Witamina C i koronawirus – jak możemy z nim walczyć i zapobiegać?

Witamina C i koronawirus – jak możemy z nim walczyć i jak mu zapobiegać?

Poziom witaminy C i zakażenie koronawirusem, ściśle się ze sobą łączą

Witamina C i koronawirus. Informacja na podstawie doniesień z New York Post na temat wirusa SARS CoV 2

Poważnie chorzy pacjenci z koronawirusem w największym kompleksie szpitalnym stanu Nowy Jork otrzymują ogromne dawki witaminy C.  Taka strategia leczenia została przyjęta na podstawie obiecujących doniesień naukowych, z których wynika, że takie postępowanie terapeutyczne pomogło pacjentom w Chinach.

Dr Andrew G. Weber (34 l.), specjalista do spraw pulmonologii i stanów krytycznych jest związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island. Poinformował, że jego pacjenci z intensywnej terapii zakażeni koronawirusem otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C. “Te same ilości silnego przeciwutleniacza, jakim jest witamina C podajemy następnie trzy lub cztery razy dziennie. Schemat ten oparliśmy na eksperymentalnych metodach leczenia osób zarażonych koronawirusem w Szanghaju w Chinach.” Powiedział Dr Weber.

Oznacza to, że każda dawka jest ponad 16 razy wyższa niż zalecana przez National Institutes of Health USA, która wynosi zaledwie 90 miligramów dla dorosłych mężczyzn i 75 miligramów dla dorosłych kobiet.

Poziom witaminy C i zakażenie koronawirusem, ściśle się ze sobą łączą

Pacjenci, którzy otrzymywali witaminę C, radzili sobie znacznie lepiej

Dr. Andrew G. Weber powiedział, że „Pacjenci, którzy otrzymywali witaminę C, radzili sobie znacznie lepiej z infekcją koronawirusa niż ci, którzy nie otrzymywali witaminy C. Statystyki w pełni potwierdziły korelację między wysokimi dawkami witaminy C i koronawirusem. Poza tym objawy i dolegliwości spowodowane przez chorobę COVID-19 były u tych pacjentów lżejsze. Witaminę C podawano uzupełniająco oprócz takich leków, jak leki przeciwmalaryczne, hydroksychlorochina, antybiotyk azytromycyna.  Podawano także różne leki biologiczne i rozrzedzające krew. 

Poziom witaminy C u pacjentów z koronawirusem gwałtownie spada, szczególnie gdy cierpią na sepsę, reakcję zapalną, która rozwija się, gdy ich organizm reaguje nadmiernie na infekcję. „Na całym świecie sens ma próba utrzymania tego wysokiego poziomu witaminy C.”

Rzecznik Northwell – Jason Molinet potwierdził, że około 700 pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa w całej sieci szpitalnej NY jest leczonych w ten sposób.

Prezydent Trump napisał na Twitterze, że ta prosta terapia skojarzona ma „prawdziwą szansę, aby stać się przełomem w historii medycyny”.

Witamina C i koronawirus

Nowe doniesienia dają potwierdzają, że witamina C staje się kolejną możliwością, by organizm mógł wygrać walkę z wirusem COVID 19. Ważne jest jednak to, jaka będzie droga podania tego suplementu.  W przypadku koronawirusa, witamina C i inne składniki popularne w diecie na przeziębienie mogą okazać się niewystarczające. Najskuteczniejszą metodą, o największej biodostępności jest wlew dożylny. Wlew z witaminą C i inne, można wykonać w CM VIMED.

Testy na przeciwciała na koronawirusa

Po przejściu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i zakończeniu leczenia wywołanej nim choroby COVID-19, warto wykonać test na przeciwciała.

Zobacz nasze terapie dożylne 

VIMED Instytut Terapii Witaminowej

Autor dr n. med. Anita Bania: Absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej. Uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Specjalista w dziedzinie medycyny sportowej, medycyny estetycznej i medycyny hiperbarycznej. Zdobyła bogate doświadczenie kliniczne, pracując jako lekarz internista, zarówno w szpitalu jak i w lecznictwie otwartym. Dzięki temu może służyć skuteczną pomocą w leczeniu chorób przewlekłych. Dr Anita Bania posiada także wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu chorób skóry, szczególnie skóry głowy i leczenia chorób związanych z nadmiernym wypadaniem włosów – trychologia.

Dowiedz się więcej:

Jak zacząć leczenie?
Terapia IMMUN BOOST
Medycyna Personalizowana

Jak zacząć? To proste!

1
Już dziś zarezerwuj termin konsultacji wstępnej
REZERWACJA ON LINE lub TELEFON: 22 201 90 71
2
Spotkaj się ze specjalistą, który dobierze optymalny dla Ciebie wariant terapii
3
Zaplanuj dwa tygodnie – 10 dni, w których przeznaczysz około 1-2 godzin na wdrożenie zaleceń żywieniowych oraz zabiegi wspomagające Twój układ odpornościowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *