Leczenie stwardnienia rozsianego SM – tlenoterapia hiperbaryczna HBOT

Możesz normalnie żyć ze stwardnieniem rozsianym


Leczenie stwardnienia
rozsianego
SM


Spowolnij postęp chorób neurologicznych


Stwardnienie rozsiane SM to postępująca, degeneracyjna choroba układu nerwowego. Co to znaczy? Najprościej mówiąc, dochodzi do uszkodzenia i utraty komórek w mózgu, co wywołuje szereg objawów uszkodzeń neurologicznych. Dotychczas nie znaleziono leku cofającego lub chociaż zatrzymującego postęp choroby. Wiadomo jednak, że można spowolnić ich proces i zacząć działać kiedy pojawią się pierwsze objawy.

Możesz cieszyć się życiem! Spowolnij postęp choroby. Masz szansę uwolnić się od uporczywych dolegliwości – Zaufaj Medycynie Funkcjonalnej!

Tlen hiperbaryczny
dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność!


 • stymuluje pracę układu nerwowego
 • ożywia i pobudza do życia uśpione od dawana komórki oraz przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie
 • poprawia metabolizm w tkance nerwowej
 • redukuje obrzęk mózgu
 • poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu
 • zwiększa przepuszczalność barier krew-mózg
 • chroni już uszkodzone obszary w tkance nerwowej
 • może zmniejszyć stopień uszkodzeń mózgu powstałych na skutek wylewów czy udarów, a także przyspieszyć rehabilitację

„Jako neurolog nie wierzyłem, że to działa, dopóki nie przekonałem się na własne oczy. Po zastosowaniu HBOT stwierdziłem u moich pacjentów długoterminową poprawę, redukcję bólu i lepszy sen, ponieważ to właśnie ból często leży u ich źródeł”.

– mówi dr Allan Spiegel z Palm Harbor na Florydzie

Nową metodą, wykorzystywaną w leczeniu jest Tlenoterapia Hiperbaryczna. Badacze z Włoch i Rosji zanotowali sukcesy w leczeniu pacjentów tlenem pod ciśnieniem. Tlen pomaga zniwelować uszkodzenia komórek w wielu przypadkach. Wyniki amerykańskich badań sugerują, że terapia HBOT może mieć potencjalne zastosowanie w leczeniu chorych z PD, nie powodując nieprzewidzianych skutków ubocznych. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków uznał Tlenoterapię Hiperbaryczną jako realną metodę leczenia wielu dolegliwości: indukuje wzrost komórek na każdym poziomie. Następuje znacząca redukcja uszkodzeń i efektywna stymulacja pracy mózgu.

Dieta wpływa na mózg!


Czy wiesz, że im bardziej dieta jest bogata w witaminę B6, tym niższe jest ryzyko rozwoju chorób neurologicznych? Ryzyko wystąpienia tego schorzenia jest większe u osób z wysokim poziomem aminokwasu homocysteiny we krwi. Związek ten może uszkadzać komórki nerwowe mózgu. A na jego poziom wpływają trzy witaminy: B6, B12 i kwas foliowy. Także nienasycone kwasy tłuszczowe są ważnymi składnikami błon komórkowych neuronów i posiadają właściwości neuroprotekcyjne, przeciwutleniające, a także przeciwzapalne. Właściwa dieta jest zatem szczególnie istotna w leczeniu tych chorób. Indywidualnie dobrana Dieta Fenotypowa wyeliminuje z codziennego jadłospisu pokarmy, które uczulają organizm, wyciszy stan zapalny organizmu i dostarczy odpowiednich substancji wspomagających regenerację i pracę jego komórek, które są tak istotne dla prawidłowej pracy mózgu.

Oczyść swoje komórki!


To już jest fakt! Liczne badania udowadniają, że przyczyną wielu chorób neurologicznych jest zatrucie organizmu. Przy ciągłym rozwoju cywilizacyjnym i wciąż rosnącym zanieczyszczeniu środowiska ludzki organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z oczyszczeniem.

Przewlekły stan zapalny oraz toksyny w przestrzeniach międzykomórkowych wywołują choroby układu nerwowego – w tym stwardnienia rozsianego SM. Stałe działanie toksyn powoduje zwyrodnienie narządów, przez co układ odpornościowy rozpoznaje własne komórki jako ciała obce i zaczyna je atakować. Tak ważne jest zatem wprowadzenie procedur detoksykacji. Zapewniają one właściwe odżywianie, oddychanie i oczyszczanie każdej komórce ciała. Jest to warunek konieczny aby zapewnić właściwe warunki funkcjonowania zbudowanym z tych komórek organów.

Kompleksowe podejście w leczeniu stwardnienia rozsianego!


Zespół specjalistów z Centrum Medycznego VIMED opracował zintegrowaną terapię przynoszącą pozytywne skutki w leczeniu stwardnienia rozsianego SM. Terapia Fenotypowa to holistyczna metoda nakierowana na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Poprzez dogłębne oczyszczenie, regenerację i odżywienie komórkowe, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne, zwiększa sprawność narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie, przywraca homeostazę i redukuje stan zapalny. Terapia składa się z trzech komponentów: zaawansowanej diagnostyki, medycyny żywieniowej i medycyny fizykalnej.

Co to jest Medycyna Funkcjonalna?


Przede wszystkim stara się odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego ta osoba ma tę chorobę?”. W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. diabetologii. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W medycynie funkcjonalnej, lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny). Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Cechy Medycyny Funkcjonalnej: • oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach klinicznych
 • ukierunkowana na długotrwałe wzmocnienie organizmu w celu leczenia i zapobiegania chorobom
 • analizując czynniki środowiskowe, równoważy wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na stan organizmu
 • jest spersonalizowana na poziomie immunologicznym i genetycznym – uwzględnia biochemiczną indywidualność człowieka
 • zorientowana na człowieka, a nie na chorobę
 • reguluje funkcje organizmu człowieka, a nie tylko likwiduje lub maskuje objawy
 • jest ukierunkowana na odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (zabiegi medycyny fizykalnej) oraz technikami radzenia sobie ze stresem.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?