Historia Pani Karoliny - nowoczesne podejście do leczenia chorób metabolicznych

Historia Pani Karoliny – nowoczesne podejście do leczenia chorób metabolicznych

pani karolina

Leczenie niedoborów enzymatycznych w CM VIMED

Historia medyczna każdego pacjenta jest unikalna i stanowi kluczową informację dla lekarza prowadzącego. Tak też jest w przypadku Pani Karoliny.

Pani Karolina zgłosiła się do naszej kliniki z powodu problemów skórnych, związanych z układem pokarmowym oraz układem nerwowym. Dodatkowo, zauważyła również zmiany na skórze twarzy, które diagnozowano jako trądzik różowaty. Ponadto, cierpiała na brak energii oraz odczuwała wypalenie w kryzysowych sytuacjach.

Badanie kąta fazowego wykazało niedożywienie na poziomie komórkowym, a analiza składu ciała wykazała niski całkowity poziom wody w organizmie. Wszystkie te objawy skłoniły nas do przeprowadzenia bardziej szczegółowej diagnostyki, w tym badania Kod Metaboliczny 200.  Całą diagnostykę uzupełniliśmy o badanie genetyczne FGA.

pani karolina
Diagnostyka w leczeniu alergii pokarmowych.

Diagnostyka to podstawa!

Badanie Kod Metaboliczny 200 to super czuły, cytotoksyczny laboratoryjny test nietolerancji pokarmowej. Pozwala na wykonanie pełnej analizy morfologicznej poprzez badanie reakcji białych krwinek Pacjenta na badane produkty (potencjalne alergeny). Natomiast badanie genetyczne FGA pomaga określić, w jaki sposób geny mogą przyczyniać się do niedoborów żywieniowych i detoksykacyjnych. Wskazuje obszary potencjalnych nieprawidłowości związanych z odżywianiem organizmu ale nie jest badaniem medycznym interpretowanym przez genetyków.

Po przeprowadzeniu diagnostyki, wdrożyliśmy spersonalizowane postępowanie, które opiera się na wynikach Kodu Metabolicznego 200 oraz indywidualnie dobranych zabiegów medycyny fizykalnej. W trakcie terapii Pani Karolina angażuje się w leczenie z pełnym zaangażowaniem i zmieniła swoje podejście do stylu życia, co przyniosło już pozytywne efekty w postaci poprawy jej metabolizmu i pracy przewodu pokarmowego.

Dzięki przeprowadzonej diagnostyce oraz zastosowanej diety, Pani Karolina zauważyła poprawę w wielu aspektach życia. Jest teraz przeszczęśliwa i trzyma się na co dzień zaleceń i diety. Przyjęcie podejścia holistycznego, czyli uwzględnienie wszystkich aspektów życia pacjenta, takich jak dieta, styl życia, czynniki genetyczne czy emocjonalne, pozwoliło nam na skuteczne pomaganie naszej pacjentce. Naszym celem jest osiągnięcie jeszcze większej poprawy zdrowia i jakości życia Pani Karoliny. Dlatego też, wyczekujemy kolejnych wyników badań, aby wdrożyć jeszcze bardziej spersonalizowane podejście do leczenia.

Jeśli cierpisz na niedobory enzymatyczne lub inne choroby metaboliczne, skontaktuj się z nami!

W CM VIMED stosujemy nowoczesne podejście do leczenia, które pozwala nam osiągnąć skuteczne efekty. Chętnie pomożemy Ci poprawić swoje zdrowie i jakość życia! Dziękujemy za zaufanie i czekamy na Twój telefon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *