Kombajn trychologiczny – laser diodowy LLLT – w Kompleksowej Terapii Trychologicznej w leczeniu łysienia i wypadających włosów

W Klinice Trychologii Centrum Medycznego VIMED prowadzimy kompleksową terapię trychologiczną z użyciem najnowocześniejszej technologii laserowej LLLT (Low Level laser Therapy). Nowoczesny, unikalny w skali kraju laser diodowy LLLT emituje niskopoziomowe zimne światło małej mocy o dwóch długościach fali świetlnej: fala 650 nm, to światło, które z łatwością przenika przez kolejne warstwy skóry, działając biostymulująco, regulując procesy komórkowe i odżywiając mieszki włosowe. Z kolei światło o długości fali 808 nm, dzięki powinowactwu z barwnikiem zawartym we włosach, dociera bezpośrednio do mieszków włosowych i usprawnia zachodzące w nich kluczowe procesy metaboliczne.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
w Klinice Trychologii CM VIMED

Wypadanie włosów i choroby skóry głowy wymagają leczenia miejscowego oraz kompleksowego leczenia całego organizmu. Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Ta innowacyjna technologia – poparta wieloma badaniami naukowymi – jest obecnie jedną z najskuteczniejszych terapii trychologicznych, stosowanych w przypadku różnych typów łysienia (androgenowego, telogenowego, plackowatego), wypadania włosów i stymulowania ich do wzrostu, stając się alternatywą dla inwazyjnego zabiegu przeszczepu włosów.

Wskazania do terapii łysienia laserem diodowym LLLT:

 • łysienie androgenowe,
 • łysienie telogenowe,
 • łysienie plackowate;
 • nadmierne wypadanie włosów: na tle hormonalnym,
 • wypadanie włosów uwarunkowane genetycznie,
 • wypadające włosy po odchudzaniu,
 • utrata włosów po chemioterapii
 • wypadające włosy po leczeniu szpitalnym czy narkozie;
 • włosy rzadkie, cienkie, łamliwe i pozbawione blasku;
 • choroby skóry głowy: łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry, świąd, łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry
 • przeszczep włosów

Efekty terapii wypadających włosów laserem diodowym LLLT:

 • odżywia i rewitalizuje skórę głowy
 • reguluje procesy komórkowe, lecząc choroby skóry głowy
 • zwiększa produkcję koenzymu ATP w komórkach skóry głowy
 • odbudowuje cebulki włosowe i stymuluje wzrost włosów
 • odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych
 • przyczynia się do powstawania nowych komórek włosa, a tym samym odżywia zniszczone włosy, zwiększa ich gęstość i grubość
 • zapobiega wypadaniu osłabionych włosów
 • skuteczny w leczeniu łysienia plackowatego i androgenowego

Etapy Kompleksowej Terapii Trychologicznej laserem diodowym LLLT

1. Analiza trychoskopowa (trichoskopowa) włosów i skóry głowy

Wysokiej klasy trychoskop (trichoskop) – cyfrowa kamera wraz z odpowiednim oprogramowaniem, pozwala specjaliście oglądać skórę głowy, mieszki i cebulki włosowe oraz włosy – nawet w 200-krotnym powiększeniu – na ekranie monitora, dzięki czemu możliwa jest dokładna analiza stanu pacjenta z uwzględnieniem poszczególnych faz wzrostu włosa.

W razie potrzeby podczas badania trichoskopowego trycholog może pobrać próbki włosów i mieszków włosowych pacjenta do badania mikroskopowego – tzw. trichogramu, dzięki któremu jest w stanie precyzyjne określić przyczyn ich wypadania.

Możliwość zapisu zdjęć w karcie pacjenta umożliwia interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów Kliniki Trychologii CM VIMED na śledzenie postępów leczenia i wspólne planowanie kompleksowej terapii trychologicznej, w skład której – oprócz zastosowania lasera diodowego LLLT – może wchodzić np. mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym lub koktajlami witaminowymi, infuzja tlenowa czy elektromasaże. W terapii trychologicznej chorób skóry głowy i wypadania włosów wykorzystywane są także metody detoksykacji komórkowej, diety-eliminacyjno-rotacyjnej, wlewów witaminowych i tlenoterapii hiperbarycznej.

2. Pen z powietrzem pod ciśnieniem

Pen pozwala dezynfekować oraz oczyścić skórę głowy przed wykonaniem właściwego zabiegu. Zabieg ten ma na celu przygotowanie skóry głowy oraz włosów do przeprowadzenia terapii poprawiającej ich kondycję.Zabieg dezynfekuje skórę głowy, przygotowując ją do dalszych zabiegów wspomagających leczenie problemów wypadających włosów, takich jak naświetlanie, podawanie leków wspomagających porost włosów np. Minoxidil, masaż skóry głowy specjalną głowicą z mikroprądami itp

3. Infuzja tlenowa w leczeniu wypadających włosów

Precyzyjny pistolet do wtłaczania substancji aktywnych pozwala na wykonanie zabiegu infuzji tlenowej, polegającej na wprowadzaniu wraz z tlenem preparatów odżywczych i leczniczych w głębsze warstwy skóry. Infuzja tlenowa w terapii trychologicznej to zabieg i działaniu regenerującym, przeciwzapalnym, przyspieszającym metabolizm komórkowy oraz spowalniającym procesy starzenia się skóry głowy i cebulek włosowych.

4. Elektroterapia i masaż skóry głowy mikroprądami wspomaga leczenie różnych typów łysienia

Ten etap terapii trychologicznej to pobudzający masaż skóry głowy, specjalną głowicą emitującą czerwone światło o długości fali 600-700 nm, które wspomaga metabolizm komórkowy i zwiększa produkcję koenzymu ATP w komórkach skóry głowy. Masaż ten wykorzystuje także działanie mikroprądów, które otwierają mieszki włosowe i umożliwiają substancjom aktywnym skuteczniejszą ich penetrację.

5. Naświetlanie skóry głowy laserem LLLT oraz światłem LED

Terapeutyczny hełm laserowy wyposażony w diody laserowe i diody LED umożliwia komputerowo sterowane dozowanie określonych przez lekarza fal światła laserowego i ledowego o naukowo dobranej częstotliwości i długości trwania naświetlania dla każdego zakresu fal.

Ten całkowicie nieinwazyjny zabieg okazuje się być jednym z najbardziej skutecznych metod leczenia problemów z wypadającymi włosami. Pozwala przy niewielkich kosztach w sposób całkowicie bezpieczny wzmocnić i zagęścić istniejące włosy oraz zainicjować wzrost nowych włosów.

Nie czekaj aż Twój problem się pogłębi!
Zasięgnij porady specjalisty trychologa.

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Technologia laserowa niezastąpionym elementem kompleksowej terapii łysienia i wypadających włosów

Laser diodowy emitujący wiązkę o długości 650 nm i 808 nm, jest bardzo skuteczny w stymulowaniu wzrostu włosa oraz w przeciwdziałaniu wypadania osłabionych włosów. Laser diodowy idealnie sprawdzi się jako alternatywa dla przeszczepu włosów.

Nowe włosy po zabiegu z laserem diodowym

Laser trychologiczny znacząco przyczynia się do powstawania nowych komórek włosowych, intensywnie odżywia je oraz stymuluje wytwarzanie nowych komórek. Laser Emperia zaliczany jest do grona laserów niskiej mocy, tzn. penetruje wierzchnią warstwę skóry w celu przyspieszenia wzrostu włosów.
iegów, dzięki niemu jesteś w stanie dokładnie ocenić problem z jakim mamy doczynienia.

Laser diodowy – najnowsza technologia do leczenia wypadających włosów i łysienia

Laser diodowy do leczenia problemów skóry głowy i wypadających włosów to najbardziej innowacyjna technologia, która oferuje niezastąpioną pomoc dla wszystkich osób (kobiet i mężczyzn), które skarżą się na wypadające włosy. Stosowany zarówno w łysieniu androgenowym jak i w łysieniu telogenowym, czy łysieniu plackowatym, laser trychologiczny emituje wiązki światła laserowego o optymalnie dobranej długości fali, odpowiadającą za porost włosów. Pobudza cebulki włosowe do szybszego wzrostu.

Laser trychologiczny stosowany jest nie tylko w leczeniu chorób skóry głowy. Przeznaczony jest także do zapobiegania problemowi łysienia plackowatego oraz androgenowego. Zabiegi z wykorzystaniem lasera hamują proces wypadania włosów i sprzyjają regeneracji komórek skóry głowy. Dzięki temu pacjenci mogą dłużej cieszyć się pięknymi gęstymi włosami.

Parametry lasera na porost włosów

Długość fali lasera LLLT: 650nm, 808nm
Moc wyjściowa: 100 mW każdy
Dioda LED: niebieski, czerwony i żółty,
Długość fali promieniowania LED, 630nm, 460nm, 580nm
Orzecznictwo: CE

Zalety Lasera trychologicznego wspomagającego porost włosów

 • szybsze odrastanie włosów na obszarach łysienia,
 • poprawa kondycji włosa, (grubości włosów, blasku włosów)
 • regeneracja skóry głowy,
 • odbudowa mieszków włosowych.

Nie czekaj aż Twój problem się pogłębi!
Zasięgnij porady specjalisty trychologa.

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Klinika Trychologii CM VIMED

Osocze bogatopłytkowe w trychologii

Trichoskopia (in. trychoskopia)