Historia Pani Sandry - myśl o dziecku przysłania mi cały świat - leczenie niepłodności | VIMED

Historia Pani Sandry – myśl o dziecku przysłania mi cały świat – leczenie niepłodności

Leczenie niepłodnościPani Sandra, gdy trafiła do naszego Centrum Medycznego Vimed była 36 letnią, pełną energii żoną kochającego męża i mamą 9 letniej Antosi. Uśmiechnięta, szczupła, i na pierwszy rzut oka zdrowa i szczęśliwa kobieta. Nic w wyglądzie i zachowaniu Pani Sandry nie świadczyło o tym, że ma ona jakiekolwiek problem zdrowotny. Okazało się jednak, że wyglądająca jak okaz zdrowia pani Sandra, trafiła do naszej kliniki z powodu bardzo poważnego problemu zdrowotnego, z którym zmagała się od ponad 5 lat. Tym problemem była niepłodność.

Pani Sandra wraz z mężem od zawsze marzyli o dużej rodzinie. 4 lata po urodzeniu pierwszego dziecka rozpoczęli starania o kolejne. Po roku bezskutecznych prób udali się po poradę do lekarza specjalisty. Po wykonaniu ogromnej ilości badań, lekarz poinformował Państwa, że nie widzi w wynikach żadnych nieprawidłowości i nie jest w stanie stwierdzić dlaczego pani Sandra nie może zajść w ciążę. Po pierwszym specjaliście byli kolejni i kolejne badania, które wciąż nie dawały odpowiedzi na kluczowe pytanie: dlaczego pacjentka nie może zajść w ciążę. Po 5 latach bezskutecznych starań pani Sandra wraz z mężem zaczęli tracić nadzieję, że kiedykolwiek uda im się powiększyć rodzinę.

Do naszej kliniki pani Sandra trafiła z polecenia znajomych. Pełna nadziei rozpoczęła Terapię Fenotypową od wykonania kompleksowej diagnostyki obejmującej test opóźnionych alergii pokarmowych Kod Metaboliczny 200, rozszerzone badania krwi, badanie USG jamy brzusznej oraz badanie składu ciała. Wynik badania opóźnionych alergii pokarmowych wykazał bardzo liczne reakcje, które świadczyły o obecności silnego stanu zapalnego w organizmie pani Sandry. To właśnie on był prawdopodobnie przyczyną trudności z zajściem w ciążę.

Podczas spotkania pani Sandry z naszym lekarzem, przygotowany został plan terapii uwzględniający odpowiednio dobrane dla pacjentki zabiegi rehabilitacji komórkowej.

Aby jak najszybciej przywrócić homeostazę czyli równowagę w organizmie pani Sandry, jako pierwsza wdrożona została procedura regeneracji wątroby. Wątroba to najważniejszy narząd odpowiedzialny za oczyszczanie i detoksykację komórek ciała. Bez zadbania o dobrą kondycję tego organu żadna terapia nie może zakończyć się powodzeniem.

Kolejnym etapem terapii, zaplanowanym dla Pani Sandry przez lekarza ICM Vimed była seria zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Każdy kolejny zabieg w komorze hiperbarycznej poprawiał zdolności regeneracyjne komórek w organizmie pani Sandy i zbliżał ją do osiągnięcia wymarzonego celu jakim było zajście w ciążę. Przy okazji pani Sanda zaobserwowała, że po przeprowadzenie procedury regeneracji wątroby oraz tlenoterapii hiperbarycznej poprawiła się jej wydolność umysłowa, lepiej się wysypiała i miała jeszcze więcej energii niż zwykle. Równolegle, pani Sandra, pod opieką doświadczonego dietetyka, zastosowała przeciwzapalną dietę przygotowaną w oparciu o wynik testu Kod Metaboliczny 200. W trakcie Terapii Fenotypowej Pani Sandra nauczyła się przygotowywać pełnowartościowe i zdrowe posiłki w łatwy i szybki sposób, nie tylko dla siebie ale również dla całej rodziny.

Po 5 miesiącach od rozpoczęcia Terapii Fenotypowej pani Sandra zaszła w upragnioną ciążę. Obeszło się bez stosowania jakichkolwiek leków i znacząco ingerujących w organizm kobiety procedur stymulacji hormonalnej. W tej chwili Pani Sandra jest w 8 miesiącu ciąży. Ciąża przebiega prawidłowo a pani Sandra czuje się znakomicie i z niecierpliwością oczekuje wraz z mężem przyjścia na świat upragnionego synka.

Patrycja Paradowska
Patrycja Paradowska
Dietetyk Kliniczny ICM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *