Innowacyjne

Centrum Medyczne
VIMED Kraków

Przychodnia VIMED w Krakowie jest położona w pięknie wyremontowanym budynku po dawnym młynie w dzielnicy Zabłocie, na ulicy Zabłocie 25, w odległości około 200 metrów od przystanku tramwajowego i autobusowego.

Nieopodal przychodni znajduje się zabytkowa Fabryka Schindlera, a po drugiej stronie Wisły piękna zabytkowa dzielnica Kazimierz. W niedużej odległości od przychodni usytuowanych jest kilka hoteli o zróżnicowanym standardzie.

Unikalny gabinet
Hydro Detox

W przychodni, poza gabinetami konsultacyjni zabiegowymi zlokalizowane jest także unikalny gabinet Hydro Detox – umożliwiający wspomaganie procesów detoksykacji organizmu w wyjątkowo przyjemny sposób.

null

Terapia Fenotypowa

Terapia Fenotypowa wydłuża nie tylko długość życia ale także jego jakość!

null

Terapia Ketogeniczna

Bezinwazyjne leczenie otyłości bez ryzyka i powikłań. Ty również możesz pozbyć się nadwagi!

null

Oczyszczanie organizmu

Program bezoperacyjnego oczyszczania organizmu to sposób na zdrowe i długie życie.

null

Testy nietolerancji pokarmowej

Gotowy na nowe życie? Pożegnaj skutecznie swoich zatruwaczy!

null

Testy nietolerancji pokarmowej dla dzieci

Tylko Ty możesz pomóc swojemu Dziecku!

null

Testy genetyczne

Odkryj zdrowie zapisane w genach. Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA.

null

Badania laboratoryjne

Badania laboratoryjne w CM VIMED

null

Badanie USG

Profesjonalne USG, szeroki zakres badań.

null

Badanie składu ciała

Nowe spojrzenie na monitorowanie stanu zdrowia.

null

Tlenoterapia hiperbaryczna

HBOT to najbardziej efektywna metoda dostarczania tlenu do komórek ciała.

null

VacuIono

Twoje zewnętrzne serce limfatyczne.

null

Hydro Detox

Seans regeneracyjno-leczniczy

null

Hydrokolonoterapia

Popraw funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

null

CELL Body Lifting

Zgrabna sylwetka w zasięgu ręki! Przywrócić Twojej skórze młodzieńczą jędrność!

null

CELL Face Lifting

Młody wygląd w zasięgu ręki!

null

Kriolipoliza

Pożegnaj cellulit, uporczywe boczki, oponkę na brzuch i za duże pośladki!

Galeria

ATRAKCJE W KRAKOWIE

Rynek w Krakowie i podziemia

Rynek w Krakowie i podziemia

Spacer po krakowskim Rynku to obowiązkowy element każdej wycieczki do Krakowa. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w mieście. Rynek w Krakowie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W granicach Starego Miasta znajduję się wiele innych ciekawych zabytków, dlatego krakowski Rynek jest idealnym punktem startowym do zwiedzania Krakowa.

Co ciekawe bezpłatnie możecie również obejrzeć podziemia Rynku. To bardzo ciekawe połączenie historii i nowoczesności. Eksponaty związane z dziejami Krakowa są prezentowane w nowoczesnej formie. Podziemia Rynku Głównego wyposażone są w nowoczesne projektory, głośniki oraz ekrany dotykowe. Bezpłatnie odwiedzimy to miejsce we wtorki jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Darmowe atrakcje Krakowa takie jak ta, to okazja do poznania miasta z zupełnie innej perspektywy.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

Fabryka Schindlera

Fabryka Schindlera

Historia fabryki Schindlera, w której wytwarzano wyroby emaliowane i blaszane zainspirowała najpierw australijskiego powieściopisarza Thomasa Keneally’ego, a później wybitnego reżysera Stevena Spielberga. W tym miejscu, przed laty, niemiecki przedsiębiorca Oscar Schindler zatrudniał zagrożonych eksterminacją Żydów. Zostali oni wpisani później na tzw. listę Schindlera i uratowani od zagłady.

Obecnie w budynku dawnej fabryki mieści się muzeum. Wystawy stałe i czasowe są poświęcone okresowi okupacji Krakowa przez Niemców. Dużo jest również odwołań do losów Żydów oraz przedmiotów związanych z Oscarem Schindlerem. Wystawę stałą bezpłatnie można tu obejrzeć w podziałki.

Fabryka Schindlera, ul. Lipowa 4.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Beautiful landscape, Shutterstock

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka to najbardziej rozpoznawalny punkt na mapie Krakowa.

Kościół Mariacki jest budowlą gotycką wznoszoną w XIV i XV wieku. Z jego wieży co godzinę rozlega się hejnał odgrywany na cztery strony świata. Co ciekawe, hejnaliści pełnią aż 24-godzinne dyżury. W ramach darmowego zwiedzania możemy obejrzeć wnętrze kościoła. Wejście na wieżę jest już dodatkowo płatne, ale warto skusić się i skorzystać z tej atrakcji aby podziwiać krakowski rynek z zupełnie innej perspektywy.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

Katedra Wawelska

Katedra Wawelska

Wawel jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Krakowa.

Wizyta na Wawelu to punkt obowiązkowy wycieczki do Krakowa. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego miasta. To miejsce ważne pod względem historycznym i architektonicznym. Właśnie tu koronowano dawnych władców Polski, również w tym miejscu pochowani są wybitni rodacy. To bezcenny zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie katedry (bez grobów królewskich i dzwonów Zygmunta) jest możliwe bezpłatnie codzienni

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

Kościół św. Wojciecha

Kościół św. Wojciecha

W samym sercu krakowskiego Rynku Głównego mieści się niewielki kościół św. Wojciecha. Pierwotnie był budowlą romańską jednak przebudowy z XVII i XVIII wieku nadały mu dużo cech stylu barokowego. Romańska świątynia, która znajduje się tu do dziś powstała w II połowie XI wieku. Badania archeologiczne wykazały, że w tym miejscu znajdował się już wcześniej drewniany kościół. Jego powstanie datuje się na przełom X i XI wieku.

W ramach darmowego zwiedzania można obejrzeć podziemia kościoła św. Wojciecha gdzie urządzono muzeum archeologiczne. Bezpłatnie można tam wejść w poniedziałki, w godzinach 9-15.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

Sukiennice

Sukiennice

Kraków zachwyca pięknem o każdej porze roku!

W Sukiennicach możemy nieodpłatnie obejrzeć wystawę polskiego malarstwa i rzeźby z XIX wieku. To największa stała ekspozycja tego typu składająca się z czterech sal wystawowych. W poszczególnych pomieszczeniach znajdziemy zbiory podporządkowane innej tematyce. W zbiorach galerii znajduje się m.in. obraz wybitnego Jana Matejki Kościuszko pod Racławicami.

W ramach bezpłatnego zwiedzania Galerię sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach możemy odwiedzić w niedzielę. Bez ponoszenia żadnych kosztów można obejrzeć wystawy stałe.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

Galeria Sztuki Starożytnej w Muzeum Czartoryskich

Galeria Sztuki Starożytnej w Muzeum Czartoryskich

Muzeum Książąt Czartoryskich to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce. W ramach darmowego zwiedzania można obejrzeć Galerię Sztuki Starożytnej znajdującą się na pierwszym piętrze. To bardzo bogata kolekcja zabytków pochodzących ze śródziemnomorskich kultur starożytnych. Można tu podziwiać przedmioty użytkowe, rzeźby, sarkofagi i wiele innych. Bezpłatnie Galerię Sztuki Starożytnej można odwiedzić w niedzielę.

Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 8.

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

 

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki

Darmowe atrakcje Krakowa zachwycają różnorodnością. Jeśli stawiacie na aktywność na świeżym powietrzu warto wybrać się w okolice Kopca Kościuszki. To wzniesienie poświęcone Tadeuszowi Kościuszce znajdujące się w dzielnicy Zwierzyniec.

Wzniesienie kopca był związane z narastającym kultem tego bohatera narodowego. Było to szczególnie widoczne w Krakowie, z którym generał był związany – w tym mieście został też pochowany. Ludność coraz mocniej dopominała się upamiętnia Kościuszki. Rozpoczęto zbiórkę na ten cel, jednak nikt nie potrafił podjąć jednoznacznej decyzji jaka forma oddania hołdu będzie najbardziej odpowiednia. Ostatecznie zdecydowana się na usypanie kopca, na wzór istniejących już dla upamiętnienia Krakusa i Wand

źrodło: polskazachwyca.pl, fot. Shutterstock

ICM VIMED
Kraków

Zabłocie 25
Kraków 30-701

Telefon dla pacjentów przychodni:
+48 12 446 61 14

E-mail: krakow@vimed.pl

poniedziałek 10:00-18:00
wtorek 07:30-16:00
środa 10:00-18:00
czwartek 07:30-16:00
piątek 10:00-18:00
sobota 08:00-16:00