Masaż segmentarny - rozluźnienie

Masaż segmentarny – rozluźnienie

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny to specyficzna metoda masażu, której podstawy opracował  w 1896 roku neurofizjolog Henry Head. Zaobserwował on związek określonych narządów wewnętrznych z charakterystycznymi obszarami na ciele człowieka.  Przede wszytskim technika wymaga umiejętności rozpoznawania napięcia mięśni i skóry. Potrzeba doskonałej znajomości wzajemnych interakcji układu nerwowego, oraz budowy i fizjologii kręgosłupa.

Masaż segmentarny koncentruje się zazwyczaj na wybranych partiach ciała.

Masaż opracowywany jest indywidualnie według potrzeb pacjenta. Składa się z profesjonalnych technik, które pozwalają na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych w narządach wewnętrznych. Dla doświadczonego masażysty strefy skórne i mięśniowe dostarczają informacji, które pozwalają zdiagnozować stan tkanek.

Masaż segmentarny jest zazwyczaj stosowany jako uzupełnienie masażu klasycznego.

Wykorzystuje techniki charakterystyczne dla masażu klasycznego, takie jak ugniatanie, wibracje, głaskanie i wałkowanie, uzupełnione o specjalne chwyty, takie jak śrubowanie, chwyt podłopatkowy, podciąganie, chwyty pośladkowe czy chwyt międzykolczysty.

Wskazania do masażu segmentarnego

Wskazaniami do masażu segmentarnego są czynnościowe i przewlekłe choroby układu nerwowego i narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, zaburzenia czynnościowe, choroba reumatyczna, zaburzenia zwyrodnieniowe oraz stany zapalne stawów i kręgosłupa oraz tkanek miękkich. Masaż segmentarny zaleca się również w takich sytuacjach jak stany pourazowe czy zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego, a także leczeniu zmian odruchowych w tkance łącznej, kostnej i mięśniowej.

Czas trwania masażu segmentarnego

Czas trwania masażu zależy od rozmiaru zmian odruchowych tkanek i podatności pacjenta – reaktywności — jednak na ogół nie przekracza 30 minut.

Jak często stosować masaż segmentarny?

Masaż segmentarny wymaga serii powtórzeń w odstępach jedno lub kilku dniowych. Czasami potrzebnych jest kilka serii zabiegów, w zależności od rodzaju problemu i reaktywności pacjenta. Po serii 20 sesji zabiegowych zaleca się 14-dniową przerwę przed kolejną sesją. Ilość sesji dobiera się tak, aby zlikwidować dolegliwości czynnościowe.

Jak się przygotować do masażu limfatycznego?

Bezpośrednio przed rozpoczęciem masażu warto skorzystać z toalety.

Korzyści masażu segmentarnego

Masaż segmentarny pozwala złagodzić dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchowe pacjenta. Wspomaga leczenie zaburzeń funkcjonowania narządów wydzielania wewnętrznego i innych struktur ciała. Odpowiednio wykonany masaż segmentarny odciąża kręgosłup i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia wspierając regenerację organizmu. Ponieważ oddziaływuje na autonomiczny układ nerwowy, efekty zabiegu są odczuwalne już po kilku pierwszych sesjach.

Przeciwwskazania do masażu segmentarnego:

Ostre bakteryjne zapalenia tkanek i narządów wymagające interwencji chirurgicznej, stany zapalne przebiegające z wysoką temperaturą, choroba nowotworowa, krwawienia oraz gruźlica

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy stosowany jest jako zabieg uzupełniający i wspomagający profesjonalne zabiegi dedykowane do leczenia cellulitu w ramach naszej Kompleksowej Terapii Antycellulitowej.

Masaż leczniczy twarzy

Kobido Japoński masaż twarzy

Jest to manualny, bardzo intensywny japoński masaż twarzy. Masaż KOBIDO to zabieg odmładzający nie tylko twarz, ale i dekolt. Dlatego warto zapoznać się z nim bliżej.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie

Z pewnością bezpieczeństwo i całkowita eliminacja bólu podczas zabiegu depilacji laserowej była najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia Depil EXPERT 2020 – lasera o najkrótszym czasie impulsu dzięki największej mocy.