Tatoo DetoxCzy wiesz, że każdy z Twoich tatuaży to tysiące mikroskopijnych cząsteczek pigmentu, którego substancje chemiczne - m.in. kadm, ołów i rtęć - mogą zaburzyć funkcjonowanie Twojego układu odpornościowego, prowadząc po latach do rozwoju stanów zapalnych i nowotworów, a nawet choroby Alzheimera w podeszłym wieku? Naukowcy potwierdzają, że mikrocząsteczki pigmentów oraz ich substancje aktywne przenikają z wytatuowanej skóry do okolicznych węzłów chłonnych i są tam magazynowane. A co możemy znaleźć w pigmentach?


Pigment zielony bardzo często zawiera w swym składzie kobalt, który przyczynia się do powstawania raka skóry oraz chorób sercowo-naczyniowych. Podobnie kancerogenny jest kadm zawarty w żółtym pigmencie. W pigmencie czarnym możemy znaleźć rakotwórcze pochodne ropy naftowej, a w pigmencie czerwonym - najbardziej niebezpiecznym dla zdrowia - możemy doszukać się rtęci oraz toksycznych soli metalicznych.

Pamiętajmy, że makijaż permanentny brwi, powiek czy ust - także jest rodzajem tatuażu z wykorzystaniem podobnych barwników. Dlatego decydując się na ozdabianie skóry metodą tatuowania, warto pomyśleć o konieczności detoxu.