Test genetyczny pomoże mi odzyskać wymarzoną masę ciała. Historia Pani Marty | VIMED

Test genetyczny pomoże mi odzyskać wymarzoną masę ciała. Historia Pani Marty

Skuteczne odchudzaniePani Marta, 33 letnia spełniona prywatnie i zawodowo kobieta, mama 3 letniego synka. Pani Marta przyszła do CM Vimed z powodu pozostałych po ciąży kilku nadprogramowych kilogramów. Próbowała różnych diet – ograniczała kaloryczność, dieta pudełkowa bezglutenowa i bez nabiału, niestety kilogramy spadały w nieznacznym stopniu, a po zakończeniu diety – wracały z nadwyżką. Po pierwszej konsultacji Pani Marta wykonała badania krwi – rozszerzoną morfologię i cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200. Niestety od początku zaznaczyła, że procedura regeneracji organizmu, w ramach której wykonywane są zabiegi udrażniające drogi żółciowe, w tym także te, zlokalizowane w wątrobie, nie będzie możliwa do wykonania z racji obowiązków zawodowych. To źle, ale ostatecznie to pacjent decyduje, w jakim zakresie chce i może korzystać z naszych usług. Zastosowana została tylko dieta eliminacyjno – rotacyjna, która, jak się obawiałam w tym wypadku, nie przyniosła oczekiwanych efektów.

Z pomocą przyszło badanie genetyczne DNA 58 Geno Dieta – Odchudzanie i Odżywianie (DNA NutriControl). Opowiedziałam Pani o tym, jakie korzyści daje wykonanie takiego testu i dlaczego w przypadku Pani Marty jest on konieczny. Na decyzję Pani Marty nie musiałam długo czekać. Jednak na wynik badania czekać należy od 6 do 8 tygodni. Chcąc wykorzystać ten czas w sposób najbardziej optymalny, Pani Marta zdecydowała się na 10 dniową Terapię Ketogeniczną, czyli całkowicie bezpieczną metodę odchudzania, bez suplementów, leków, bez uczucia głodu. Po zakończeniu terapii ketogenicznej, Pani Marta poczuła przypływ energii, zdecydowanie polepszyło się jej samopoczucie, zniknęła chęć podjadania. Pozbyła się kilku zbędnych kilogramów, ale wciąż masa ciała jeszcze nie satysfakcjonuje Pani Marty. Tymczasem dotarł już wynik testu genetycznego. Analiza genetyczna przeprowadzona przez specjalistów wykazała dlaczego sama dieta u Pani nie mogła zadziałać. Teraz już wiemy jakich makroskładników Pani Marta powinna unikać, a które mogą pozostać w diecie. Wiemy także, że ze względu na określone polimorfizmy genetyczne, zmniejszenie kaloryczności diety u Pani Marty nie przyniesie efektu utraty kilogramów. W jej przypadku kluczowa jest aktywność fizyczna, która pomoże uzyskać upragnioną masę ciała ponadto prawdopodobnie nie obejdzie się bez kilku zabiegów na ciało, które pomogą zlikwidować niewielkie, miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo, Pani Marta dowiedziała się, że ma genetycznie uwarunkowane silne uczucie głodu i musi nad tym świadomie pracować. Menu Pani Marty oparte jest teraz na dozwolonych genetycznie produktach z obliczoną odpowiednio zawartością makroskładników. Pani Marta musi znaleźć czas na aktywność fizyczną odpowiednio dopasowaną pod jej uwarunkowania genetyczne. Spotykamy się na kolejnej konsultacji za 4 tygodnie. Nie mogę się doczekać efektów u Pani Marty wprowadzonych zgodnie z wynikiem jej niepowtarzalnego testu genetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *