Pakiet Premium Plus | VIMED

Pakiet Premium Plus

Premium PlusTwój dziadek zmarł na raka a Ty boisz się, że choroba przytrafi się także Tobie? Cierpisz na nadciśnienie oraz cukrzycę i nie masz pewności, że stosowane przez Ciebie leki korzystnie wpływają na Twój stan zdrowia? Masz nadwagę i mimo diet nie możesz sobie poradzić ze zgubieniem kilogramów? Każdemu z nas, codziennie można by było zadać jedno z podobnych pytań. Choroby dotykają wszystkich i od dawna szukamy sposobu na ich uniknięcie. Dziś jednak w zasięgu naszej ręki znajdują się specjalistyczne badania genetyczne pozwalające na wdrożenie wczesnych działań profilaktycznych.

Nasz genom składa się z 23 par chromosomów, które zawierają około 23 000 genów. Dziedziczymy cechy zarówno od matki jak i od ojca, dzięki czemu możemy dostrzec u siebie pewne podobieństwa do naszych rodziców. Informacje zawarte w DNA decydują o naszym życiu, rozwoju chorób, podatności na zachorowania, reakcjach na leki (farmakogenomika) itp. Wśród genów odziedziczonych po rodzicach mogą znaleźć się takie, które predysponują nas do zwiększonego ryzyka zachorowania na określone choroby, mogą też wystąpić pewne mutacje, które nie występują u naszych rodziców. Eksperci szacują, że każdy z nas jest nosicielem około 2000 defektów genetycznych, które mogą wpływać na zdrowie, a w niektórych przypadkach powodować choroby. Zmiany w genach (mutacje) mogą być wywoływane przez różnorodne czynniki. W nielicznych przypadkach mutacje takie mogą być korzystne. Jednakże znacząca ich większość albo nie posiada wpływu na nasze zdrowie, albo ma wpływ negatywny.

Co zawiera pakiet Premium Plus?

Naukowcy opracowali kompleksowy program badań genetycznych odpowiadający na potrzeby współczesnego człowieka. Badanie Premium Plus to kompleksowa analiza ponad 160 mutacji genetycznych dająca możliwość wczesnego wykrycia ponad 35 chorób i zaburzeń metabolicznych, między innymi cukrzycy typu II, nowotworu piersi czy prostaty, chorób układu krążenia, jaskry, reumatoidalnego zapalenia stawów, osteoporozy itp., a także badająca przyczynę otyłości oraz dostarczająca wiedzę na temat optymalnego odżywienia organizmu. Premium Plus ocenia także działanie ponad 230 leków dając informację na temat możliwych działań niepożądanych oraz ich skuteczności.

Wynik badania genetycznegm.slomka

o nie musi mówi o aktualnym stanie naszego zdrowia lecz daje możliwość wczesnego wykrycia mutacji genetycznych mogących powodować powstawanie chorób w późniejszym okresie. Taki wynik to nie wyrok! – dzięki rozwojowi medycyny, możemy korzystając z wiedzy o zwiększonych predyspozycjach do określonych chorób, wdrożyć wczesne postępowanie profilaktyczne, zmienić nawyki żywieniowe i styl życia.

Badanie genetyczne Premium Plus, ze względu na ocenę ponad 1000 produktów żywnościowych w oparciu o indywidualny profil genetyczny, to świetne narzędzie dla dietetyka. Dzięki badaniu dietetyk może zastosować u pacjenta program żywienia w oparciu o szczegółowe predyspozycje genetyczne zapobiegając w ten sposób zaburzeniom metabolicznym i osiągając sukces w walce z nadwagą, otyłością i chorobami dietozależnymi.

Kto powinien wykonać badanie Premium Plus?

Badanie Premium Plus skierowane jest zarówno do osób, które chcą poznać swoje predyspozycje genetyczne i na ich podstawie zastosować działania profilaktyczne w celu zapobieganiu chorobom, jak i do pacjentów już chorujących, którzy dzięki wnikliwej analizie DNA chcą min. zastosować odpowiednią dla genomu dietę, uniknąć skutków ubocznych stosowania leków czy zminimalizować następstwa istniejących chorób. Badanie Premium Plus wykonujemy raz w życiu. Jest ono nieinwazyjne, bezbolesne i z tego względu możemy je wykonać nawet najmłodszym dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *