Innowacyjna terapia regeneracyjna CM VIMED na Politechnice Bydgoskiej

Innowacyjna terapia regeneracyjna CM VIMED zaprezentowana – na Politechnice Bydgoskiej

Innowacyjna terapia regeneracyjna CM VIMED zaprezentowana - na Politechnice Bydgoskiej
Innowacyjna terapia regeneracyjna CM VIMED zaprezentowana - na Politechnice Bydgoskiej

Podczas sympozjum naukowego na Politechnice Bydgoskiej, które odbyło się 2 czerwca 2023 roku, Julia Trawińska, CEO Centrum Medycznego VIMED, przedstawiła po raz pierwszy w Polce wyniki swoich badań nad innowacyjną terapią przeciwzapalną.

Opracowana przez nią terapia, która przynosi nadzieję milionom ludzi cierpiących z powodu chorób o podłożu zapalnym, wyróżniona została na tegorocznym światowym kongresie medycyny przeciwstarzeniowej w Monako.

Wiele najpoważniejszych chorób przewlekłych, począwszy od schorzeń skórnych, poprzez choroby układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego, aż po różnego rodzaju nowotwory, zaczyna się od przewlekłego stanu zapalnego. Do tej grupy chorób należy także przewlekła nadwaga i otyłość.

Utrzymujący się latami stan zapalny prowadzi do zmian degeneracyjnych organizmu, które manifestują się objawami charakterystycznymi dla tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Te objawy ujawniają się i nasilają wraz z wiekiem.

Dlatego też u większości osób powyżej 40 roku życia obserwujemy problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Nieprawidłowa tkanka tłuszczowa odkłada się nie tylko pod skórą, ale przede wszystkim gromadzi się wewnątrz i wokół organów wewnętrznych.

Problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała
Bezpieczne odchudzanie

Tkanka tłuszczowa zgromadzona w naczyniach krwionośnych, wokół jelit i wątroby prowadzi do choroby stłuszczeniowej wątroby (MAFLD) tak zwana otyłość brzuszna przyczynia się do rozwoju wielu chorób przewlekłych, wśród których na pierwszym miejscu wymienia się choroby układu sercowo-naczyniowego.

Ponieważ te zmiany uwidaczniają się najczęściej u osób, które przekroczyły wiek 40 lat, wtedy podejmowane jest leczenie farmakologiczne. Pacjenci zachęcani są do podjęcia aktywności fizycznej w celu redukcji masy ciała.

Niestety zazwyczaj te działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Przywrócenie prawidłowej masy ciała w tej grupie pacjentów związane jest z dużym wysiłkiem, utratą tkanki mięśniowej, oraz narażeniem pacjenta na przyspieszony proces starzenia się.

Innowacyjna terapia opracowana przez zespół Julii Trawińskiej w warszawskiej klinice umożliwia skuteczne pozbycie się nadwagi, otyłości brzusznej oraz cofnięcie zmian chorobowych, wywołanych stanem zapalnym, w takich schorzeniach, jak: atopowe zapalenie skóry, cukrzyca typu II, nadciśnienie i miażdżyca.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej HBOT

Terapia nie wymaga intensywnych ćwiczeń ani restrykcyjnych diet.

Pacjenci odzyskują prawidłową masę ciała i wracają do zdrowia, w wyniku nieinwazyjnych procedur związanych z oddziaływaniem na czynniki stylu życia.

Centrum Medycznego VIMED, pod kierownictwem pani Julii Trawińskiej, na przestrzeni lat zgromadziło bogate doświadczenie w zakresie stosowania terapii opartych na innowacyjnej metodologii medycyny stylu życia.

Ta metoda stanowi przełom w leczeniu i wspomaganiu leczenia pacjentów z blisko 100 różnymi chorobami przewlekłymi o podłożu zapalnym.

Zaprezentowane na Politechnice Bydgoskiej wyniki badania efektywności tej terapii, zostały opracowane we współpracy z dr hab. inż. Anną Długosz, profesorem PBŚ, oraz dr nauk o zdrowiu Violetą Tomaszewicz.

Wystąpienie Julii Trawińskiej było nie tylko okazją do przedstawienia wyników badań i osiągnięć terapeutycznych, ale także do wymiany poglądów pomiędzy środowiskiem naukowym i praktykami.

Przełom w leczeniu i wspomaganiu leczenia pacjentów
Leczenie przewlekłych stanów zapalnych

Sukces Julii Trawińskiej jest dowodem na to, że innowacyjne podejście do terapii może przynieść rewolucyjne rezultaty w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych.

Jej praca stanowi inspirację dla innych badaczy i specjalistów, którzy dążą do poprawy jakości i długości życia pacjentów.

Dziękujemy organizatorom za docenienie naszej pracy i możliwość prezentacji wyników naszego badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *