Spersonalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia to de facto darmowe leczenie i profilaktyka chorób przewlekłych.


Czy to możliwe, że można się leczyć, czy odmładzać całkowicie za darmo? To chyba kolejna marketingowa ściema?

Nie, to nie ściema.

Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia zapewnia skuteczne leczenie wielu chorób o przewlekłym charakterze, a bilans kosztów, oszczędności i korzyści wskazuje, że leczenie okazuje się darmowe.

Dowiedz się, jak mądrze inwestować swoje pieniądze.

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. W ciągu prawie 20 lat doświadczenia w leczeniu i wspomaganiu leczenia w Centrum Medycznym VIMED przekonaliśmy się już tysiące razy, że:

  • Zainwestowane pieniądze zwracają się w zazwyczaj ciągu kilku miesięcy.
  • Jeżeli Twoje zdrowie jest zrujnowane, na zwrot z inwestycji poczekasz kilka lat.
  • Jeżeli nie będziemy w stanie Ci pomóc, dowiesz się o tym na pierwszej wizycie.

Teraz większość chorób przewlekłych można skutecznie leczyć przyczynowo, dzięki innowacyjnej wieloczynnikowej terapii stylu życia, wykorzystującej personalizację i efekt synergii. Takie leczenie to dzisiaj najmądrzejszy wybór.

Leczenie żywieniowe

Wymierne korzyści

Innowacyjna metodologia personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia umożliwia skuteczne, przyczynowe leczenie wielu chorób przewlekłych. Nasze spersonalizowane funkcjonalne terapie likwidują nie tylko objawy choroby, ale także jej przyczyny, zapewniając trwałą poprawę zdrowia i ochronę przed zachorowaniem.

Dlaczego leczenie może być darmowe, pomimo że nie jest finansowane przez NFZ? Bo to leczenie, które przynosi Ci trwałe efekty, likwiduje ból, przewlekłe zmęczenie i szereg dolegliwości, zapewnia wymierne oszczędności i przywraca zdolność do zarabiania pieniędzy!

Minimalizacja ryzyka

Nasze spersonalizowane, wieloczynnikowe terapie są całkowicie bezpieczne. Nie stosujemy inwazyjnych zabiegów i prawie wcale nie zalecamy farmakoterapii. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w całym okresie leczenia bez ryzyka niepożądanych skutków ubocznych.

Doskonałe efekty

W Centrum Medycznym VIMED od lat specjalizujemy się w leczeniu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym. Dzięki tysiącom spersonalizowanych terapii, jakie przeprowadziliśmy w naszej klinice, wiemy, jak pomagać każdemu pacjentowi, którego zakwalifikujemy do leczenia. Dzięki naszej unikalnej metodologii odnotowujemy bardzo wysoką skuteczność leczenia potwierdzoną w wynikach badań okresowych i setkach relacji naszych pacjentów. U nas płaci się za wyleczenie, a nie za leczenie.

Skąd tak spektakularne efekty?

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia to leczenie przyczynowe, a nie objawowe. Likwidując przyczynę problemu odbudowujemy naturalne siły obronne organizmu i uruchamiamy mechanizmy samoleczenia.

Pierwszym czynnikiem sukcesu jest PERSONALIZACJA leczenia, dzięki zastosowaniu pakietu unikalnych badań diagnostycznych. Wyniki tych badania pozwalają na dostosowanie programu leczenia do stopnia zaawansowania Twojej choroby oraz do Twojego unikalnego fenotypu i genotypu.

Drugim elementem jest SYNERGIA działań, polegająca na wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń zabiegowych wspomagających naturalne mechanizmy samoleczenia Twojego organizmu. Dzięki temu uzyskujemy efekty niemożliwe do osiągnięcia innymi metodami.

Taki unikalny zestaw wiedzy, doświadczeń oraz narzędzi diagnostycznych i urządzeń zabiegowych jest dostępny tylko w Centrum Medycznym VIMED w Warszawie.

Personalizowana Terapia Funkcjonalna to nasz autorski program zindywidualizowanego, przyczynowego leczenia chorób przewlekłych. Za każdym razem plan terapii jest opracowywany indywidualnie na podstawie wyników specjalistycznych badań.

Wieloczynnikowy program terapeutyczny uwzględnia zabiegi, które dzięki wspomaganiu naturalnych procesów komórkowych pozwalają na uzyskanie efektu synergii i często spektakularnych efektów leczenia. Szybko następuje poprawa stanu zdrowia.

Innowacyjna metoda leczenia żywieniowego

Czy można za darmo przedłużyć sobie życie w zdrowiu?

Wbrew pozorom wybór terapii opartej na metodologii personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia zapewnia niskie całkowite koszty terapii, w porównaniu do konwencjonalnych metod leczenia chorób przewlekłych.

Kiedy analizujemy leczenie konwencjonalnymi metodami, zazwyczaj nie widzimy rzeczywistych kosztów takiego leczenia. Jeżeli korzystamy z NFZ, nie płacimy nic za kolejne wizyty u lekarza, a leki są w dużej części refundowane. Mamy odczucie, że opieka zdrowotna jest bezpłatna, bo pracodawca co miesiąc potrąca nam 9% z naszego wynagrodzenia na pokrycie tych kosztów, bez względu na to, czy chorujemy, czy nie.

Podobnie jest kiedy korzystamy z tak zwanej prywatnej opieki medycznej w ramach abonamentu w jednej z sieci świadczących abonamentowe usługi lecznicze. Tam także nie płacimy za każdą wizytą, bo pracodawca potrąca nam co miesiąc składkę ryczałtową od wynagrodzenia, a jej wysokość jest uzależniona od zakresu usług objętych umowa pomiędzy świadczeniodawcą a Twoim pracodawcą.

Dopóki zdrowie nam służy, nie dokuczają nam problemy, nie martwimy się tymi wydatkami, przekonani, że w razie czego jesteśmy zabezpieczeni i mamy zapewniony dostęp do lekarza i opieki zdrowotnej.

Pomimo tego z jakiegoś powodu ludzie, nawet tak podwójnie zabezpieczeni, korzystają z tysięcy prywatnych poradni, czy klinik, w których płacą już za każdą wizytę i za każdą usługę bezpośrednio ze swojego już dwukrotnie opodatkowanego na zdrowie portfela.

Tutaj wiele osób zaczyna się zastanawiać nad sposobem wydawania tych pieniędzy. Czy lepiej chodzić do lekarza specjalisty od danej części ciała co kilka tygodni po kolejne recepty i faszerować się kolejnymi lekami, sprawdzając, jak zareaguje na nie nasz organizm? A może skorzystać z darmowego Dr Google, czy też jednego z tysięcy ekspertów od zdrowia, którzy sprzedają różne eliksiry i cudowne suplementy na wszystkie Twoje dolegliwości.

Decyzja o wyborze metody leczenia należy do ciebie.

Dobrze się zastanów, bo decyzja dotyczy Twojego najcenniejszego zasobu, jakim jest Twoje ciało. Zdrowie to Twój najcenniejszy majątek. Jeśli stracisz oszczędności, czy dom, to zawsze możesz te zasoby odzyskać. Jeżeli stracisz zdrowie, to często jest to koniec życia, jakie dotąd znałeś. Zdumiewające, jak wiele osób tego nie rozumie.

Wiele osób woli umrzeć, niż zainwestować pieniądze w swoje zdrowie. Czekanie miesiącami na lekarza specjalistę z NFZ nie wydaje się racjonalną decyzją. To było nawet zrozumiałe, w czasach medycyny konwencjonalnej, która potrafiła jedynie okresowo łagodzić objawy, ale nader często nie umiała przywrócić zdrowia. Jednak dzisiaj zdrowie można sobie dosłownie kupić.

Tak to nie żart: możesz sobie kupić zdrowie. Tak jak kupujesz dom, czy samochód, tak możesz sobie kupić zdrowie, jeżeli masz odpowiednią wiedzę i pewną ilość pieniędzy i czasu, które możesz w zdrowie zainwestować. Kupując zdrowie, kupujesz sobie więcej czasu i możliwości zarabiania pieniędzy oraz cieszenia się tym, co dotąd udało Ci się osiągnąć.

Jednak dzisiaj medycyna oferuje Ci jeszcze więcej. To zdrowie możesz mieć zupełnie za darmo. Dlaczego tak się dzieje?

Porównaj konwencjonalne i funkcjonalne podejście w leczeniu chorób przewlekłych

Porównanie korzyści

Cele i efekty leczenia Leczenie konwencjonalne Leczenie Funkcjonalne
Czy leczenie zlikwiduje przyczynę choroby?

tylko złagodzi objawy.

Czy leczenie poprawi poziom odżywienia komórek Twojego ciała?

Czy leczenie poprawi poziom dotlenienia komórek Twojego ciała?

Czy leczenie usprawni procesy detoksykacji Twojego organizmu?

Czy leczenie zregeneruje Twój organizm?

Czy leczenie wzmocni Twój układ odpornościowy?

Czy leczenie wzmocni Twój układ pokarmowy?

Czy leczenie wzmocni Twój układ sercowo-naczyniowy?

Czy leczenie wzmocni Twój układ nerwowy?

Czy leczenie uwzględni Twój unikalny genotyp i fenotyp?

Czy leczenie uwzględni Twój unikalny mikrobiom?

Czy leczenie wpłynie korzystnie na Twoją mikroflorę jelitową?

Czy leczenie uwzględni Twój unikalny typ metabolizmu?

Czy leczenie uchroni Cię przed ryzykiem powikłań z powodu przewlekłego stanu zapalnego?

Przeciętny czas leczenia cywilizacyjnych chorób przewlekłych Kilkadziesiąt lat Kilka miesięcy
Szybka poprawa samopoczucia

Długoterminowa poprawa samopoczucia

Możliwość powrotu do normalnego życia

w krótkim okresie

w długim okresie
Komfort leczenia Niski Wysoki

Porównanie wydatków i oszczędności

Cele i efekty leczenia Leczenie konwencjonalne Leczenie Funkcjonalne
Wydatki na lekarzy

Wydatki na badania

Wydatki na leki w ciągu wielu lat

Wydatki na zabiegi Zależy Zależy
Oszczędności w wydatkach na żywność

Oszczędności w wydatkach na używki jak tytoń czy alkohol

Oszczędności w wydatkach na słodycze i fast foody

Porównanie ryzyka

Cele i efekty leczenia Leczenie konwencjonalne Leczenie Funkcjonalne
Bezpieczeństwo Ryzyko niepożądanych reakcji na leki Brak ryzyka
Jakość życia Obniża się w miarę przedłużającego się  leczenia choroby Poprawia się po kilku dniach od rozpoczęcia leczenia
Rekomendacje wyleczonych pacjentów Nieliczne, lub całkowity brak

bardzo liczne
Ryzyko nadużywania antybiotyków

Bardzo duże

Brak
Ryzyko nadużywania sterydów

Bardzo duże

Brak
Ryzyko nadużywania niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych

Bardzo duże

Brak
Ryzyko niepożądanych reakcji na leki

Bardzo duże

Brak
Ryzyko niepożądanych powikłań pooperacyjnych po zabiegach chirurgicznych

Bardzo duże

Brak
Program terapeutyczny