Masaż klasyczny – Regeneracja i relaksacja

Masaż klasyczny - Regeneracja i relaksacja organizmu

Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu

Przede wszystkim stosowany jest w celu rozluźnienia i odprężenia organizmu. Stosowany profilaktycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób. Dlatego działa kojąco na układ nerwowy, usprawnia dopływ tlenu i składników odżywczych wraz z krwią do tkanek skóry i tkanek podskórnych oraz mięśni. Usprawnia odprowadzenie toksycznych metabolitów komórkowych wraz z limfą.

Masaż klasyczny wykorzystuje szereg technik manualnego oddziaływania na ciało, takich jak ugniatanie, wibracje, głaskanie i wałkowanie.

Przede wszystkim, na przestrzeni lat wypracowane zostały schematy wykonywania masażu klasycznego, stąd jego nazwa. Dlatego każdy masażysta w miarę zdobywania doświadczeń w pracy z pacjentami wypracowuje własne procedury, dostosowywane każdorazowo do pacjenta.

Wskazania do masażu klasycznego

Masaż klasyczny ma działanie przede wszystkim profilaktyczne. Z pewnością każda zdrowa osoba odniesie korzyści z masażu klasycznego, który działa odprężająco, rozluźniająco i wspomagając odżywienie komórkowe, spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Masaż klasyczny działa relaksująco i zmniejsza stres, ponieważ podnosi poziom endorfin i serotoniny w organizmie. Dlatego wpływa też na zmniejszenie poziomu kortyzolu – hormonu odpowiedzialnego za stres.

Jak się przygotować do masażu klasycznego?

Sesja masażu klasycznego nie wymaga specjalnych przygotowań. Na pewno bezpośrednio przed rozpoczęciem masażu warto skorzystać z toalety.

Jak często stosować masaż klasyczny?

Masaż klasyczny można stosować w sposób zupełnie dowolny, zależnie od potrzeb i możliwości pacjenta. Dlatego pacjenci umawiają się na masaż klasyczny raz w tygodniu lub raz na kilka tygodni. Niektóry korzystają z niego raz w roku lub nawet raz na kilka lat.

Korzyści masażu klasycznego

Masaż klasyczny usprawnia krążenie i sprzyja wspomaga przemieszczanie się płynów w skórze i w tkankach podskórnych. Dlatego wpływa korzystnie wszystkie układy funkcjonalne organizmu.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego:

stany chorobowe przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała,

przewlekłe choroby skóry,

choroby naczyniowe m.in. miażdżyca, zapalenie żył, skaza naczyniowa, żylaki i tętniaki,

zapalenie szpiku kostnego z przetokami,

zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, osłabienie organizmu.

ostre stany zapalne,

krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia,

świeże zakrzepy,

jamistość rdzenia,

otwarte rany,

niektóre choroby serca, świeży zawał serca,

choroby nowotworowe,

przewlekła kamica wątrobowa i nerkowa,

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy stosowany jest jako zabieg uzupełniający i wspomagający profesjonalne zabiegi dedykowane do leczenia cellulitu w ramach naszej Kompleksowej Terapii Antycellulitowej.

Masaż leczniczy twarzy

Kobido Japoński masaż twarzy

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie

Z pewnością bezpieczeństwo i całkowita eliminacja bólu podczas zabiegu depilacji laserowej była najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia Depil EXPERT 2020 – lasera o najkrótszym czasie impulsu dzięki największej mocy.