Skuteczne leczenie łuszczycy - Historia Małego Filipa | VIMED

Skuteczne leczenie łuszczycy – Historia Małego Filipa

Filip to siedmioletni chłopiec, który na łuszczycę cierpi od trzech lat, a problemy skórne towarzyszą mu od urodzenia. Życie jego rodziny to była ciągła walka i beznadziejna rozpacz. Do kliniki przyjechał z mamą – panią Kasią, która od dawna, bezskutecznie szukała sposobu na wyleczenie swojego synka. Zdesperowana mama po wielu latach stosowania konwencjonalnych sposobów leczenia tej choroby – kremów nawilżających i maści sterydowych, przynoszących ulgę tylko na chwilę, zdecydowała się zaufać innowacyjnej klinice VIMED. Słyszała o tej klinice już wcześniej, ale nie bardzo chciała wierzyć, że może istnieć jakaś metoda, która jest skuteczna, skoro już tak wielu lekarzy nie mogło sobie poradzić z chorobą Filipa. Kiedy Pani Kasia obejrzała film o tym, że specjaliści kliniki Vimed dysponują unikalną, kompleksową metodą leczenia łuszczycy:

 

 

postanowiła zaryzykować i zadzwoniła do ICM Vimed traktując nas z pewnym niedowierzaniem, jednak zdecydowanie jako ostatnią “deskę ratunku”.

Aby lepiej poznać problem Filipa i możliwości leczenia jego choroby, Filip wraz z mamą skierowani zostali na Konsultację Pierwszy Krok do Zdrowia. Lekarz ocenił, że Filip kwalifikuje się do terapii przy zastosowaniu metodologii personalizowanej medycyny stylu życia i zaprezentował @Terapię Fenotypową – czyli najbardziej innowacyjne podejście do leczenia chorób przewlekłych, w tym także chorób z autoagresji. Zlecił wykonanie badań krwi, w tym cytotoksycznego testu nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200. Wynik badania ujawnił produkty spożywcze, które szkodzą Filipowi. Z kolei zabiegi terapii hiperbarycznej zalecone przez lekarza pozwolą zminimalizować stan zapalny i dostarczyć tlen oraz składniki odżywcze do komórek skóry.

Leczenie łuszczycyTerapia Filipa rozpoczęła się od razu. Z wynikami rozszerzonych badań krwi oraz testu na nietolerancje pokarmowe – Kod Metaboliczny 200, Filip wraz z mamą udał się na konsultację lekarską w ICM Vimed, a następnie na konsultację dietetyczną. Wyniki testów pokazały poważne problemy z odżywianiem i szereg nietolerancji pokarmowych. Niedożywienie na poziomie komórkowym osiągnęło już taki poziom, że niezbędna okazała się także suplementacja, wprowadzona od razu przez doświadczonego lekarza. Wyniki testu na nietolerancje pokarmowe wskazywały na liczne i bardzo wysokie stopnie reakcji na produkty spożywcze. Pani dietetyk współpracując z mamą Filipa ustaliła produkty, które natychmiast należało wyeliminować i podpowiedziała zdrowe i pyszne zamienniki, tak by dieta Filipa była pełnowartościowa i dobrze zbilansowana. Jednak wiemy już od lat, że sama dieta w przypadku zmian łuszczycowych – to zdecydowanie za mało.

Filip rozpoczął niezwłocznie serię zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej w specjalnych komorach hiperbarycznych, gdzie oddychał czystym 100% tlenem w podwyższonym ciśnieniu. Dzięki tym kompleksowym działaniom – diagnostyka, odżywianie, suplementacja i zabiegi – już po kilku tygodniach nastąpiła znaczna poprawa jego stanu zdrowia. Filip stopniowo uwalniał się od męczącego swędzenia, nieprzespanych nocy i ciągłego drapania. Niepotrzebne też okazało się stosowanie kosztownych kosmetyków nawilżających, gdyż skóra Filipa szybko wracała do zdrowia. Obecnie chłopiec wciąż jest pod naszą opieką, a zabiegi w komorach hiperbarycznych wykonywane są cyklicznie – zgodnie z zaleceniami lekarskimi – ale już dziś życie Filipa i jego mamy wróciło do normalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *