Historia matki i córki… - Jak Pani Hanna i Joanna spowalniają procesy starzenia się | VIMED

Historia matki i córki… – Jak Pani Hanna i Joanna spowalniają procesy starzenia się

Testy genetycznePani Hanna, starsza Pani na stałe mieszkająca w Hiszpanii, przyszła do ICM Vimed, przy okazji wykonania testów genetycznych jej córki – Pani Joanny. Rozmowę rozpoczęłam z obiema Paniami. Pani Joanna jest pod naszą opieką od dłuższego czasu, z dużym sukcesem przeszła Terapię Fenotypową. Nastąpiła u niej poprawa stanu zdrowia i normalizacja masy ciała. Pozostaje w ciągłym kontakcie z dietetykiem prowadzącym, po to, by utrzymać osiągnięte efekty. Pani Joanna jest osobą bardzo świadomą swojego zdrowia i zainteresowała się badaniami genetycznymi. Nie wiedziała jednak, który z testów wybrać. Początkowo była tylko nastawiona na to, by dowiedzieć się które produkty spożywcze są dla niej odpowiednie genetycznie. Chciała wiedzieć które z makroskładników (białka, tłuszcze i węglowodany) są dla niej najodpowiedniejszym źródłem energii i jaka powinna być kaloryczność posiłków.

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu z Panią Joanną okazało się, że w najbliższej rodzinie występują, bądź występowały problemy z układem krążenia, osteoporoza, problemy nowotworowe, a także choroba Alzheimera. Podpowiedziałam Pani Joannie, że warto, by było sprawdzić czy ona sama też ma predyspozycje do rozwoju tych schorzeń. Pacjentka była bardzo zadowolona, że otrzymała taką informację, bo, jak sama przyznała, bardzo boi się tych chorób i chce zrobić wszystko, by nie dopuścić do ich rozwoju, albo przynajmniej opóźnić ich wystąpienie. Pani Joanna wykonała najbardziej obszerne badanie DNA Complex. Czekamy na wynik badania, tak byśmy mogli wdrożyć odpowiednie postępowanie, które pozwoli Pani Joannie utrzymać dobry stan zdrowia jeszcze na wiele lat.

Co na to wszystko Pani Hanna? Pojawiła się w ICM Vimed by wykonać medyczne badanie analizy składu ciała. Panią Hannę najbardziej interesował poziom tkanki tłuszczowej. W trakcie rozmowy okazało się, że pani Hanna ma problemy ze wzdęciami, że dość często boli ją głowa, że od wielu lat przyjmuje leki hormonalne i leki na nadciśnienie.

Po wywiadzie wiedziałam, że jej wątroba jest mocno obciążona i potrzebuje regeneracji. Opowiedziałam Pani Hannie o Procedurze Regeneracji Przewodu Pokarmowego i o znaczeniu właściwego odżywienia organizmu na poziomie komórkowym. Wyjaśniłam dlaczego doskonałym narzędziem zapewniającym prawidłowe odżywianie jest cytotoksyczny test na nietolerancję pokarmową Kod Metaboliczny 200. Badanie składu ciała wykazało nadwyżkę tkanki tłuszczowej i znaczny niedobór wody w organizmie. Przywrócenie właściwych parametrów wymagać będzie kilku miesięcy pracy. Pani Hanna za kilka dni wraca do Hiszpanii. Pomimo, że nie bywa w Polsce zbyt często, postanowiła podjąć kompleksową Terapię Fenotypową. Na szczęście mimo tego, że jest już babcią chce nadal cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem i wie, że musi znaleźć czas terapię. Dlatego też jeszcze przed wyjazdem Pani Hanna wykonała test na nietolerancję pokarmową, przeszła instruktaż do Procedury Oczyszczania Wątroby i zapisała się na zabiegi hydrokolonoterapii.

W ciągu zaledwie kilku pierwszych dni po wprowadzeniu diety eliminacyjno-rotacyjnej na podstawie wyniku testu Kod Metaboliczny 200 Pani Hanna odczuła już lepszą pracę przewodu pokarmowego. Teraz czeka na przyjazd do Polski na zabiegi oczyszczania jelita grubego, bo wie, że nie może odwlekać tego w czasie, by uzyskać efekt synergii, czyli spektakularne efekty zdrowotne.

Obie panie, zarówno pani Joanna jak i pani Hanna wiedzą, że dbanie o siebie to nie tylko drogie kremy. Dzisiaj każdy może zadbać o swój organizm na poziomie komórkowym, zapewniając sobie dobre zdrowie na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *