Surówka z czarnej rzepy. Czarne złoto na talerzu czyli dietadiet | VIMED

Surówka z czarnej rzepy. Czarne złoto na talerzu

Surówka z czarnej rzepy

Surówka z czarnej rzepy na piękne włosy i paznokcie.?

Czarna rzepa to cudowne warzywo, pełne witamin i składników mineralnych. W prosty sposób można je przekształcić w smakowite kulinarne przysmaki, jak na przykład surówki z czarnej rzepy 

Czarna rzepa to jedno z najciekawszych i najbardziej niedocenianych warzyw, które ma wiele walorów odżywczych i leczniczych! Czarna rzepa może być jedzona na surowo, starta albo pod postacią świeżego soku. 

Surówka z czarnej rzepy jest lekko ostra w smaku. Jest doskonałym źródłem witamin B1, B2, C i A. Zawiera również cynk, magnez, wapń i potas. 

Aby zadbać o jakość skóry i włosów warto sięgnąć po czarne złoto, jakim jest czarna rzepa. Wiemy doskonale, że wspaniale działa, wykorzystana w szamponie czy odżywce, ale jeszcze lepiej wzmacnia organizm, jeżeli podamy ją w smacznym, szybkim i zdrowym posiłku!

Tutaj możesz przeczytać więcej o tym jak dbać o cerę, włosy i paznokcie.

Surówka z czarnej rzepy. Czarne złoto na talerzu.

Surówka z czarnej rzepy to prawdziwe czarne złoto na talerzu! 

Czarna rzepa polecana jest dla osób, których włosy tracą „blask”. Jest także skutecznym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym w bólach reumatycznych i nerwobólach.

Od dawna czarną rzepą leczono schorzenia wątroby i woreczka żółciowego. Z wyciągu czarnej rzepy produkuje się znany lek raphacholin. Produkty zawierające wyciągi z czarnej rzepy są skuteczne w leczeniu zaparć.

Czarna rzodkiew to bogactwo witamin i składników mineralnych. Jest także bogata w błonnik i kwas foliowy, który między innymi reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek oraz wpływa dodatnio na układ nerwowy i mózg!

Surówka z czarnej rzepy ma działanie przeciwzapalne

Czarna rzodkiew hamuje zmiany spowodowane dietą wysokotłuszczową, jednocześnie wzmacniając naturalne działanie oczyszczające, chroniące błony śluzowe.

Surówka z czarnej rzepy to idealne rozwiązanie jako dodatek do każdego obiadu. Niestety rzadko podawana na talerzu, bo niewiele osób wie, jak ją przyrządzić, by była naprawdę smaczna.

Zobacz inne właściwości czarnej rzepy! 

Surówka z czarnej rzepy ma działanie przeciwzapalne

Lidia Trawińska na swoim blogu dietadiet.pl pokazuje krok po kroku jak przyrządzić pyszną surówkę z czarnej rzepy. I to od razu w dwóch wersjach. 

Zapraszamy po garść kulinarnych inspiracji na blog https://dietadiet.pl/. Smacznego!!!

Codziennie coś musimy jeść.

Warto wiedzieć, czy to, co jemy jest dla nas zdrowe. Dowiedz się co możesz jeść bezpiecznie, a co Ci szkodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *