masaże należą do najmniej inwazyjnych zabiegów odmładzających, a ich skuteczność jest nazbyt często niedoceniana. Tymczasem już podczas pierwszego odpowiednio wykonanego masażu twarzy, trwającego niespełna godzinę, możemy zaobserwować, jak skóra zmienia się.  Dzieje się tak w wyniku poprawy dowozu tlenu i składników odżywczych.

Mięśnie twarzy to grupa około 50 mięśni, które odpowiadają za mimikę, utrzymanie odpowiedniego owalu twarzy i napięcie skóry. Tak jak wszystkie inne mięśnie poddają się modelowaniu i usprawnianiu dzięki odpowiednio dobranym i wykonywanym ćwiczeniom.

Leczniczy masaż twarzy skoncentrowany jest więc nie tyle na skórze, ile na treningu mięśni twarzy. Wzmacniając je, pozwala przeciwdziałać siłom grawitacji, przeciwdziałać opadaniu policzków czy podbródka i zachować napięty owal twarzy.

Poprawa jędrności i kolorytu skóry
Leczniczy masaż twarzy

Masaż twarzy – regenercja i odmładzanie

Masaż twarzy to zabieg, który pozwala się zrelaksować, a systematycznie stosowany poprawia jędrność i koloryt skóry. Niewątpliwie spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Masaż twarzy wykonany u specjalisty, stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry. Pozwala cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem twarzy przez długie lata. To wielka przyjemność obserwować reakcję zrelaksowanych i uśmiechniętych pacjentów i pacjentek, które przychodzą na kolejny zabieg.

Nie każdy potrafi się zrelaksować podczas tego zabiegu, ponieważ jest to dość intensywne oddziaływanie na skórę i mięśnie twarzy.

Niektóre osoby odczuwają leczniczy masaż twarzy na granicy komfortu (nie jest bolesny). Zabieg polega na odpowiednim naciskaniu na wybrane miejsca na twarzy (bez pocierania) za pomocą palców. Poszczególne ruchy masażu wykonuje się powoli. Większość z nich kończy się odprowadzeniem limfy od boków twarzy poprzez szyję do obojczyków.

Jak przebiega regeneracyjny masaż twarzy?

1
rozgrzanie limfy
2
masaż czoła
3
masaż okolic oczu
4
masaż mięśnia okrężnego ust
5
masaż skrzydełek nosa
6
modelowanie nosa
7
masaż brody, ust i policzków
8
masaż żuchwy
9
poprawa krążenia limfy
10
zniwelowanie podwójnego podbródka
11
napięcie owalu twarzy
12
korekta owalu twarzy
13
policzki, boki, szyja, obojczyki
14
zakończenie
Wskazania do wykonania masażu twarzy KOBIDO

Wskazania do wykonania masażu twarzy

Masaż twarzy stosuje się w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, leczeniu blizn, w redukcji zmarszczek oraz po zabiegach operacyjnych lub medycyny estetycznej. Masaż twarzy uelastycznia i wzmacnia skórę. Pobudzając mikrokrążenie skórne i naturalne procesy regeneracyjne wpływa na zwiększenie wytwarzania w komórkach kolagenu i elastyny - dwóch białek odpowiadających za młody wygląd skóry, których produkcja zwalnia wraz z wiekiem.

Jak często stosować masaż twarzy KOBIDO?

Czas trwania masażu twarzy

Masaż twarzy trwa zazwyczaj około 60 minut. W wyjątkowych wypadkach można go skrócić do 30 minut.

Jak często stosować masaż twarzy?

uż po pierwszym zabiegu czuje się pozytywne efekty, jednak widoczne zmiany dostrzegalne są po serii 10 zabiegów wykonanych w ciągu około 5 tygodni. Zabiegi warto powtarzać co tydzień lub w seriach dwa razy w roku.

Warto też skorzystać ze wskazówek masażysty i w okresach między seriami profesjonalnych zabiegów wykonywać przynajmniej niektóre elementy zabiegu w ramach codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Już po kilku tygodniach zauważalna jest różnica w kondycji cery, która staje się gładka i promienna, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Regularnie wykonywany masaż twarzy nie tylko opóźnia starzenie i koryguje niedoskonałości, ale podkreśla piękno zdrowej, zadbanej twarzy.

Jak się przygotować do masażu twarzy

Masaż twarzy nie wymaga specjalnego przygotowania, choć warto zrobić peeling twarzy.

Korzyści z masażu twarzy

wygładza zmarszczki mimiczne “kurze łapki” i bruzdy wargowo-nosowe,

wspomaga oczyszczanie skóry,

usuwa martwy naskórek (co podnosi skuteczność kosmetyków),

zmniejsza obrzęki i worki pod oczami oraz podbródek,

wyszczupla twarz,

pobudza układ limfatyczny,

ujędrnia skórę i rozświetla cerę,

pobudza krążenie, nadając twarzy zdrowego kolorytu,

zmniejsza widoczność porów,

dotlenia skórę i pobudza ją do odnowy,

wykazuje właściwości relaksujące oraz łagodzące napięcie mięśniowe,

zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.

Masaż antycellulitowy

Masaż limfatyczny

Celem masażu limfatycznego jest wspomaganie trwale lub czasowo uszkodzonego układu limfatycznego w usuwaniu toksyn z organizmu oraz jednoczesne usprawnienie dopływu krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze.

Masaż leczniczy twarzy

Kobido Japoński masaż twarzy

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie

Z pewnością bezpieczeństwo i całkowita eliminacja bólu podczas zabiegu depilacji laserowej była najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia Depil EXPERT 2020 – lasera o najkrótszym czasie impulsu dzięki największej mocy.