Skuteczna walka z otyłością - Historia Pani Karoliny | VIMED

Skuteczna walka z otyłością – Historia Pani Karoliny

Leczenie otyłościHistoria pani Karoliny jest podobna do wielu innych historii kobiet zmagających się z problemem otyłości. Przez wiele lat stosowała różne diety, kupowała kosztowne karnety na siłownię, wydawała majątek na nieskuteczne suplementy, które miały pomóc jej w walce z kilogramami. Załamana kolejnymi niepowodzeniami, zaczęła popadać w depresję i straciła nadzieję, że kiedykolwiek uda się jej zrzucić zbędne kilogramy. Wciąż utrzymująca się wysoka masa ciała spowodowała, że u pani Karoliny pojawiły się liczne problemy zdrowotne: bóle stawów, nadciśnienie tętnicze, wysokie poziomy cholesterolu oraz glukozy we krwi. Dzięki koleżance z pracy, która poleciła naszą klinikę pani Karolina trafiła do nas na konsultację Twój Pierwszy Krok do Zdrowia. Podczas spotkania specjalista Innowacyjnego Centrum Medycznego Vimed prześledził wieloletnią historię zmagań pani Karoliny z otyłością i zaproponował dostosowany do potrzeb pacjentki plan terapii.

Terapię pani Karoliny rozpoczęłyśmy od Terapii Ketogenicznej, której zadaniem było między innymi uregulowanie poziomu glukozy we krwi i zmniejszenie ilości wytwarzanej insuliny przez trzustkę pacjentki. Dzięki temu organizm pani Karoliny po kilku dniach zaczął prawidłowo rozkładać tkankę tłuszczową. W ciągu 10 dni Terapii Ketogenicznej pani Karolina schudła aż 10 kg i udało jej się osiągnąć masę ciała 98kg, co okazało się dla niej bardzo emocjonującym przeżyciem. To był dla niej szok: pierwszy raz od wielu lat jej masa ciała spadła poniżej 100kg. Jak sama pani Karolina stwierdziła, podczas jednej z wizyt w moim gabinecie, te 10 dni terapii nie było dla niej najłatwiejszym czasem, ale było warto przeżyć to dla takich rewelacyjnych rezultatów.

Pani Karolina z nową siłą i dużą motywacją podeszła do kolejnego etapu odchudzania jakim była Terapia Fenotypowa. Indywidualna dieta przygotowana dla pani Karoliny w oparciu o test nietolerancji pokarmowych Kod Metaboliczny 200 przyniosła jak zwykle w takich sytuacjach znakomite rezultaty. Kolejne kilogramy systematycznie ubywały, a pani Karolina czuła się coraz lepiej. Ze względu na bardzo wysoki poziom trójglicerydów w wynikach badań pani Karoliny nie mogłyśmy na początku terapii zastosować Procedury Liver Detox ale po 6 tygodniach od rozpoczęcia diety eliminacyjnej poziom trójglicerydów spadł z 507 mg/dl do 198 mg/dl. Dzięki temu mogliśmy wdrożyć kolejny element naszej kompleksowej, holistycznej terapii, czyli zabiegi regeneracji wątroby, nazywanej właśnie Procedurą Liver Detox. Dzięki regeneracji i detoksykacji wątroby pani Karolina zauważyła, że jeszcze szybciej zaczęły zmniejszać się jej obwody ciała, szczególnie w okolicy brzucha, lepiej się wysypia i poprawił się stan jej skóry.

Za nami już 3 miesiące terapii i 27 zrzuconych kilogramów, przed nami jeszcze kolejnych 15 ale teraz dobry humor, energia i silna motywacja nie opuszczają już pani Karoliny. Nie ma również śladu po depresji na którą pacjentka skarżyła się na pierwszej konsultacji. Co równie istotne, dzięki zastosowaniu od początku procesu odchudzania, zabiegów Body Liftingu, mimo zrzucenia tak dużej ilości kilogramów, pacjentka nie skarży się na zwiotczałą czy brzydko zwisającą skórę, co dla każdej kobiety jest bardzo ważne i czego bardzo bała się również pani Karolina. Jestem bardzo dumna z pani Karoliny, która zawalczyła o swoje zdrowie i dobre samopoczucie i jestem jej bardzo wdzięczna, że mimo wielu wcześniejszych rozczarowań, postanowiła jednak nam zaufać i tak dzielnie stosować się do wszystkich moich zaleceń, co zaprocentowało tak spektakularnymi efektami.

Żałuję tylko, że pani Karolina nie trafiła do naszej kliniki wcześniej. Oszczędziłoby jej to wielu lat nieskutecznej walki z otyłością i ze złym samopoczuciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *