CHOROBY KOBIECEOd 10 do 15% kobiet w okresie reprodukcyjnym cierpi na zespół policystycznych jajników. Czy wiesz, że zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS) jest najczęstszym zaburzeniem hormonalnym u kobiet w wieku rozrodczym, a także najczęstszą przyczyna niepłodności? Brak lub rzadko występująca owulacja, skórne objawy androgenizacji tj.: trądzik, przetłuszczająca się skóra, nadmierne owłosienie oraz otyłość, łysienie, bezdech senny, chroniczny ból miednicy to najczęściej występujące zmiany w gospodarce hormonalnej, które mogą świadczyć, że chorujesz na PCOS.Przeciętna Polka w okres menopauzy wchodzi w 52. roku życia, niestety, coraz więcej kobiet przestaje miesiączkować i traci płodność dużo wcześniej! Przedwczesna menopauza, czyli zbyt wczesny zanik funkcji jajników, to zjawisko, gdy u kobiety 40-letniej lub młodszej zanika cykl menstruacyjny. Jak się okazuje, menopauzę we wczesnym wieku przechodzi dzisiaj więcej niż 1 na 20 kobiet. Cukrzyca, choroby tarczycy czy zespół policystycznych jajników, to problemy zdrowotne, które wiążą się ze zmianami hormonalnymi, a te sprzyjają przedwczesnemu przekwitaniu.

Czy wiesz co jest powodem, że Twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo? Złe odżywianie! Jelita nie funkcjonują wówczas prawidłowo, a to z kolei jest przyczyną wszelkich chorób – w tym układu moczowo-płciowego. Układ hormonalny nie ma wystarczających składników, żeby pracować dobrze. Nie musi tak być – recepta jest bardzo prosta! Zmień styl życia!

Kompleksowa i spersonalizowana Terapia Fenotypowa zlikwiduje przyczyny przewlekłego stanu zapalnego, zwiększy odporność organizmu, wzmocni układ hormonalny i uchroni przed dramatycznymi w skutkach zaburzeniami w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Zregeneruje organizm na poziomie komórkowym: odżywi, oczyści i dotleni oraz zmobilizuje jego naturalne mechanizmy obronne.