Wiosenna detoksykacja okiem dietetyka | VIMED

Wiosenna detoksykacja okiem dietetyka

DetoksykacjaJeśli nie udało Ci się przeprowadzić zabiegów wiosennej detoksykacji przed świętami to warto zrobić to jak najszybciej. Do wakacji pozostały już tylko dwa miesiące. Najwyższy czas, by wspomóc organizm w przeprowadzeniu gruntownej odnowy, aby poradził sobie ze świątecznymi grzeszkami i kilogramami zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto wykonać wiosenną detoksykację?

Objawy nagromadzenia toksyn

Podczas pierwszych wizyt w naszej klinice pacjenci najczęściej zgłaszają dolegliwości, takie jak: przewlekłe zmęczenie, nawracające infekcje, wzdęcia, zaparcia, problemy ze snem, uporczywe bóle głowy, czyli migreny, szumy uszne, a także wiele problemów gastrycznych. Wciąż brakuje sił i motywacji do codziennego życia. Dlaczego tak się dzieje, że pomimo długich godzin świątecznego odpoczynku ciągle odczuwamy chroniczne zmęczenie? Poranna kawa daje namiastkę energii tylko na chwilę, a zmęczony organizm potrzebuje bardzo dużo czasu by dojść do siebie po wysiłku fizycznym. Dlaczego cera straciła dawny blask i świeżość, a z lusterka patrzą na nas opuchnięte, podkrążone oczy? Dlaczego coraz częściej męczą nas dolegliwości ze strony układu pokarmowego?

Dlaczego nie czujemy się zdrowi po świętach?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nasz organizm nie radzi sobie z samodzielnym usuwaniem z komórek i przestrzeni międzykomórkowych, toksycznych produktów metabolizmu komórkowego. Zanieczyszczenie płynów ustrojowych sprzyja rozwojowi bakterii, pasożytów, wirusów, a także onkogenezie – powstawaniu komórek nowotworowych. Dochodzi też do zaburzenia funkcji wielu narządów. Rozpoczyna się szereg procesów zapalnych, dochodzi do zaburzeń hormonalnych, a także do zaburzeń komórkowych procesów metabolicznych. Mitochondria, nasze miniaturowe, komórkowe elektrownie nie są w stanie wytwarzać odpowiedniej ilości energii.Zaburzona zostaje także praca układu odpornościowego i limfatycznego. Pojawiają się choroby z autoagresji, alergie, zaburzenia odżywiania i przyswajania mikroelementów. Organizm coraz gorzej radzi sobie w sytuacjach stresowych, u kobiet dochodzi do bolesnych obrzęków limfatycznych.

DETOX POŚWIĄTECZNY – TERAZ -35%!

Medical City Detox – regeneracja układu pokarmowego, nieinwazyjne udrażnianie dróg żółciowych, wspomaganie procesów detoksykacji organizmu na poziomie komórkowym.

Czy organizm nie może sam się oczyścić?

Wydawać by się mogło, że ludzki organizm – wyposażony w naturalne mechanizmy oczyszczania – nie musi być wspomagany z zewnątrz. Czy faktycznie jednak nasza wątroba, nerki, płuca, skóra i układ limfatyczny radzą sobie z wydalaniem wszystkich nagromadzonych toksyn? Czy we współczesnym świecie – pełnym pośpiechu i stresu, wysoko przetworzonego pożywienia, zanieczyszczenia środowiska i wielkomiejskiego smogu, a także alkoholu i papierosów, leków suplementów diety, a nawet kosmetyków jesteśmy w stanie zachować równowagę naszego organizmu? Upośledzone i coraz mniej sprawne naturalne mechanizmy detoksykacji komórkowej wymagają wsparcia.

Dzięki procedurom medycznej detoksykacji, przeprowadzanej pod okiem specjalisty, usprawnione zostaje funkcjonowanie: wątroby, układu limfatycznego, nerek, a także skóry i płuc a nawet mięśnia sercowego. Nieinwazyjne wspomaganie pracy organizmu i procesów detoksykacji to najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób by uniknąć groźnych dla zdrowia konsekwencji.

Medical City Detoks – Medyczna detoksykacja w ICM VIMED

Procesy detoksykacyjneMedyczna detoksykacja to oczywiście skrót myślowy. Chodzi o wspomaganie, pod okiem lekarzy, naturalnych procesów detoksykacji, jakie zachodzą miliardy razy w każdej sekundzie, w każdej komórce naszego ciała.
Programy detoksykacyjne w ICM VIMED ułatwiają usunięcie toksycznych zanieczyszczeń nie tylko z przewodu pokarmowego, ale także ze wszystkich komórek i przestrzeni międzykomórkowych. Wspomagają naturalne mechanizmy obronne organizmu i przywracają homeostazę, dzięki której możemy zachować zdrowie, prawidłową masę ciała i dobre samopoczucie na lata.

Medical City Detoks to unikalny program pozwalający na regenerację wszystkich narządów poprzez przywrócenie krwi pacjenta prawidłowych parametrów fizykochemicznych. Jego głównym celem jest wspomaganie i przywrócenie prawidłowych funkcji narządów odpowiedzialnych za detoksykację: wątroby, płuc, skóry, jelit, nerek oraz układu limfatycznego. To kompleksowy program nieinwazyjnego oczyszczania i regeneracji wątroby i dróg żółciowych, realizowany pod opieką wykwalifikowanych specjalistów.

Jak często poddawać się procedurom wspomagającym procesy detoksykacji?

Procedury wspomagające procesy detoksykacji powinny być wykonywane z regularnością uzależnioną od wieku i stanu zdrowia pacjenta.

Dzieci, młodzież i osoby aktywne ruchowo nie muszą zazwyczaj nic robić, jeżeli odżywiają się prawidłowo. Ich organizm sam znakomicie radzi sobie z ewakuacją niewielkich ilości substancji toksycznych.

Detoksykacja a geny?

Wyjątkiem są osoby, które mają uszkodzone geny odpowiedzialne za procesy detoksykacji komórkowej. Te osoby bez regularnego wspomagania procesów detoksykacji narażone są na zwiększone ryzyko chorób i krótsze życie. Warto wykonać łatwo już dzisiaj dostępne badanie genetyczne, które pozwala wykluczyć tego typu mutację – wadę genetyczną.

Osoby starsze, a także osoby, które z różnych powodów mają ograniczoną aktywność ruchową powinny już regularnie wspomagać swój organizm w procesach detoksykacji, na przykład raz na dwa, trzy lata.

Osoby, które ponadto poddane są długotrwałemu leczeniu, lub niewłaściwie się odżywiają, mają nadwagę, otyłość lub niedowagę, powinny wspomagać organizm częściej – raz na rok, a czasem nawet dwa razy do roku.

Niektórzy pacjenci, zwłaszcza ci z defektem genetycznym stosują różne procedury wspomagające procesy detoksykacji nawet częściej – czasami nawet co kilka tygodni.

Czy każdy może poddać się zabiegom Medical City Detox w CM VIMED?

Niestety nie wszyscy pacjenci mogą poddać się kompleksowej procedurze wspomagającej procesy detoksykacji w naszym Centrum Medycznym VIMED. Poza kilkoma rzadkimi sytuacjami, które dyskwalifikują pacjenta, najczęstszą przyczyną dyskwalifikacji jest niezadowalający stan narządów przewodu pokarmowego, głównie wątroby, trzustki i jelit.

Jak uzyskać kwalifikację do medycznej detoksykacji – Medical City Detoks? Instrukcja krok po kroku

Krok 1 – Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu u siebie procedur wspomagających procesy detoksykacji należy umówić się na konsultację wstępną w gabinecie dietetyka, by omówić szczegółowo przebieg i zasady przygotowania do takiego programu. Jeżeli dietetyk podczas spotkania oceni, że wdrożenie procedury jest uzasadnione, zaleci wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych.
Krok 2 – Pakiet badań obejmuje podstawowe badania krwi oraz badanie USG jamy brzusznej i dróg żółciowych.
Krok 3 – Po otrzymaniu wyników pacjent kierowany jest na konsultację lekarską podczas której otrzymuje kwalifikację do procedury detoksykacji oraz informację o rodzaju i ilości wymaganych zabiegów rehabilitacji komórkowej.
Krok 4 – Po otrzymaniu kwalifikacji pacjent kierowany jest na kolejne spotkanie z dietetykiem w celu przeprowadzenia instruktażu – omówienia sposobu odżywiania się w trakcie trwania tej kilkudniowej procedury i zaplanowania zabiegów medycyny fizykalnej.

Czemu służą zabiegi w procesie Medical City Detoks w CM VIMED?

Podczas procedury Medical City Detoks wykonywane są zalecone przez lekarza zabiegi:

Zabiegi VacuIono zapewnią prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego, co ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania wszystkich narządów. Zabieg wspomaga przepływ krwi i limfy, zwłaszcza w dolnej części ciała, gdzie najczęściej dochodzi do niedotlenienia drobnych naczyń włosowatych. W trakcie zabiegu usprawnione jest dostarczanie atomów tlenu do krwioobiegu. Usprawniona jest ewakuacja substancji toksycznych z komórek całego organizmu.

Zabiegi Hydrokolonoterapii – są szczególnie wskazane, gdyż pomagają pozbyć się zalegających w jelitach złogów, kału, śluzu, i tym samym usprawniają ich funkcjonowanie. Usunięcie zalegających złogów odsłoni ścianki jelita, dzięki czemu przez śluzówkę do krwiobiegu sprawniej dostanie się woda, witaminy (zarówno te z pożywienia, jak i te produkowane przez bakterie jelitowe), krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe, niezbędne do odbudowy śluzówki jelita i komórek mózgowych.Ułatwiona jest także ewakuacja toksycznych substancji zalegających w wątrobie i drogach żółciowych.

Zabiegi Tlenoterapii Hiperbarycznej to specjalistyczne leczenie wykorzystujące czysty tlen, podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia. Zastosowane podczas zabiegu ciśnienie, wyższe od atmosferycznego sprawia, że czysty tlen nie tylko łączy się z hemoglobiną, ale pozbawiony fizjologicznych barier z łatwością przenika do wszystkich płynów fizjologicznych oraz komórek ciała, również tych źle ukrwionych sprawiając, że powstaje doskonałe środowisko do redukcji stanu zapalnego.

Zabieg VACUIONO zapewnia regenerację organizmu po COVID-19.

Kiedy myśleć o detoksykacji?

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto przeprowadzić detoksykację to odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 1. Czy podczas świąt dokuczała Ci zgaga, wzdęcia, bóle brzucha, niestrawność?
 2. Czy doszło do zaparć lub zatrzymania prawidłowej pracy jelit?
 3. Czy pojawiło się zmęczenie, ból głowy, ogólne osłabienie?

Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś/łaś TAK, to warto zastanowić się nad konsultacją z naszym specjalistą w celu omówienia procesu detoksykacji w naszej klinice.

Medical City Detoks to nieinwazyjny sposób odmładzania i regeneracji, dzięki któremu odzyskasz równowagę i będziesz czerpać radość z życia dzięki usprawnienia pracy Twojego organizmu.

Dlaczego detoksykacja w Innowacyjnym Centrum Medycznym VIMED?

 • Możesz w ciągu kilku dni przeprowadzić procedurę detoksykacji organizmu nie wyjeżdżając z miasta.
 • Nie musisz przerywać swoich spraw, możesz wyrwać się w ciągu dnia na konsultacje czy zabiegi.
 • Nasz personel zaopiekuje się Tobą i dostosuje terminy zabiegów do Twojego kalendarza.
 • Zapewniamy najwyższy standard jakości usług.
 • Opieramy się na najnowszych badaniach naukowych.
 • Mamy wiele lat doświadczenia i dziesiątki tysięcy zadowolonych pacjentów.
 • Stosujemy atestowany sprzęt renomowanych firm.
 • Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie.

Czy wiesz, że prawidłowo przeprowadzona procedura wspomagające procesy detoksykacji organizmu, zachodząca na poziomie komórkowym, jest również podstawowym warunkiem odzyskania prawidłowej masy ciała? Nie zwlekaj – zostały już tylko dwa miesiące do rozpoczęcia wakacji! W tym czasie możesz zrzucić nawet do 20 zbędnych kilogramów. Najlepszym tego przykładem jest Pan Maciej Kotra i Pani Olga Gromek, z których historią można się zapoznać na naszych stronach internetowych.

Karolina Kuźma
Karolina Kuźma
Dietetyk Kliniczny ICM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *