Mój mały wielki sukces! Historia Pana Tomasza, który miał problemy z nadwagą i chrapaniem | VIMED

Mój mały wielki sukces! Historia Pana Tomasza, który miał problemy z nadwagą i chrapaniem

Skuteczne odchudzaniePan Tomasz, małomówny Pacjent w średnim wieku, przyjechał do ICM Vimed razem z żoną, Panią Anną. O problemie zdrowotnym mówiła głównie żona, a Pan Tomasz przytakiwał i niewiele dopowiadał. Pacjent chciał przede wszystkim zgubić nadprogramowe kilogramy. Razem z żoną był już wcześniej na poście Daniela, przez chwilę lepiej się poczuł, jednak kilogramy powróciły.

U pana Tomasza pojawiła się też alergia na salicylany, która została potwierdzona odpowiednimi badaniami. Ponadto u Pana Tomasza występują polipy nosa i zatok, które mogą być przyczyną problemów z głośnym chrapaniem, co dla Pani Anny jest, a właściwie to już było, dużym problemem. Oboje nie lubią korzystać z leków, inwazyjnych zabiegów, chcą zadbać o zdrowie zgodnie z naturą, w sposób jak najmniej obciążający organizm.

Po pierwszej konsultacji już wiedziałam, że możemy Panu pomóc i Pan Tomasz zdecydował się skorzystać z naszej pomocy. Terapię Fenotypową rozpoczął od wykonania testu na nietolerancję pokarmową Kod Metaboliczny 200, rozszerzonych badań krwi oraz USG jamy brzusznej. Diagnostyka to podstawa personalizowanego postępowania. Pozwala dobrać najbardziej odpowiednie zabiegi rehabilitacji komórkowej.

Test na nietolerancję pokarmową wykazał znaczną ilość produkcji będących w reakcji, a dodatkowo wystepuje uczulenie na salicylany. Pomyślałam: przede mną nie lada wyzwanie, by ułożyć Panu odpowiednio zbilansowane zalecenia żywieniowe, które przekazałam w formie Indywidualnego Programu Żywieniowego. Na szczęście USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych nieprawidłowości i wiedziałam, że Terapię Fenotypową musimy zacząć od detoksykacji organizmu, wykonując procedurę regeneracji przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych.

Po całej tej procedurze Pan Tomasz przyszedł do mojego gabinetu wraz z żoną, by omówić wyniki zabiegów hydrokolonoterapii. Podczas tej konsultacji usłyszałam od Pani Anny coś, co bardzo mnie wzruszyło. Pani Anna powiedziała, że po tylu latach nocnego męczenia się – Pan Tomasz przestał chrapać! Oboje Państwo z błyskiem w oku o tym mówili, pełni zachwytu i zaskoczenia. Po tym, jak oczyściliśmy organizm Pan Tomasz zaczął wprowadzać zalecenia dietetyczne zgodnie z Indywidualnym Programem Żywieniowym. Spotkałam się z tym przesympatycznym małżeństwem po raz kolejny po kilku tygodniach i usłyszałam: BARDZO DZIĘKUJEMY, chrapanie nie wraca, Pan Tomasz gubi nadprogramowe kilogramy, Pani Anna nauczyła się nowego gotowania, wszystko smakuje zarówno Pani Annie, jak i – przede wszystkim – Panu Tomaszowi.

Oboje Państwo pozostają pod stałą moją opieką. Następnym razem spotkamy się już po kontrolnych badaniach krwi i okresowej konsultacji lekarskiej. Wiem, że odpowiednio przeprowadzona detoksykacja organizmu, zmiana stylu życia – to jest droga do długiego życia w zdrowiu, czego życzę wszystkim moim obecnym i przyszłym pacjentom, a na ten moment w szczególności – Panu Tomaszowi. Następnym etapem podtrzymania dobrych efektów terapii będzie zachęcenie Pana Tomasza do zlecenia nam analiz i rekomendacji na podstawie stosowanych przez nas testów genetycznych, które pomogą wprowadzić odpowiednie działania prewencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *