Choroba Leśniowskiego-Crohna objawy - historia Pani Teresy.

Choroba Leśniowskiego-Crohna objawy – historia Pani Teresy. Prawdziwa ulga po 30 latach choroby jelit.

Choroba Leśniowskiego-Crohna objawy - historia Pani Teresy.

30 lat życia z objawami choroby Leśniowskiego-Crohna – historia Pani Teresy

Pani Teresa (58 lat) trafiła do naszej kliniki dokładnie rok temu. Jej głównym celem, jak twierdziła, było zredukowanie masy ciała, która w ostatnich latach systematycznie wzrastała. Podczas pierwszego spotkania w naszej klinice, po przeprowadzeniu z pacjentką szczegółowego wywiadu okazało się, że pani Teresa poza nadwagą od 30 lat zmaga się z objawami choroby Leśniowskiego-Crohna.

Choroba Leśniowskiego-Crohna objawy - historia Pani Teresy.
Objawy choroby Leśniowskiego-Crohna

Objawy choroby Leśniowskiego-Crohna

Przebieg choroby Leśniowskiego-Crohna może mieć postać od łagodnej do ciężkiej. Zwykle choroba jelit rozwijają się stopniowo, ale czasami objawia się nagle, bez ostrzeżenia.

Gdy choroba jest aktywna, pojawiają się następujące objawy choroby Leśniowskiego-Crohna:

  • Biegunka;
  • Gorączka;
  • Zmęczenie;
  • Ból i skurcze brzucha;
  • Krew w stolcu;
  • Owrzodzenia ust;
  • Utrata apetytu i utrata wagi.

Standardowe leczenie nie redukowało objawów choroby Leśniowskiego-Crohna

Pani Teresa Leczona bez efektu przez wielu lekarzy różnych specjalności, już dawno porzuciła nadzieję, że jej jelita miną objawy choroby Leśniowskiego-Crohna.

W naszej klinice od razu zaproponowaliśmy pani Teresie Terapię Fenotypową. Jej celem było nie tylko zredukowanie masy ciała, ale również zadbanie o poprawę kondycji jelita.

Niestety jakość życia pacjentów z zapalnymi chorobami jelit jest zwykle bardzo niska. Stale utrzymujące się dolegliwości bólowe i nieregularne wypróżnienia utrudniają normalne, codzienne funkcjonowanie i tak też było u tej pacjentki.

Z czasem okresy remisji choroby u pani Teresy były coraz krótsze i coraz częściej pojawiały się zaostrzenia, które uniemożliwiały jej prowadzenie normalnego życia.

Terapia fenotypowa to nasza unikalna metodologia odmładzania całego ciała, nie tylko skóry.

Dzięki Terapii Fenotypowej objawy choroby Leśniowskiego-Crohna u pani Teresy pojawiały się coraz rzadziej.

jak wygląda leczenie objawów choroby Leśniowskiego Crohna w CM VIMED

Jak wygląda leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna w CM VIMED?

Pierwszym elementem Terapii Fenotypowej jaki zaproponowaliśmy pani Teresie było przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki. To kompleksowe badania morfologiczne i biochemiczne krwi, a także test nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200. Niezbędne było także wykonanie badania USG.

Po wykonaniu badań okazało się, że u pani Teresy występują liczne nietolerancje pokarmowe, które powodują, że systematycznie pogarsza się kondycja jelit.

W efekcie od lat występują zaburzenia wchłaniania, co skutkuje zaburzeniami metabolicznymi i niekontrolowanym przyrostem masy ciała.

W ramach terapii, pani Teresa przeszła serię zabiegów VacuIono, które usprawniły pracę układu limfatycznego, poprawiły ukrwienie i odżywienie jelit a tym samym przyczyniły się do przyspieszenia procesów ich regeneracji.

Synergia leczenia zapewnia doskonałe efekty terapeutyczne

Pani Teresa wprowadziła w życie plan żywieniowy uwzględniający wykluczenia produktów nietolerowanych przez jej organizm. Wykorzystanie synergii jednoczesnego działania zabiegów i odpowiednio dobranej diety spowodowały, że już w pierwszym miesiącu terapii efekty były znakomite.

Pacjentka schudła 3 kg, zniknęły męczące ją wzdęcia i dyskomfort, który odczuwała po zjedzeniu większości posiłków. Po trzech miesiącach terapii pani Teresa schudła 8 kg i nie zgłaszała już żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W tym czasie pani Teresa wykonała jeszcze 2 serie zabiegów VacuIono, po których pozbyła się dodatkowo obrzęków wokół kostek oraz nieestetycznych pajączków na nogach.

Objawy choroby Leśniowskiego-Crohna zniknęły bezpowrotnie

W ciągu roku od rozpoczęcia terapii pani Teresa nie miała ani jednego zaostrzenia choroby Leśniowskiego-Crohna. Przed podjęciem Terapii Fenotypowej zwykle pojawiały się 2-3 razy do roku. Stosuje zdrową, ale bardzo urozmaiconą dietę. Wspólnie z mężem spełniają w końcu swoje wielkie marzenie o podróżowaniu, ponieważ teraz pani Teresa nie boi się już, że choroba da o sobie znać podczas wyjazdu.

Pani Teresa dodatkowo wykonała właśnie test genetyczny DNA 160 Complex, który pozwoli jeszcze lepiej dobrać zalecenia dotyczące stylu życia, aby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby i jak najdłużej utrzymać organizm w bardzo dobrej kondycji. Dzięki kompleksowej terapii fenotypowej pani Teresa może teraz zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata wspólnie z mężem.

Objawy choroby Leśniowskiego-Crohna zniknęły bezpowrotnie 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *