Sposoby na zaparcia, wzdęcia, gazy jelitowe i dyskomfort w jamie brzusznej

Historia 38 letniej Pani Łucji – to tylko wzdęcia?

Gdy uporczywe wzdęcia, gazy, uczucie przelewania w jelitach oraz przewlekły dyskomfort w jamie brzusznej zaczynają utrudniać życie

Pani Łucja trafiła do naszej kliniki 3 miesiące temu. Ta 38-letnia kobieta od wielu lat cierpiała z powodu uporczywych wzdęć, gazów, uczucia przelewania w jelitach i przewlekłego dyskomfortu w jamie brzusznej. Wzdęcia i gazy spowodowały, że zaczęła unikać spotkań towarzyskich, czuła się niepewna i zakłopotana. Objawy związane ze wzdęciami powodowały, że miała ogromne problemy z koncentracją w pracy, a złe samopoczucie fizyczne stało się przyczyną pogarszającego się samopoczucia psychicznego.

Objawy u Pani Łucji od zawsze były bagatelizowane przez lekarzy, przez co problem systematycznie narastał. Pani Łucja bała się, że wzdęcia brzucha nie pozwolą jej prowadzić normalnego życia. Ciężko było znaleźć przyczyny wzdęć. U części osób pojawiają się one np. po konkretnym pokarmie. Znane są wszystkim wzdęcia po kawie, po mleku. Wzdęcia często pojawiają się przed okresem. U Pani Łucji wzdęcia objawiały się dosłownie codziennie. Niezależnie od pokarmu i cyklu.

W końcu Pani Łucja będąc bardzo zmęczona niską jakością życia spowodowaną chorobą, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Rozpoczęła poszukiwania informacji na temat wzdęć brzucha w internecie. Tą droga pani Łucja trafiła na badania opóźnionych alergii pokarmowych do Innowacyjnego Centrum Medycznego Vimed.

Przyczyną problemów jelitowych są najczęściej nietolerancje pokarmowe i wywołany przez nie stan zapalny

Na samym początku pacjentka wykonała badanie cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200 oraz rozszerzone badanie krwi i badanie USG jamy brzusznej. Pomogło to doprecyzować przyczyny i wykazać co powodujepowoduje wzdęcia. Z otrzymanymi wynikami badań pani Łucja zgłosiła się do lekarza ICM Vimed, który od razu zaproponował odpowiednie do objawów postępowanie terapeutyczne. Pierwszym etapem terapii było zastosowanie diety eliminacyjnej opartej o wynik testu Kod Metaboliczny 200, a następnie wdrożenie procedury Medical City Detox połączonej z zabiegami hydrokolonoterapii oraz odpowiednią probiotykoterapią.

Kolejnym krokiem w terapii było spotkanie z dietetykiem, który pomógł Pani Łucji zaplanować posiłki; znaleźć zamienniki, produktów, które zostały wykluczone na podstawie wyniku badania nietolerancji pokarmowych oraz przygotował pacjentkę odpowiednio do odbycia procedury Medical City Detox.

Eliminacja nietolerancji pokarmowych
i stanu zapalnego w organizmie

Pierwsze efekty terapii pani Łucja zaczęła dostrzegać już w czasie przygotowań do MCD. Zastosowanie diety eliminacyjne w połączeniu z dietą przeciwzapalną sprawiło, że Pacjentka poczuła, że ma więcej energii. Zauważyła również, że częstotliwość występowania wzdęć zauważalnie się zmniejszyła.

Najwięcej jednak korzystnych zmian pani Łucja zaobserwowała po przejściu pełnej procedury regeneracji wątroby Medical City Detox. Po tygodniu od zakończenia zabiegów Pacjentka na lekarskiej konsultacji kontrolnej stwierdziła, że wzdęcie pojawia się nie częściej niż 2 razy w tygodniu, co było ogromną zmianą, ponieważ dotychczas pani Łucja zmagała się ze wzdęciami każdego dnia.

Efekty kompleksowej terapii żywieniowej oraz oczyszczania jelit i regeneracji wątroby

Po miesiącu od wdrożenia diety eliminacyjnej i zakończenia Medical City Detox wzdęcia ustąpiły całkowicie, wyregulowały się wypróżnienia, poprawił się stan skóry Pacjentki oraz nastrój psychiczny. Po trzech miesiącach od rozpoczęcia terapii stan zdrowia Pani Łucji wrócił do punktu sprzed kilku lat, gdy wzdęcia brzucha w ogóle się nie pojawiały a pożądanym skutkiem ubocznym terapii była utrata przez pacjentkę kilku zbędnych kilogramów.

Pani Łucja znów cieszy się życiem wolnym od wzdęć i związanego z nimi dyskomfortu a w planach na najbliższą przyszłość ma wymarzoną przez siebie zmianę pracy i powrót do podróżowania, które przed pojawieniem się choroby było jej ogromną pasją.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii zobaczysz różnice.

Koper pomocny w wielu dolegliwościach
Sprzymierzeńcy trawienia
Niezłe ziółko na przejedzenie
Personalizowana Terapia Metaboliczna
Medical City Detox w CM VIMED
Zarezerwuj termin konsultacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *