Miłość córki może zdziałać cuda - historia Pana Witolda i jego córki Wioletty | VIMED

Miłość córki może zdziałać cuda – historia Pana Witolda i jego córki Wioletty

ZdrowieBardzo często zdarza się, że na pierwszą wizytę przychodzą do mnie pary – najczęściej są to małżeństwa, które postanowiły razem poddać się Terapii Fenotypowej. Bardzo często przychodzą też matki ze swoimi dziećmi. Kilka miesięcy temu w moim gabinecie zjawiła się całkiem inna, bardzo sympatyczna para. Tym razem był to starszy Pan ze swoją córką Wiolettą. Inicjatorką spotkania okazała się córka a pacjentem jej tata 68 letni pan Witold. Pani Wioletta była bardzo zmartwiona stanem zdrowia swojego taty. Kilka lat temu przebył on rozległą operację wszczepienia bajpasów w związku z chorobą wieńcową serca. Od tego czasu pan Witold regularnie przyjmuje kilka leków jednocześnie, starał się lepiej odżywiać i regularnie spacerować. Niestety, stan pana Witolda systematycznie się pogarszał. Mimo stosowania leków, przepisanych przez kardiologów, nie udało się obniżyć poziomu cholesterolu we krwi do wartości prawidłowych. Po 5 latach od operacji pan Witold zaczął coraz częściej odczuwać ból w klatce piersiowej, związany z niewyleczoną chorobą wieńcową. Ojciec pani Wioletty coraz szybciej męczył się na spacerach a pokonanie kilku schodków stało się dla niego dużym wyzwaniem.

Zaniepokojona pogarszającym się stanem zdrowia taty i bezsilnością lekarzy kardiologów, pani Wioletta postanowiła poszukać pomocy w Centrum Medycznym VIMED. Po pierwszym spotkaniu z lekarzem w naszej klinice, Pan Witold został zakwalifikowany do Terapii Fenotypowej.

Ponieważ pani Wioletcie zależało na tym aby terapia jej taty rozpoczęła się jak najszybciej, niezwłocznie pobraliśmy krew do badania. Z wynikami rozszerzonych badań krwi oraz testu na nietolerancje pokarmowe – Kod Metaboliczny 200, pan Witold udał się na konsultację lekarską, a następnie na konsultację dietetyczną. Wyniki badań pokazały liczne nietolerancje pokarmowe, potwierdziły też poważne zaburzenia lipidowe oraz obecność stanu zapalnego w organizmie z wysokim poziomem homocysteiny. Wysoki poziom tego aminokwasu świadczy nie tylko o stanie zapalnym ale również oznacza znacząco zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Wyniki badań wskazywały na konieczność szybkiego wprowadzenia odpowiedniej suplementacji. Na konsultacji dietetycznej ustaliliśmy, które produkty spożywcze pan Witold powinien wykluczyć natychmiast a jakie składniki powinny występować w znacznie większych ilościach niż to miało miejsce w dotychczasowym jadłospisie pacjenta tak, aby dieta była pełnowartościowa i dobrze zbilansowana.

Równolegle wdrożona została Procedura Regeneracji Układu Pokarmowego – jest to niezbędne w celu usprawnienia procesów przyswajania pożywienia. Systematyczne przestrzeganie zaleceń spowodowało, że już po 3 miesiącach poprawiło się samopoczucie pana Witolda. Znacznej poprawie uległy też wyniki badań krwi. Poziom cholesterolu wrócił do normy, znacząco obniżył się poziom homocysteiny. Pan Witold nabrał sił, chodzenie po schodach i spacery stały się łatwiejsze a jako efekt uboczny terapii ubyło Panu Witoldowi kilka centymetrów w obwodzie brzucha. Dzięki terapii zmniejszyło się ryzyko wystąpienia w przyszłości zawału serca lub udaru mózgu.

Przed panem Witoldem jeszcze długa droga zanim powróci do pełnej sprawności ale tak kochająca córka jest dla niego wspaniałym oparciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *