Atopowe zapalenie skóry u dziecka. Historia Mikołaja i jego rodziny - video

Jak Mikołaj pozbył się AZS (Atopowe Zapalenie Skóry u dziecka) w CM VIMED

Mikołaj AZS

Posłuchaj opowieści dzielnej młodej mamy o tym, jak walczyła o zdrowie swojego wspaniałego syna i o tym, jak odżyła cała rodzina, kiedy Mikołaj pozbył się ciężkiej postaci Atopowego Zapalenia Skóry (AZS).

Atopowe zapalenie skóry u dziecka to choroba, niszczy dzieciństwo i życie rodziny.

Atopowe zapalenie skóry u dziecka to często choroba, która przysparza dziecku wiele cierpienia  i niszczy jego dzieciństwo. Niestety to nie wszystko. Taka przewlekła choroba skóry jak AZS u dziecka burzy życie rodziców, którzy są zrozpaczeni z powodu bezradności systemu ochrony zdrowia w obliczu atopowego zapalenia skóry.

Przewlekła, nieuleczalna choroba skóry u dziecka powoduje nieszczęście całej rodziny.

Jeszcze do niedawna życie małego Mikołaja, chorego na AZS – Atopowe Zapalenie Skóry, było jednym wielkim cierpieniem. Niewątpliwie życie jego rodziców i dziadków przepełnione było rozpaczą w związku z uczuciem bezradności w obliczu cierpienia chłopca. W związku z tym cała aktywność wszystkich członków rodziny skupiała się wokół szpitala, badań, lekarstw.

Atopowe zapalenie skóry u dziecka.
Diagnostyka nietolerancji pokarmowych w azs u dzieci

Po pierwsze zastosowaliśmy spersonalizowane odżywianie – badanie Kod Metaboliczny 200 – najskuteczniejszy test cytotoksyczności składników pożywienia dla dzieci.

Przede wszystkim taka dieta pozwoliła wykluczyć u Mikołaja produkty spożywcze, które podtrzymywały stan zapalny. Bezsprzecznie taki stan blokował możliwość regeneracji skóry. Personalizowana dieta pomoże zredukować przewlekły stan zapalny wywołany przez składniki pożywienia. 

Nasze doświadczenie pokazuje, że najlepszym narzędziem diagnostycznym do tego typu badania jest test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200.

Odpowiednia ilość tlenu – pierwiastka życia.

Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT przyspiesza gojenie ran i wzmacnia układ immunologiczny. Tlen dostarczony do komórek zwalcza zakażenia i nie dopuszcza do powstania infekcji, które często pojawiają się w AZS. Tlenoterapia hiperbaryczna jest całkowicie nieinwazyjna i nie stanowi żadnego ryzyka dla dziecka. 

Dzięki Terapii Fenotypowej, Mikołaj tak jak inne dzieci może cieszyć się życiem

Niewątpliwie historia Mikołaja pokazuje, że dzięki Medycynie Funkcjonalnej i zmianie sposobu odżywiania możemy pokonać atopowe zapalenie skóry u dzieci. Przede wszystkim spersonalizowana, funkcjonalna Terapia Fenotypowa w Centrum Medycznym VIMED przywróciła normalne życie całej rodzinie.

Bezsprzecznie nieocenioną rolę odegrało unikalne badanie opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej) Kod Metaboliczny 200. Dlatego udało się osiągnąć tak spektakularne rezultaty. Dowiedz się jak ważne jest usunięcie prawdziwej przyczyny choroby. Jaką rolę odgrywa zmiana sposobu odżywiania. Dowiedz się o efekcie synergii – oddziaływaniu na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule o przyczynach atopowego zapalenia skóry. 

Poznaj metodologię leczenia atopowego zapalenia skóry w Centrum Medycznym VIMED. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *