Jak zlikwidować cellulit? Wieloczynnikowa terapia w klinice VIMED

Jak zlikwidować cellulit?

Jak zlikwidować cellulit?

Jak zlikwidować cellulit? Wiosna to czas, kiedy zmieniamy garderobę na lżejszą, odsłaniamy nieco więcej ciała i myślimy o wakacjach. Często okazuje się, że jakość naszej skóry uległa znacznemu pogorszeniu.

Kiedy pojawia się tzw. „skórka pomarańczowa” – cellulit, największa zmora większości pań, najważniejsze pytanie to: Jak zlikwidować cellulit?

Choć na ogół kojarzy się z otyłością, cellulit często pojawia się także u osób szczupłych. Cellulit to przewlekły stan zapalny tkanki łącznej, a jego przyczyną  są najczęściej błędy żywieniowe. Stan zapalny rozwija się na tle pokarmowym.

Co to właściwie jest ten cellulit?

Cellulit jest to nieprawidłowo rozrośnięta tkanka łączna, w której kumulują się uboczne produkty przemiany materii oraz dochodzi do zaburzeń w przepływie krwi i limfy. Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek, które łączą się w grupy przypominające wyglądem kolumny.

Podczas dojrzewania, w wyniku burzy hormonalnej proces gromadzenia tłuszczów się nasila. Jeżeli w tym czasie utrzymuje się ukryty przewlekły stan zapalny, komórki tłuszczowe stają się coraz większe, a „kolumna”, czyli skóra, zaczyna być nierówna, pełna grudek i zagłębień. Tak tydzień po tygodniu rozwija się cellulit.

Jak zlikwidować cellulit

Jak rozpoznać cellulit?

Cellulit najszybciej ujawnia się na wewnętrznej stronie ud. Jeżeli gołym okiem go nie widać, łatwo go zdiagnozować za pomocą podstawowego „testu uszczypnięcia” – jeśli  skóra staje się nierówna i pofałdowana, oznacza to pierwszy etap cellulitu: przestrzenie międzykomórkowe gromadzą płyny, skóra jest nieco obrzęknięta i napięta. Proces zapalny postępuje.

Z drugim stadium cellulitu mamy do czynienia wówczas, gdy objawy cellulitu można zaobserwować bez wykonywania „testu uszczypnięcia”.

W trzecim stadium cellulitu nierówności są już bardzo widoczne w każdym świetle; bez względu na to, czy obserwowana osoba stoi, siedzi czy leży. Dodatkowo tej zaawansowanej fazie cellulitu towarzyszy ból pojawiający się we wszystkich porach dnia lub nocy.

Na tym etapie cellulit nie jest tylko defektem estetycznym, lecz staje się poważna, nieuleczalną chorobą. Jedyne co można zrobić to spowolnić postęp choroby. Cellulit w zaawansowanym stadium to efekt nieleczonego zapalenia tkanki łącznej.

Jak zlikwidować cellulit?

Dieta antycellulitowa to odpowiedź na pytanie jak zlikwidować cellulit.

1. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta!

W walce z cellulitem zaleca się najczęściej wyeliminowanie z diety słodyczy, tłuszczów zwierzęcych, mięsa, mocnej herbaty i kawy, jednak ostatnie badania naukowe uświadamiają, że takie zmiany żywieniowe mogą okazać się niewystarczające. Naukowcy wskazują na istotną korelację pomiędzy nadmiernym spożyciem białek zwierzęcych a powstawaniem cellulitu.

U osoby, której dieta obfituje w białko zwierzęce, rozpoczyna się cykl procesów zapalnych, których pierwszym objawem jest cellulit. Nasz organizm nie może całkowicie strawić przyjmowanego białka, ponieważ w wyniku ukrytego, łagodnego stanu zapalnego,  nie posiadamy do odpowiedniej ilości enzymów. Przyrost tkanki tłuszczowej powoduje stały ucisk na naczynia limfatyczne, które nie są w stanie usunąć nagromadzonych w przestrzeni międzykomórkowej, toksycznych produktów przemiany materii.

Im większa podaż produktów wywołujących reakcję zapalną, tym więcej nieprawidłowej tkanki tłuszczowej. Bardzo szybko dochodzi do zaburzenia funkcji włosowatych naczyń krwionośnych i przepływu limfy. Powstaje mechanizm kwadratury koła i cellulit z czasem się nasila.

Skutecznym rozwiązaniem jest opracowanie spersonalizowanego jadłospisu, na podstawie testu cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200. Odpowiednia podaż niezbędnych składników odżywczych i mineralnych zapewni właściwe odżywienie i regenerację tkanek, przywrócenie metabolizmu tkanki tłuszczowej.

Dieta na cellulit.

Dieta na cellulit tak naprawdę nie istnieje, ponieważ każda kobieta jest inna. Pojawiają się doniesienia, że dieta na cellulit powinna być ubogoenergetyczna o obniżonej zawartości białka zwierzęcego – na korzyść roślinnego. Należy również wykluczyć z niej węglowodany proste, które zakwaszając organizm, powodują kumulację płynów.

To wszystko prawda, jednak nie pozbędziemy się cellulitu, jeżeli nie wykluczymy z diety produktów wywołujących niepożądane reakcje pokarmowe, popularnie zwane nietolerancjami pokarmowymi. Dieta powinna zatem bazować na teście opóźnionej alergii pokarmowej i wykluczać wszystkie produkty wzmagające stan zapalny w obrębie tkanek.

Dlaczego cellulit występuje u coraz młodszych dziewcząt?

Cellulit występuje u coraz młodszych kobiet, a nawet u kilkunastoletnich dziewcząt. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób obarcza geny odpowiedzialnością za rozwój cellulitu u dziewcząt. Prawda jest zupełnie inna. Geny odgrywają niewielką rolę w rozwoju cellulitu.

Cellulit: geny, czy dieta?

Największy wpływ ma nieodpowiednia dieta, złożona najczęściej z przetworzonych produktów o niskiej wartości odżywczej. Dziewczyny bardzo często źle się odżywiają, a nie mniej często nie jedzą prawie wcale, bojąc się utyć. To jest najgorsza strategia postępowania w okresie dojrzewania.

Należałoby raczej zadbać o odpowiednio spersonalizowaną dietę i nie unikać ruchu najlepiej na świeżym powietrzu. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze, gry zespołowe, to najlepsza strategia zapobiegania rozwojowi cellulitu.

Jednak kiedy już cellulit wystąpi, jak najszybciej trzeba skorzystać z pomocy specjalistów.

2. Aktywność fizyczna

Już wiemy, że cellulit łączy się bezpośrednio z zaburzeniem krążenia limfy, a pompę dla układu limfatycznego stanowią mięśnie nóg. Logiczne zatem, że nieodłącznym elementem terapii antycellulitowej jest regularny, ale umiarkowany wysiłek fizyczny (np. jazda na rowerze, nordic walking, a zwłaszcza pływanie). Jednak u kobiet z otyłością, których stawy są bardzo obciążone, zalecamy najpierw redukcję masy ciała.

Kiedy uprawiamy sport, mięśnie nóg przepompowują limfę z dolnej połowy ciała. Jeżeli się to uda, może zmniejszyć się obrzęk, napięcie tkanki łącznej. W wyniku treningu naczyń włosowatych zwiększa się dowóz tlenu i usprawnia się proces odprowadzania toksyn. Wszystko to owocuje redukcją cellulitu!

Łącząc aktywność fizyczną ze spersonalizowaną dietą masz szansę nie dopuścić do rozwoju cellulitu.

3. Oczyszczanie organizmu w procesie likwidacji cellulitu

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt terapii antycellulitowej. Ponieważ w wyniku stanu zapalnego doszło do zaburzenia procesów detoksykacji, niezbędne jest wspomaganie.

Czy wiesz jak skutecznie zlikwidować cellulit? Potrzeba jednocześnie wspomagać procesy oczyszczania tkanki łącznej. Dlaczego? Upośledzone krążenie limfatyczne uniemożliwia wręcz przywrócenie funkcji tkanki tłuszczowej i likwidację cellulitu.

Jest wiele różnych recept na wspomaganie procesu detoksykacji. Soki, głodówki, medytacja, zioła, suplementy, turnusy oczyszczające i wile innych. W naszym Centrum Medycznym VIMED oferujemy sprawdzone i dostosowane do indywidualnych potrzeb programy detoksykacji. Poczytaj więcej na temat Medical City Detox

Wykorzystujemy zaawansowane metody i urządzenia. Dzięki naszemu doświadczeniu, procesy detoksykacji na wielu poziomach zachodzą sprawnie, bez ryzyka nieprzewidzianych skutków ubocznych i bez wyjeżdżania z miasta.

Dziś możemy korzystać z dorobku medycyny XXI wieku i wspomagać proces walki z cellulitem dzięki zdobyczom zaawansowanej medycyny fizykalnej.

Jak zlikwidować cellulit - bardzo ważne jest oczyszczanie organizmu

Jak zlikwidować cellulit? Wdrożyć wieloczynnikową terapię cellulitu, obejmującą spersonalizowaną dietę i nowoczesne zabiegi:

VacuIono - regeneracja po COVID-19

VACUIONO w leczeniu cellulitu

zasada jego działania polega na wykorzystaniu próżni, która „wysysa” obrzęk za pomocą podciśnienia. Dzięki zastosowaniu odpowiednio wysokiego podciśnienia, działającego bezdotykowo, spektakularne efekty można osiągnąć po mniejszej liczbie sesji niż w przypadku innych urządzeń do drenażu limfatycznego.

Jeden zabieg VACUIONO zastępuje 40 kilometrów marszu. VACUIONO jest szczególnie doceniany przez kobiety, które chcą się pozbyć cellulitu, a nie mają czasu, albo możliwości uprawiania aktywności ruchowej.

Efektem jest zmniejszanie obrzęków, mniejszy ucisk na naczynia krwionośne, lepsze ukrwienie objętych cellulitem tkanek. Tłuszcz może być efektywniej uwalniany z komórki i szybciej spalany.

Modelowanie sylwetki, jak zlikwidować cellulit.

STYMULACJA ENDODERMICZNA w likwidacji cellulitu

za pomocą równoczesnego działania fal elektromagnetycznych, podciśnienia, jak w endermologii oraz foto stymulacji i krioterapii usuwamy zalegające w przestrzeni między komórkowej płyny i toksyny.

Poprawiając mikro krążenie i stymulując pracę naczyń krwionośnych usprawniamy procesy oddychania i metabolizmu komórkowego w tkance podskórnej.

Taki intensywny masaż endodermiczny, polegający na zasysaniu i kompresji wykorzystuje podciśnienie, zamiast przestarzałych i niebezpiecznych rolek. To jeden z ważniejszych zabiegów w likwidacji cellulitu.

Jeżeli dodatkowo skóra straciła jędrność, możesz ja przywrócić dzięki zabiegowi Body Lifting. To jak lifting bez skalpela! Doskonałe rezultaty bez jakichkolwiek powikłań.

Jak zlikwidować cellulit?

Jeśli od dawna szukasz odpowiedzi na pytanie “jak zlikwidować cellulit?”, straciłaś już nadzieję i myślisz, że już nic nie możesz z tym zrobić to wiedz, że z cellulitem można wygrać!

Jeżeli zdasz sobie sprawę z tego, że cellulit to choroba, a nie efekt kosmetyczny, dasz radę. Zapomnij o kremach na cellulit. To nie działa. Nie katuj się na siłowni – to tez nie działa na cellulit.

Skuteczne leczenie cellulitu jest możliwe, dzięki naszej wieloczynnikowej, personalizowanej terapii cellulitu! Połączone działanie kilku specjalistów: lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, pielęgniarek przynosi spektakularne rezultaty.

Dzięki PERSONALIZACJI odżywiania, w połączeniu z jednocześnie wykonywanymi zabiegami medycyny fizykalnej, udaje nam się uzyskać efekt SYNERGII. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to działa, poczytaj o Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycynie Stylu Życia, lub o personalizowanej Terapii Metabolicznej.

Tylko w ten sposób możemy przywrócić organizmowi HOMEOSTAZĘ, czyli równowagę biochemiczną. Takie kompleksowe, wieloczynnikowe podejście pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu raz na zawsze.

Zapewnij sobie realną szansę na pozbycie się cellulitu. Likwidacja cellulitu to proces, który potrwa kilka miesięcy. Zacznij od konsultacji wstępnej z naszym specjalistą.

Skuteczne odchudzanie

TERAPIA KETOGENICZNA pomaga pozbyć się cellulitu

innowacyjny sposób leczenia cellulitu i wielu innych zaburzeń metabolizmu. Terapia ketogeniczna  daje szansę na trwałe pozbycie się cellulitu.  Jest to możliwe dzięki likwidacji stanów zapalnych i zainicjowaniu spalania tkanki tłuszczowej w obszarach dotkniętych cellulitem.

Terapia ketogeniczna polega na wprowadzeniu w stan głodu cukrowego – ketozy, kiedy to tkanka tłuszczowa jest intensywnie spalana – z niej wytwarzane są ciała ketonowe.

Metoda ta pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej lub zapoczątkowanie jej spalania w miejscach najbardziej nią dotkniętych. Nie należy jednak mylić terapii ketogenicznej z dietą ketogeniczną, która często może okazać się szkodliwa.

Dzięki niewielkiej podaży białka w terapii ketogenicznej organizm zaczyna gwałtownie się oczyszczać, usuwając z tkanek toksyny i związaną z nimi wodę. Prowadzi to do przełamania metabolizmu i likwidacji cellulitu.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji wstępnej!

Liczy się każdy dzień Twojego życia!

1
Zaplanuj dogodny termin zdalnej konsultacji wstępnej
2
Spotkaj się ze specjalistą, który dobierze optymalny dla Ciebie wariant terapii
3
Zaplanuj dwa tygodnie – ok. 10 dni, w których przeznaczysz około 1-2 godzin na wdrożenie zaleceń żywieniowych oraz zabiegi wspomagające Twój organizm

 

lub ZAREZERWUJ PRZEZ TEL.: 22 201 90 71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *