Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED

Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED

Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED
Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED

Centrum Medyczne  VIMED w dniu 21.10.2022 r. (piątek) miało zaszczyt gościć przedstawicielkę Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT. Członkiem tego towarzystwa jest również Julia Trawińska – współwłaścicielka kliniki. 

Włoskie Towarzystwo Hydroterapii SICT powstało w 2000 roku jako ośrodek referencyjny dla rozwoju zabiegu Hydroterapii. SICT skupia lekarzy i personel medyczny, którzy zdobyli kwalifikacje niezbędne do efektywnego wdrażania  hydrokolonoterapii.

Czym jest Hydrokolonoterapia

Hydroterapia jelita grubego jest zabiegiem leczniczym, który w ostatnich latach wykazuje szerokie możliwości zastosowania. Wykazano jego skuteczność w zaburzeniach czynnościowych okrężnicy, w rehabilitacji perystaltyki jelit, a także w przygotowaniu jelit do badań radiologicznych, kontrastowych i endoskopowych. 

Jest to terapia dobrze tolerowana przez pacjentów i niepowodująca krótkotrwałych ani długotrwałych skutków ubocznych. Może być wykonywana o każdej porze dnia i nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjenta.

Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED

Przedstawicielka Włoskiego Towarzystwa Hydrokolonoterapii SICT w CM VIMED 

Pani Elisabetta odwiedziła naszą klinikę po raz pierwszy.  Uczestniczyła w zabiegu hydrokolonoterapii u naszej Pacjentki. Była zachwycona jakością obsługi, czystością i higieną gabinetów oraz profesjonalnym podejściem naszych specjalistów. Zapoznaliśmy ją również z innymi naszymi zabiegami, m.in. zaprosiliśmy ją do naszego Centrum Hiperbarii Wysokociśnieniowej – pierwszego w Polsce, a także przedstawiliśmy zabieg poprawiający funkcjonowanie mikrokrążenia – VacuIono. 

Bardzo miło było nam słyszeć wiele pozytywnych komentarzy na temat naszej kliniki. To wspaniałe,  kiedy przedstawiciele świata nauki, którzy zwiedzili wiele centrów medycznych na całym świecie, widząc CM Vimed, podkreślają, że nie ma drugiego takiego miejsca, które podchodzi tak holistycznie i stosuje tak wysokie standardy jakości i obsługi pacjentów.

Bardzo troszczymy się o jakość i skuteczność sprzętów, które wykorzystujemy do prowadzenia naszych kompleksowy terapii. Urządzenie do zabiegu Hydrokolonoterapii, z którego korzystamy jest jednym z najlepszych i najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Przed zabiegiem Hydrokolonoterapii warto dowiedzieć się, w jakim miejscu wykonywana jest procedura. Na rynku pojawiają się zabiegi paramedyczne, wykonywane na sprzęcie bez medycznych certyfikatów, w miejscach, gdzie zapomina się o higienie i intymności pacjenta. 

Dlaczego warto wykonać zabiegi Hydrokolonoterapii w CM VIMED?

Centrum Medyczne VIMED jest pierwszym w kraju ośrodkiem wykonującym zabieg hydrokolonoterapii zgodnie z obowiązującymi standardami określonymi przez Polskie Towarzystwo Hydrokolonoterapii 

Warto wykonać zabieg właśnie u nas, ponieważ: 

 • dysponujemy profesjonalnymi i nowoczesnymi gabinetami, które posiadają certyfikat PTH
 • zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny
 • nasi lekarze specjaliści wykonują specjalistyczne badania kwalifikacyjne
 • stosujemy najnowsze, atestowane urządzenia, zapewniające komfort i bezpieczeństwo (m.in. poprzez możliwość kontroli przepływu wody, jej ciśnienia i temperatury oraz obecności filtrów wodnych i ultrafioletowych lamp dezynfekcyjnych)
 • zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny w miłej, kameralnej atmosferze.
hct
Terapia Metaboliczna

Hydrokolonoterapia to zabieg, który pozwala na profesjonalną regenerację jelita grubego oraz poprawę jakości składu mikrobioty 

Seria zabiegów hydrokolonoterapii pozwala odbudować prawidłową florę bakteryjną jelita grubego. Zabieg hydrokolonoterapii wywołuje często kontrowersje, gdyż na pierwszy rzut oka wydaje się, że może niekorzystnie wpływać na mikroflorę jelitową. Krytycy mówią, że „wypłukuje mikroflorę z jelit”. Okazuje się, że jest wręcz odwrotnie. Większość ludzi ma zaburzoną strukturę mikroflory jelitowej. Mikrobiom, z przerostem “złych” bakterii nie tylko nie pełni swoich rozlicznych funkcji, lecz wręcz szkodliwie oddziałuje na cały organizm.

Usuwając pasożyty, złogi złych bakterii, umożliwiamy „dobrym” bakteriom ponowne zasiedlenie przestrzeni jelita grubego. 

W naszych terapiach wspomaga procesy oczyszczania organizmu. 

Stosowany jest m.in. w Terapii Ketogenicznej oraz w procedurze oczyszczania wątroby Medical City Detox. Jest również zabiegiem najbardziej wskazanym przy przewlekłych zaparciach czy innych dysfunkcjach przewodu pokarmowego. 

Dzięki regularnym zabiegom hydrokolonoterapii możemy:

 • poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego
 • pobudzić motorykę jelit
 • odbudować prawidłowy mikrobiom jelitowy
 • zapobiegać wchłanianiu toksyn i szkodliwych substancji z jelita grubego do krwioobiegu
 • zregenerować śluzówkę i mięśniówkę jelita
 • zapewnić organizmowi właściwe środowisko do produkcji witamin, m.in. B12 i K
 • usprawnić wchłanianie płynów – dzięki czemu przywracamy homeostazę narządów
 • wspomóc odżywianie i oczyszczanie organizmu na poziomie komórkowym, 
 • przyspieszyć przemianę materii, 
 • wspomóc eliminację toksyn z innych organów, np. wątroby, nerek, płuc i skóry. 

Dzięki właściwemu postępowaniu opartemu na doświadczeniu specjalistów, szerokiej bibliografii naukowej i wykwalifikowanej kadrze, każdy zabieg wykonywany jest na najwyższym poziomie. Zabieg Hydrokolonoterapii stanowi kompletną całość razem z postępowaniem żywieniowym i zaleceniami Specjalisty Medycyny Funkcjonalnej. Jeśli chcesz ustalić program terapii dla siebie, umów się na Konsultację Wstępną. Nasz specjalista poprowadzi Cię odpowiednio, niezależnie czy zdecydujesz się na pojedynczy zabieg czy też kompleksową terapię. 

terapia funkcjonalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *