Chudniemy z Hashimoto!! Historia Pani Agnieszki | VIMED

Chudniemy z Hashimoto!! Historia Pani Agnieszki

Leczenie HashimotoPani Agnieszka to 34 letnia warszawianka. Na co dzień zapracowana i ambitna bizneswoman, prywatnie żona i mama 2 dziewczynek, która od lat boryka się z problemem: nadwagi, obrzęków, wypadających włosów, chronicznego zmęczenia, a także niekontrolowanych zmian nastroju. Problemy z masą ciała zaczęły się tuż po diagnozie choroby Hashimoto. Dodatkowo dwie ciąże spowodowały u Pani Agnieszki wzrost masy ciała i pogłębiły cichą depresję, do której nie przyznała się nawet mężowi. Niestety praca na pełny etat, stress, ciągłe podjadanie w biegu i dwójka małych dzieci uniemożliwiały Pani Agnieszce osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sytuacja pogarszała się z każdym miesiącem.

Od czego zaczynamy?

Za namową koleżanki, która przeszła Terapię Fenotypową, Pani Agnieszka trafiła do naszej kliniki. Mocno zaskoczyło ją holistyczne podejście do jej problemów. Większość z nas przyzwyczajona jest raczej do leczenia objawów, a nie szukania przyczyny choroby. Centrum medyczne Vimed okazało się bardzo innowacyjne. Terapię Fenotypową rozpoczęliśmy od badań: rozszerzonych badań krwi oraz cytotoksycznego testu na nietolerancje pokarmowe Kod Metaboliczny 200. Bardzo ważnym badaniem okazało się także medyczne badanie składu ciała, które pokazało nam stan odżywienia organizmu Pani Agnieszki na poziomie komórkowym. W wywiadzie pacjentka opowiedziała lekarzowi o wszystkich swoich dolegliwościach i już tydzień później wszyscy zabraliśmy się do pracy. Test nietolerancji pokarmowych wskazywał na potrzebę wykluczenia bardzo wielu z 200 badanych produktów. Liczne nietolerancje pokarmowe były bezpośrednio powiązane z przewlekłym stanem zapalnym, który w organizmie Pani Agnieszki toczył się od lat.

Ważne zabiegi rehabilitacji komórkowej

Niezwłocznie wdrożona została procedura regeneracji wątroby i już po kilku tygodniach diety i po pierwszych zabiegach wchodzących w skład pakietu detoksykacji Pani Agnieszka odczuła radykalną zmianę. Zarówno zabiegi Hydrokolonoterapii jak i Vacuiono okazały się na wagę złota. Poprawiły się właściwości fizykochemiczne krwi. Usprawnione zostały procesy detoksykacji. Dzięki usprawnieniu działania układu limfatycznego, procesy ewakuacji substancji toksycznych stały się bardziej efektywne. Wzmocniły się też naczynia włosowate odpowiedzialne za dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała. Obrzęki zniknęły jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Zniknęła także nieuzasadniona nerwowość, pacjentka zaobserwowała polepszenie pracy jelit, zaczęła się częściej uśmiechać, powoli wracała jej chęć do życia. Waga, która do tej pory była jej największym wrogiem wreszcie zaczęła wskazywać upragnioną utratę kilogramów, potwierdzając zmniejszają się obwody ciała.

Tlenoterapia hiperbaryczna – kluczem do sukcesu

Co więcej, dzięki fachowej opiece lekarskiej i skierowaniu na zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej w ciągu kilku tygodni terapii, depresja zniknęła całkowicie, bez konieczności przyjmowania leków antydepresyjnych. Z każdym kolejnym zabiegiem coraz więcej komórek organizmu Pani Agnieszki zostało nasyconych życiodajnym tlenem, który ma działanie odżywcze, a także przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a nawet przeciwpasożytnicze. Zastosowanie tych zabiegów wspiera regenerację tkanek poprzez odnowę organizmu na poziomie komórkowym.

Opieka dietetyczna

Po zakończeniu serii zabiegów mamy już zaplanowaną dalszą współpracę dietetyczną. Pani Agnieszka na każdej kolejnej konsultacji uczy się jak odpowiednim pożywieniem zagwarantować sobie utrzymanie wymarzonych rezultatów, a także jak prawidłowo odżywiać swoje dwie małe pociechy. Czeka nas dużo pracy, ale już dziś Pani Agnieszka z uśmiechem patrzy w przyszłość i wie, że na pewno się uda. Stosując nasze zalecenia zmienia jakość życia całej swojej rodziny, a regularne wizyty gwarantują jej osiągnięcie wymarzonego celu.

Karolina Kuźma
Karolina Kuźma
Dietetyk Kliniczny ICM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *