Masaż leczniczy – powrót do zdrowia

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy stosowany jest w medycynie od tysięcy lat w wielu różnych jednostkach chorobowych, ale także w profilaktyce chorób i w celu spowalniania procesów starzenia się organizmu. Przede wszystkim, sprawnia dopływ tlenu i składników odżywczych do tkanek powierzchniowych, tkanki podskórnej i mięśni.

Masaż leczniczy stosowany jest po urazach, operacjach i zabiegach medycyny estetycznej.

Przede wszystkim ujędrnia i odżywia skórę, zmniejsza blizny, rozluźnia mięśnie i łagodzi ból. Usprawnia odprowadzanie toksyn z organizmu. Dlatego pozwala szybciej odzyskać zdrowie i zmniejsza stres emocjonalny. Niewątpliwie regularny masaż jest ważny dla  utrzymania dobrego stanu zdrowia i witalności.

Masaż leczniczy podnosi poziom endorfin i serotoniny w organizmie, s rzyjając relaksacji. Dlatego wpływa też na zmniejszenie poziomu hormonów odpowiedzialnych za stres i przyspieszone starzenie się, takich jak kortyzol.  Bez wątpienia masaż leczniczy rozpoczęty kilka tygodni po operacji, zakłóca sygnały receptora bólu wysyłane do mózgu.

Masaż leczniczy wykonywany lokalnie, na świeżo wygojonej tkance bliznowatej może zmniejszyć i złagodzić nagromadzenie twardej tkanki włóknistej.

Bez wątpienia pzyspiesza proces gojenia, wspomagając eliminowanie gromadzonych cytokin prozapalnych i toksyn, które gromadzą się po urazach, czy operacjach.

Ponieważ organizm próbuje uchronić się przed dalszym urazem spowodowanym wtargnięciem, po operacji kieruje krew z  obszaru operowanego do narządów wewnętrznych.  W związku z ty może prowadzić do pogorszenia stanu zajętej tkanki i tymczasowego obumarcia zakończeń nerwowych. Bez wątpienia masaż wspomaga proces przepływu krwi, który może pomóc przywrócić odżywienie i elastyczność dotkniętemu obszarowi.

Leczenie i profilaktyka chorób

Wskazania do masażu leczniczego

Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim dla pacjentów po urazach, operacjach oraz zabiegach medycyny estetycznej.

Bez wątpienia u kobiet po urodzeniu dziecka masaż leczniczy pomaga ujędrnić skórę i zlikwidować ewentualne rozstępy.

Czas trwania masażu leczniczego

Masaż leczniczy zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Czas trwania masażu leczniczego zależy od wielu indywidualnych czynników. Dlatego masażysta wraz z pacjentem określa optymalny czas trwania zabiegu i jego częstotliwość.

Jak często stosować masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to nieinwazyjna metoda leczenia, która wymaga kilku powtórzeń w odstępach jedno lub kilku dniowych. Niewątpliwie potrzebnych jest kilka serii zabiegów, w zależności od rodzaju problemu i reaktywności pacjenta.

Jak się przygotować do masażu limfatycznego?

Bezpośrednio przed rozpoczęciem masażu warto skorzystać z toalety.

Korzyści masażu leczniczego

Masaż leczniczy przede wszystkim przyspiesza regenerację całego ciała i wszystkich układów funkcjonalnych, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów objętych urazem, czy zabiegiem chirurgicznym..

Przeciwwskazania do masażu leczniczego:

stany chorobowe przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała,

wczesny okres po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach,

niektóre choroby serca, świeży zawał serca,

choroby nowotworowe,

przewlekła kamica wątrobowa i nerkowa,

ostre i podostre stany zapalne,

przewlekłe choroby skóry,

choroby naczyniowe m.in. miażdżyca, zapalenie żył, skaza naczyniowa, żylaki i tętniaki,

zapalenie szpiku kostnego z przetokami,

zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, osłabienie organizmu.

przerwanie ciągłości skóry, otwarte rany,

krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia,

świeże zakrzepy,

jamistość rdzenia,

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy stosowany jest jako zabieg uzupełniający i wspomagający profesjonalne zabiegi dedykowane do leczenia cellulitu w ramach naszej Kompleksowej Terapii Antycellulitowej.

Masaż leczniczy twarzy

Kobido Japoński masaż twarzy

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie

Z pewnością bezpieczeństwo i całkowita eliminacja bólu podczas zabiegu depilacji laserowej była najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia Depil EXPERT 2020 – lasera o najkrótszym czasie impulsu dzięki największej mocy.