Zapytaj eksperta | VIMED

Zapytaj eksperta

Moim problemem jest głód, który odczuwam między posiłkami. Wciąż mam tzw. wilczy apetyt, mimo że staram się jeść spore porcje w godzinach posiłków. Co robić?

“Nadmierny apetyt wynika najczęściej z zakłóceń procesu wchłaniania składników odżywczych. Zakłócenia te spowodowane są przewlekłym stanem zapalnym, do którego dochodzi z powodu opóźnionej alergii pokarmowej oraz nadmiaru toksyn w organizmie. Nieprzyswajanie pokarmu na skutek reakcji alergicznej i obecności zanieczyszczeń w jelicie sprawia, że komórki są niedożywione i za pośrednictwem tzw. neuroprzekaźników wysyłają do mózgu informację o niedoborach pokarmowych, przez co cały czas odczuwamy potrzebę jedzenia.
[clearboth]
W takim przypadku specjaliści zalecają wykonanie cytotoksycznego testu na opóźnioną alergię pokarmową, który jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym identyfikującym alergeny. Wynik badania umożliwia opracowanie i wdrożenie odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej diety fenotypowej, która w połączeniu z zabiegami oczyszczającymi przywraca homeostazę organizmu, likwiduje stan zapalny i zapewnia zrównoważoną podaż niezbędnych składników odżywczych.
– Lidia Trawińska – dietetyk z Centrum Medycznego VIMED

Pobierz artykuł w formacie PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *