Czy marynowany imbir jest zdrowy? | VIMED

Czy marynowany imbir jest zdrowy?

imbirMarynowany korzeń imbiru to zdrowy dodatek stosowany powszechnie w japońskich restauracjach serwujących sushi. Imbir doskonale wspomaga trawienie pokarmów, ma również właściwości zwalczające przeziębienie. Uważa się, że korzeń imbiru pomaga walczyć z chorobami nowotworowymi i stanami zapalnymi w organizmie. Marynowanie imbiru nie pozbawia go korzystnych właściwości.

Właściwości zdrowotne imbiru

Korzeń imbiru zawiera wiele witamin oraz składników mineralnych. Jest bogatym źródłem głównie witaminy B6, potasu, magnezu i miedzi. Marynowanie imbiru nie pozbawia go tych wartościowych składników, dlatego warto sięgać po niego każdego dnia. Imbir posiada związki, które nie tylko odpowiadają za ostry smak przyprawy, lecz również są pomocne w ochronie przed nowotworem jelita grubego i przewlekłymi stanami zapalnymi. Imbir może również wywierać pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego. Pomaga zwalczyć przeziębienie w sezonie grypy.

Czy możesz jeść bezpiecznie imbir?


Dowiedz się już dziś czy imbir nie wywołuje u Ciebie niepożądanych reakcji pokarmowych!

Imbir a układ trawienny

Jako naturalny składnik żywności jest chyba najbardziej cenioną przyprawą wspomagającą układ trawienny. Piwo imbirowe jest znanym ludowym lekiem na problemy żołądkowe. Marynowany imbir jest bardzo często wykorzystywany w kuchni japońskiej sprawiając tym samym, że dania Japończyków są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe. Imbir skutecznie redukuje gazy, wspomaga perystaltykę, łagodzi bóle brzucha. Jest naturalnym środkiem pomagającym zwalczyć nudności i wymioty towarzyszące często kobietom w ciąży, czy pacjentom przyjmującym leki na nowotwór. Stanowi także doskonałe lekarstwo na „chorobę lokomocyjną”.

Marynowane preparaty imbiru

Proces marynowania jest stosunkowo łagodny i nie zmienia zdrowotnych właściwości imbiru. Marynowany imbir bez problemu można kupić na rynkach azjatyckich. Można również zamarynować imbir samemu. Należy zmieszać obrany wcześniej imbir z octem ryżowym i solą, następnie odstawić na 24 godziny w chłodne miejsce.

Nie dla wszystkich?

Nieliczni ludzie wykazują nadwrażliwość na imbir, więc niestety powinni go unikać. Czasami ludzie nie spożywają imbiru, z uwagi na jego ostry smak, niektórzy po prostu go nie lubią. Jeżeli zjemy go w dużej ilości, powinniśmy liczyć się ze zgagą, niestrawnością i podrażnieniem w jamie ustnej. Imbir nie powinien być również spożywany z lekarstwami rozrzedzającymi krew. Jeżeli pacjent przyjmuje takie leki, powinien skontaktować się z lekarzem przed zjedzeniem dużych ilości imbiru lub jego suplementów.

1 Komentarz

  1. Karol pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *