Chcesz poznać sposób na nieskazitelną urodę? A może jakiś magiczny składnik, który cofnie zegar o kilka lat? Mamy pewne rozwiązanie…
W dzisiejszym świecie otacza nas wiele zanieczyszczeń – kurz, spaliny, bakterie oraz pył nieustannie osadzają się na naszej skórze. Nic dziwnego, że staje się ona szara, brakuje jej blasku i szybciej się starzeje. Skóra pod osłoną zanieczyszczeń nie ma czym oddychać i z trudnością się regeneruje, dlatego pojawiają się niedoskonałości – zmarszczki i wypryski. Już od dawna mówi się, że prawidłowe dotlenienie ma znaczący wpływ na kondycję skóry, Firmy kosmetyczne usiłują zamknąć tlen w kapsułkach i kremach, jednak o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest użycie go w bezpośredniej postaci za pomocą komory hiperbarycznej.
Terapia hiperbaryczna sprzyja wszystkim procesom fizjologicznym w organizmie, przyspiesza gojenie i regenerację wszystkich struktur w naszym ciele, również skóry. W wyniku zabiegu, płyny i komórki organizmu zostają przesycone tlenem. Działa to detoksykacyjnie i biostymulacyjnie, zaburza metabolizm komórkowy bakterii i zmniejsza produkcję toksyn bakteryjnych.
Zdecydowanie zyskuje naskórek, który zostaje dokładnie oczyszczony i zyskuje zdolność do szybszej regeneracji. Tlen wzmaga również syntezę kolagenu, skóra staje się elastyczna, a ubytki w postaci zmarszczek wygładzają się. Poprawia się grubość, jakość i gęstość skóry, więc może ona lepiej reagować na zanieczyszczenia środowiska. Wykazano także skuteczne działanie tlenu w walce z trądzikiem. Twarz staje się gładka, lśniąca i wyraźnie odżywiona, poprawia się jej owal i zmniejsza wrażliwość.
Dodatkowo, sam zabieg jest przyjemny, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Można łączyć go z szeregiem innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczona skóra o wiele lepiej przyjmie wszelkie kremy i olejki bogate w substancje odżywcze i mineralne.
Hiperbaria tlenowa jest idealna w przypadku leczenia poważnych uszkodzeń skóry, trudno gojących się ran i blizn. Upośledzone mikrokrążenie i niedostateczne zaopatrzenie w tlen prowadzą do hipoksji i sprawiają, że regeneracja i odbudowa uszkodzonej tkanki zachodzi bardzo wolno. Zastosowanie tlenu hiperbarycznego przyspiesza proces odbudowy. Wzmaga się odkładanie kolagenu, wzrasta liczba naczyń krwionośnych, wzrasta aktywność przeciwbakteryjna leukocytów. Bardzo często udaje się uzyskać całkowite wygojenie.1 Można też stosować zabiegi po przebytych operacjach – tlen hiperbaryczny skraca czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, stomatologicznych i z zakresu medycyny estetycznej.
Terapia w komorze hiperbarycznej nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia, która przynosi wiele korzyści dla ciała i dla ducha. To prawdziwe serum odmładzające, które dodatkowo wzmacnia cały organizm, dodaje sił witalnych i poprawia samopoczucie.
1 – Urszula Łatka , Włodzisław Kuliński , Grzegorz Knefel , Aleksander Sieroń Aktualny stan medycyny hiperbarycznej w Polsce