Julia Trawińska prelegentem na Kongresie Trychologicznym

Julia Trawińska na VII Kongresie TRYCHOLOGIA W KOSMETOLOGII, MEDYCYNIE I FRYZJERSTWIE

Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia

12 czerwca w Warszawie odbył się VII Kongres: Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie. Kongres był wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce. Podczas kongresu zostało zaprezentowane 9 marek działających w obszarze trychologii (Nioxin, Trichomed, Centrum Medyczne Vimed, Trichopartner, DSD de Luxe, Hair Labs Care, Scandinavian Biolabs, Aromase, Brave New Hair), oraz ponad 100 uczestników.

Kongres był zorganizowany przez magazyny „art of BEAUTY” oraz ESTETICA POLSKA.

W tegorocznej edycji został położony akcent na praktyczną stronę trychologii. Swoją wiedzą podzielili się Eksperci z różnych dziedzin trychologii, pokazując jak bardzo złożoną i interdyscyplinarną jest ona wiedzą i praktyką.

Jednym z zaproszonych ekspertów była Pani Julia Trawińska – Członek Zarządu Centrum Medycznego VIMED, Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia.

Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia
Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia

Kongres rozpoczął się wykładem Pani Julitty Siemiątkowskiej – na temat Najnowszego podejścia do zagadnień trychologicznych ujętego w cyklu „Zeszytów Trychologicznych”. Jej wykład został zakończony pokazem autorskiej metody trycho-tappingu. Następnie Pani Viktoria Surzhenko omówiła Wpływ zapachu na skórę głowy, czyli nowości z pogranicza psychodermatologii i trychologii w marce Nioxin.

Wykładem, na który czekaliśmy my był wykład Pani Julii Trawińskiej. Podczas wykładu przedstawiła interdyscyplinarne podejście stosowane w naszej Klinice, mówiąc o roli personalizacji odżywiania w kompleksowej terapii trychologicznej.

Podkreśliła rolę stylu życia i odżywiania w ogólnoustrojowej kondycji organizmu oraz wpływ przewlekłego stanu zapalnego na skórę głowy. Zaprezentowała także nowoczesne narzędzia wspomagające diagnostykę, między innymi Kod Metaboliczny 200, czyli badanie cytotoksyczności składników pożywienia, na podstawie którego można opracować spersonalizowane zalecenia żywieniowe, dopasowane indywidualnie do każdego pacjenta. Zwróciła uwagę na cytotoksyczność dodatków do żywności, którą badamy w teście Food Chemical Scan 21

Kolejną grupą narzędzi są analizy i badania genetyczne, które dostarczają informacji, m.in. o tym, jaki wpływ ma genetyka na problem wypadających włosów. Narzędzia te pozwalają bardzo precyzyjnie opracować plan żywienia oraz schemat suplementacji wspomagającej spersonalizowane odżywianie – indywidualnie dostosowane do zapotrzebowania konkretnego pacjenta. Dzięki temu możemy zadbać o prawidłowy metabolizm cebulek włosów i właściwe funkcjonowanie organizmu. Składniki odżywcze dostarczane do organizmu w diecie spersonalizowanej wspomagają wchłanianie aminokwasów, które pomagają uzupełnić niedobory.

Szczególne wyzwanie dla żywieniowca stwarzają wegetarianie czy weganie, u których może występować deficyt aminokwasów, a wysokie spożycie białek roślinnych może prowadzić do wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu – nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Dlatego tak ważne jest, aby wdrożyć w życie Pacjenta spersonalizowane leczenie żywieniowe, uprzednio oparte na badaniach. Pomaga to zrozumieć przyczyny występowania zaburzeń metabolicznych, wpływających na stan skóry głowy oraz włosów.

Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia

Kolejny wykład przygotował pan Marcin Piwecki, który omówił Nowości w leczeniu łysienia androgenowego – horyzontalny przegląd nowych metod. Nowe mezoterapie, botoks, nici PDO, Indiba, (mikro)fala uderzeniowa, jak również – wykorzystywane już od wielu lat przez nas testy genetyczne.

Podczas wykładu Włosy a menopauza Pani Marty Zielińskiej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kompleksową wiedzą na temat wpływu menopauzy na zdrowie kobiety oraz na kondycję włosa.

Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia

Pani mgr Claudia Musiał omówiła temat Mikrobiom owłosionej skóry głowy. Zwróciła uwagę na znaczenie mikrobiomu skóry głowy i zaproponowała rozpoczynanie terapii od diagnostyki mikrobiomu skóry głowy oraz zwróciła uwagę na oś jelita – mózg. Wykład ten również podkreślił istotę diagnostyki i leczenia przewlekłego stanu zapalnego, o którym wcześniej mówiła Pani Julia Trawińska.

Pani dr Joanna Klonowska w wykładzie Diagnoza, przyczyny i terapia świądu owłosionej skóry głowy, omówiła dokładnie przyczyny i jednostki chorobowe, mające wpływ na świąd oraz metody terapeutyczne.

Podczas ostatniego wystąpienia Pani Martyna Pobuta przedstawiła Success story wybranych kuracji trychologicznych.

Uczestnicy VII Niezależnego Kongresu Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie ocenili program merytoryczny na 4,8 pkt. (2019 – 4,6 pkt.) Poziom organizacyjny na 4,8 pkt. (2019 – 4,8 pkt.) na 5 możliwych, a przydatność tematów prezentowanych tematów w pracy na 4,7 tak samo jak w ubiegłej edycji.

Było nam niezmiernie miło już po raz kolejny uczestniczyć w tym fantastycznym wydarzeniu, podzielić się naszą wiedzą i efektami naszych terapii.

Z naszego doświadczenia wiemy, że skuteczne leczenie każdego przypadku możliwe jest przy stosowaniu kompleksowej, wieloczynnikowej terapii. Kompleksowa Terapia Trychologiczna skierowana jest zarówno do osób chorych, jak i tych, które pragną profilaktycznie odżywić zniszczone włosy oraz dotlenić komórki skóry głowy.

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą badań
oraz śledzenia nas na Instagramie:

genelab.pl

Julia Trawińska

Vimed

Zachęcamy również do kontaktu
pod numerem telefonu: 22 201 90 71

Dowiedz się więcej:

Jak przebiega terapia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *