Wystąpienie Julii Trawińskiej - CEO CM VIMED na Politechnice Bydgoskiej

Wystąpienie Julii Trawińskiej – CEO Centrum Medycznego VIMED na Politechnice Bydgoskiej

Julia Trawińska trychologia - VIMED - Fundacja Medycyny Stylu Życia

CEO kliniki VIMED, Julia Trawińska, została zaproszona do wygłoszenia prelekcji podczas Sympozjum Naukowego na Politechnice Bydgoskiej. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w Auli Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej przy ul. Seminaryjnej 3 w Bydgoszczy.

Tematem wykładu będzie “Innowacyjna, spersonalizowana terapia leczenia stanów zapalnych, uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej u osób powyżej 40 roku życia”.

Centrum Medyczne VIMED, którym kieruje pani Trawińska, od lat gromadzi doświadczenia we wdrażaniu terapii, opartych na innowacyjnej metodologii medycyny stylu życia. To przełom w leczeniu i wspomaganiu leczenia niemal 100 chorób przewlekłych o podłożu zapalnym.

Właśnie dlatego jej udział w sympozjum budzi tak duże zainteresowanie wśród uczestników, bo problem uporczywej nadwagi i związanych z nią ryzyk dotyczy 61% Polaków. Natomiast w grupie wiekowej 40+ ten wskaźnik przekracza już 80%.

Większość najpoważniejszych chorób przewlekłych od chorób skóry poprzez choroby układu pokarmowego, układu sercowo naczyniowego, układu nerwowego aż do wielu chorób nowotworowych ma właśnie podłoże zapalne. To problem, który nasila się z wiekiem.

Klika VIMED
Odchudzanie Terapia Ketogeniczna

To dlatego obserwujemy problemy z regulacją masy ciała u zdecydowanej większości osób, które przekroczyły 40 rok życia. Rozwija się stan zapalny i otyłość brzuszna, co przyczynia się do rozwoju wielu chorób przewlekłych.

Pani Julia Trawińska przedstawi wyniki swojego badania, które pokazało, że innowacyjna terapia opracowana w jej klinice przez zespół specjalistów pozwala skutecznie leczyć przyczyny leżące u podłoża większości z tych chorób.

Terapia pozwala pozbyć się nadwagi i otyłości brzusznej oraz cofnąć zmiany chorobowe wywołane przez stan zapalny w atopowym zapaleniu skóry, cukrzycy typu II, nadciśnieniu i miażdżycy, bez morderczych treningów i wyczerpujących, restrykcyjnych diet.

Wyniki badania zostały opracowane we współpracy z dr hab. inż. Anna Długosz prof. PBŚ oraz dr n. o zdr. Wiolettę Tomaszewicz.

Wyróżnienie dla terapii realizowanej w Polskiej klinice

Wyniki pracy Julii Trawińskiej zostały docenione przez międzynarodowe grono ekspertów w zakresie medycyny długowieczności, którzy zaprosili ją jako jedną z 6 młodych innowatorów z całego świata do zaprezentowania swojej metody podczas kongresu AMWC Monako 2023.

Julia Trawińska od lat zajmuje się wdrażaniem w praktyce klinicznej innowacyjnych metod terapeutycznych.

Jej wiedza i doświadczenie w dziedzinie spersonalizowanej medycyny funkcjonalnej przyciągają uwagę specjalistów z różnych dziedzin.

Protokoły terapeutyczne, które opracowała Julia Trawińska, są efektem wieloletnich badań. Jej praca nad znalezieniem skutecznego rozwiązania dla pacjentów borykających się z problemami zdrowotnymi na tle przewlekłych stanów zapalnych przyniosła ulgę w cierpieniu i poprawiła jakość życia już dziesiątkom tysięcy pacjentów.

Leczenie chorób przewlekłych
Politechnika Bydgoska

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Sympozjum

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych prezentacji, związanych z dbaniem o zdrowie skóry, włosów i całego ciała. Będzie to także okazja do nawiązania kontaktów z innymi specjalistami z branży, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdują się na stronie Sympozjum Naukowego. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i wymiany poglądów z ekspertami w swoich dyscyplinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *