“Zdrowie mojej rodziny i moje - najważniejszą wartością” - Historia Pana Piotra | VIMED

“Zdrowie mojej rodziny i moje – najważniejszą wartością” – Historia Pana Piotra

Leczenie tlenemPan Piotr to 35 letni mężczyzna, doskonalący się zawodowo w branży finansowej, prywatnie – szczęśliwy mąż pani Ani i tata rocznej Hani. Pan Piotr regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu biega w parku znajdującym się w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Mimo często nieprzespanych nocy,wynikających z obecności maleństwa w domu, Pan Piotr nie rezygnuje z tego, co dla niego ważne, potrzebne i co daje mu odprężenie od spraw codziennych. Pan Piotr, razem z żoną, bardzo dbają o to, by ich codzienne menu zawierało dużo warzyw, owoców, produktów z pełnego ziarna, właściwie nie sięgają po dania gotowe i przetworzone.

Nie-świeże powietrze

SmogTo sympatyczne małżeństwo wie jednak, że w obecnym świecie pełnym zanieczyszczeń i skażeń nie jest możliwe utrzymanie pełnej sprawności organizmu. Zwłaszcza mocno odczuwa to Pan Piotr podczas jogginu, niestety wszechobecny smog mocno już osłabił jego wydolność. Z racji tego, że ze smogiem niewiele sam może zrobić, postanowił zadbać o swój organizm, szukając jednocześnie alternatywnych, innowacyjnych sposobów na wzmocnienie organizmu dla swojej rodziny. Tym sposobem rodzinnie zapisali się na Konsultację Wstępną do ICM VIMED.

Smog – siła sprawcza wielu dolegliwości

Jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej. Negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza wpływają na mieszkańców Polski jeszcze przed ich urodzeniem i towarzyszą im przez całe życie, przyczyniając się do rozwoju chorób i dolegliwości obniżających jakość życia i powodując przedwczesne zgony. Pani Ania i pan Piotr wiedza, że zdrowie jest najważniejszą wartością dla człowieka. Od stanu zdrowia są warunkiem utrzymania  poczucie bezpieczeństwa.

Smog to przejaw działalności człowieka, która obraca się przeciwko niemu.

Zdrowie w zagrożeniu

Zarówno krótkoterminowa jak i długoterminowa ekspozycja na zanieczyszczenia pyłowe i gazowe występujące w powietrzu ma istotny wpływ na długość i jakość życia oraz na zapadalność na choroby układu oddechowego, układu krążenia, układu nerwowego, nowotwory, przebieg ciąży i prawidłowy rozwój dzieci.

Terminem „zanieczyszczenia powietrza” określa się obecność substancji stałych, ciekłych i gazowych w atmosferze w ilościach, które są uciążliwe dla człowieka lub wywierają ujemny wpływ na jego zdrowie, a także szkodliwych dla roślin i zwierząt.

Przyczyna prawie 50 tysięcy zgonów w Polsce!

Do powszechnie występujących zanieczyszczeń zalicza się w głównej mierze pyły, dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, siarkowodór, fluor oraz zawarte w spalinach samochodowych – tlenek węgla, tlenek azotu, związki ołowiu i węglowodory aromatyczne. Ponad 48 tys. ludzi w Polsce umiera corocznie z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza. Smog utrudnia funkcje obronne dróg oddechowych, toruje drogę infekcjom i wskutek tego – obciąża serce. Warto również zaznaczyć, że kilka gatunków zanieczyszczeń powietrza zmieniło zegar metylacji DNA, indukując przyspieszone starzenie biologiczne.

Dbam o całą rodzinę

Na Konsultację Wstępną Pan Piotr przyjechał ze swoimi ukochanymi kobietami. Pragnęli dowiedzieć się, co mozna zrobić w sposób bezinwazyjny, by zadbać o całą ich trójkę i uchronić przed zgubnym wpływem zanieczyszczenia środowiska. Specjalista Terapii Fenotypowej w ICM Vimed miał przed sobą młodych, świadomych ludzi, widział ich wzajemną miłość, szacunek i olbrzymią chęć życia. Zalecenia dla Pana Piotra objęły przede wszystkim procedurę regeneracji przewodu pokarmowego. Pani Ania musi jeszcze trochę z tym poczekać, gdyż karmi piersią małą Hanię. Cała rodzina zdecydowała się skorzystać z zabiegów dotleniających w komorze hiperbarycznej. Zarówno procedura regenracji przewodu pokarmowego jak i zabiegi w tlenoterapii hiperbarycznej wymagały kwalifikacji lekarskich. Lekarz medycyny funkcjonalnej w wyniku przeprowadzonego badania stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do zabiegów i dopasował ilość i częstotliwość zabiegów.

Ozdrowieńczy,czysty tlen

Komora hiperbarycznaKomora hiperbaryczna tworząc środowisko zwiększonego ciśnienia w otoczeniu pacjenta, powoduje większą absorpcję tlenu do organizmu, pobudza szpik kostny do produkcji komórek macierzystych dzięki temu jest ich w krwiobiegu do 8 razy więcej niż w normalnych warunkach. Zwiększone stężenie tlenu we krwi pozwala dostarczyć większą ilość tlenu do narządów, stymulując naturalny proces gojenia się wszelkich mikrouszkodzeń.

Tlen hiperbaryczny w warunkach podwyższonego ciśnienia dociera do wszystkich komórek ciała.

Dzięki temu działa ozdrowieńczo na bardzo wileu płaszczyznach, m.in. działa stymulująco na układ immunologiczny, działając przeciwzapalnie i wspomagając leczenie wielu chorób cywilizacyjnych; zwiększa wydolność organizmu; wspomaga pracę serca; wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, może mieć ogromny wpływ na spowolnienie procesów starzenia się organizmu, a po serii zabiegów chory odczuwa wyraźny przypływ energii.

Wspólny, rodzinny czas nawet podczas zabiegów

Pan Piotr wykonał procedurę oczyszczania przewodu pokarmowego. Z przygotowaniami dietetycznymi nie miał żadnych problemów, gdyż jego codzienna dieta opierała się głównie na daniach wegańskich. Zabiegi hydrokolonoterapii napawały Pana Piotra pewną niepewnością, jednak już po pierwszym zabiegu strach przed nieznanym odszedł, a on sam odczuł “lekkość”. Zabiegi w komorze hiperbarycznej wykonali rodzinnie. Mała Hania była w komorze na piersiach raz taty, raz mamy. Każda z osób będąca w komorze korzystała z dobroczynnego działania tlenu. W tym samym czasie drugi rodzic odbywał zabieg w drugiej komorze, dzięki czemu byli razem przez cały czas, a na tym Panu Piotrowi bardzo zależało. Już po 5 zabiegach wszyscy zaobserwowali zmiany w swoim organizmie.

Rewelacyjne efekty serii zabiegów

Pan Piotr ma więcej sił i energii zarówno podczas joggingu, jak i w pracy, a także ma jeszcze więcej sił, by wspomagać Panią Anię w opiece nad Hanią. Pani Ania odpoczywa podczas zabiegu, ma chwilę dla siebie. Pojawiające się bóle głowy nie powracają, a Hania jest spokojniejsza i bardziej pogodna. Nie poprzestają jednak na tych już wykonanych zabiegach, myślą o kolejnej serii. Na chwilę obecną Pan Piotr i jego małżonka rozważają wykonanie cytotoksycznego testu na nietolerancję pokarmową Kod Metaboliczny 200, by zapewnić synergię działania zabiegów i spersonalizowanej diety.

Bibliografia:

  1. Księżopolski K.M. “Strategia walki ze smogiem”
  2. Treder M., “Smog zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Smog – a threat to health safety in Poland”, Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego 2017, vol. 11, nr 1
  3. Alfano R1, Herceg Z2, Nawrot TS1,3, Chadeau-Hyam M4, Ghantous A5, Plusquin M “ The Impact of Air Pollution on Our Epigenome: How Far Is the Evidence? (A Systematic Review).” Curr Environ Health Rep. 2018 Oct 25. doi: 10.1007/s40572-018-0218-8.
  4. Tang Y, Bi L, Mortimer RJG, Pan G. “Cryogenic circulation for indoor air pollution control.” Sci Total Environ. 2019 Feb 15;651(Pt 1):1451-1456. doi: 10.1016/j.scitotenv.2018.09.220. Epub 2018 Sep 18.
Małgorzata Słomka
Małgorzata Słomka
Dietetyk Kliniczny ICM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *